Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf

Geometri

Şimdiden teşekkürler )
    ''Yaşamımız ayrıntılar yüzünden boşa harcanıyor. Sadeleştirin, sadeleştirin.''
    “… kendiniz olun – başkasının sizin nasıl olmanızı beklediğini zannettiğiniz gibi değil.”

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    İlk soru hariç diğerlerini çözdüm.
    İlk soruya bakar mısınız rica etsem?
    “… kendiniz olun – başkasının sizin nasıl olmanızı beklediğini zannettiğiniz gibi değil.”

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    İlk sorunun cevabını gerçekten bende merak ettim o kadar uğraştım bulamadım IAFI kenarı 32 ile 12 arasında bir sayı oluyor fakat bu sayı kesirli bir sayı sinüslü alan formülünden tut benzerliğe kadar tüm üçgen kavramlarını denedim ama bir türlü göremedim Ama Menelaus beni daha fazla sonuca yaklaştırdı.Biri şu ilk soruya bakabilirmi Hocalarımızdan inş. Soru hatasızdır
    Mobil gönderim

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    FC üzerinde bir M noktası için AMC ikizkenar üçgenini çizin. Açıları yazarsanız MF=MA=10 olur. MC=12 olur. Gerisi kolay bu üçgenin kenar orta dikmesini çizerseniz 6-8-10 üçgeni oluşuyor. cevap da 88 çıkıyor.

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Teşekkürler /
    Bunu nasıl düşündünüz?

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!