Grubu
    Üye
    İş
    Diğer

soru Merhabalar

Merhaba sitenizi çok yararlı buldum ve dün üye oldum bu yıl dgs sınavına girecegim fakat soracagım sorular için Dgs kategorisi yok forum düzeni için nereye konu açmalıyım? Teşekkürler.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Hoşgeldiniz. DGS sınavında ne tür matematik soruları soruyorlar bilmiyorum ama eğer üniversite matematik soruları ise onları çözebilecek (unutmamış) arkadaş bulmak zor.

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı Admin'den alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz. DGS sınavında ne tür matematik soruları soruyorlar bilmiyorum ama eğer üniversite matematik soruları ise onları çözebilecek (unutmamış) arkadaş bulmak zor.
    Hoşbulduk... Dgs sınavındaki matematiğin çok bi farkı yok. Hatta kimi öss sorularından daha basit diyebiliriz. Sayısal mantık soruları haricinde matematik bilgisi olan herkesin yardım edebileceginden eminim ve de belli bi seviyeye gelmeye çalışıyorum Geometriyi hiç bilmiyordum eylülden beri çalıştım biraz bilgilendim sorularla geliştirmeye çalışıyorum.Liseden Bilişim teknolojileri mezunuyum daha sonra çukurova bilgisayar programcılıgı okudum bu sırada matematik bilgilerim silindi geometri ise hiç görmedim.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Dgs matematik soruları yine matematik 1 dediğimiz kısımdan geliyor. Ayrıca bir de sayısal mantık var sanırsam.

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı frk'den alıntı Mesajı göster
    Dgs matematik soruları yine matematik 1 dediğimiz kısımdan geliyor. Ayrıca bir de sayısal mantık var sanırsam.
    Evet birde mat-1 e ek olarak permütasyon-kombinasyon-olasılık var. Mantık soruların kendim halletmeye çalışacagım şu anda en önemli olan mat konularımda sıkınıtıı olmaması.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Tamam o zaman YGS & LYS Matematik alt forumuna açabilirsiniz konularınızı. Günlük 5 soru hakkınızı bir konu içinde sorarsanız forum daha düzenli oluyor.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Permütasyon-Kombinasyon-Olasılık zaten mat1 ve mat2nin ortak konusu. Mantık sorularını bu sitede yapabilecek çok kişi olduğuna inanıyorum.

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı frk'den alıntı Mesajı göster
    Permütasyon-Kombinasyon-Olasılık zaten mat1 ve mat2nin ortak konusu. Mantık sorularını bu sitede yapabilecek çok kişi olduğuna inanıyorum.
    Mantık soruları derken? ales bankacılık gibi sınavlarda çıkan soruları mı kastediyorsunuz? çünkü lise matematikteki mantık konusu ilede karıştırılıyor.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Dgs'de çıkan mantık sorularını kastettim.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    merhabalar hoş geldiniz

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!