Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf

Selamlar Millet!

Merhabalar benim adım Levent Kaan Oğuz. Öncelikle bu yazımda herhangi bir şekilde kurallara aykırı bir durum veya yazım hatalarım olursa -özellikle de çok uzun olursa- kusura bakmayın, dolu yazmayı severim ve kendimi daha da alıştırmaya çalışıyorum son zamanlarda. Klasik bir kendini tanıtma seansı ile başlayalım sonra ilgi alanlarım vb. bahsedeceğim. On beş yaşında bir lise üç(Sayısal Alan) öğrencisiyim, okuduğum okulu ise Dr. İlhami Tankut Anadolu Lisesi.

Bu forumu açıkçası önceden keşfetmiştim ancak kayıtlar kapalıydı sanırsam ve bugün de kaydolabildiğimi görünce dayanamadım. Matematikle ilgim aslında biraz küçüklüğümden gelse de ben bile neden ilgi duyduğumu veya güzel bir çözüm gördüğümde heyecanlandığımı -hayran kaldığımı- çözebilmiş değilim.

Şimdi bir klasik lise öğrencisi tanıtım kısmını da yapmazsak olmaz değil mi ? İleride mesleki olarak -direkt- bir seçimim olmasa da "Bilgisayar Bilimi" üzerinden gideceğim. Ancak direkt olarak "Ana alan olarak hangisi(leri) peki?" derseniz de sanırım "Bilgi Güvenliği" veya "İstihbarat" diyebilirim. Nedenini bilmesem de bu iki alan beni apayrı bir şekilde kendine çekiyor.

Peki, o kadar dedim "Bilgisayar Bilimi" diye bu alanda bilgilerim neler? Maddeleyerek anlatmak en basit yol olacak sanırsam:

1- Pentesting (Başlangıç - Orta)
    2- Kriptoloji (Başlangıç)
    3- İstihbarat (Başlangıç - Orta)
    4- Programlama (İleri)
    4.1- Java (İleri)
    4.2- Python (İleri)
    4.3- C# (İleri)
    4.4- C (Orta)
    4.5- C++ (Başlangıç - Orta)
    4.6- Dart (Başlangıç)
    4.7- Web Teknolojileri (Orta - İleri)
    4.7.1- HTML-CSS (Uzman)
    4.7.2- JavaScript (Orta - İleri)
    4.7.2.1- Node.JS (İleri)
    4.7.2.2- Electron (İleri)
    4.7.2.3- jQuery (Başlangıç - Orta)
    4.7.3- PHP (Başlangıç)
    5- Veritabanları (Orta - İleri)
    5.1- SQLite (Uzman)
    5.2- MySQL (Orta - İleri)
    5.3- Firebase (Başlangıç - Orta)
    5.4- MongoDB (İleri - Uzman)

Tasarımsal açıdan çok kötüyümdür aslında. Ama çok vakit harcarsam bir şeyler çıkarabiliyorum, o da harcarsam .

Bunların dışında hem sadece kendim geliştirmekte olduğum hem de okulda yaptığımız projeler bulunmakta, umarım ileride daha iyi şekilde açıklayabilirim.

Memnun oldum, sorularınız varsa aşağıya yazabilirsiniz.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Merhaba hoş geldiniz. Maşallah hayran kalmamak elde değil. CV niz dolu dolu. Arada bazen yardım alabilir miyiz programlama konusunda.

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Alıntı Serkan'den alıntı Mesajı göster
    Merhaba hoş geldiniz. Maşallah hayran kalmamak elde değil. CV niz dolu dolu. Arada bazen yardım alabilir miyiz programlama konusunda.
    Teşekkür ederim , profesyonel veya tamamen kendi projelerime sahip bir uzman değilim ancak elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!