lnx
    lnx isimli üye şimdilik offline konumundadır

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf

soru defteri oluştursam mı

Arkadaslar sayısal derslerden soru defteri hazırlamayı düşünüyorum.Geçen senelerden çözdüğüm kitaplara baktım;çok karışık ve düzensiz geldi.Çözdüğüm kitaplardaki yapamadığım soruları kesip deftere yapıştırcam ve deftere çözümünü yapacam eğer sorunun arkasında çözülmedik soru varsa fotoğrafını çekicem düzenlicem ve yazıcıdan cıkarıcam.Sizce verimli olur mu yoksa zaman kaybı mı?

ayrıca arkadaslarım bazen bana çözemediği soruları paylaşıyor benim sorum olunca onlarla paylaşıyorum
    arkadaslarımın bana sordukları soruları da o deftere eklemeyi düşünüyorum

lnx

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    hiç tavsiye veren yok mu

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Kitaplara düzenli bir şekilde çözebileceksen sadece zorlandığın soruları veya farklı soruları fosforlu vb.kalemle işaretleyebilirsin..
    Eğer dediğin şekilde yapmak daha iyi bir çözümse neden yapmayasın ki ? Ama ben çözümleri hemen altına yapmanı önermem..Genelde çözemediğimiz soruları başkalarına(öğretmenlere vs.) sorduğumuzda ve çözümünü anladığımızı zannettiğimizde genelde anlamış değil öğrenmiş oluyoruz..Bu yüzden benzer ama biraz farklı bir soruyla karşılaştığımızda gene yapamıyoruz..(genel olarak)
    Bu yüzden zorlandığın soruları bir kenara ayırıp başka sorulara ve konulara çalıştıktan sonra tekrar bakabilirsin..(Örneğin 1-2 ay geçtikten sonra) Böylece gerçekten anladığını mı yoksa sadece o anlık öğrendiğini mi görebilirsin..

Yalnız ne şekilde olursa olsun zorlandığın,yapamadığın soruları bir kenara ayırmanın zaman kaybı olmayacağına eminim..Bizi geliştiren sorular bunlardır zaten,her yerde de söylenir..Ayrıca yapamadığın soruları ayırmak ne kadar vaktini alabilir ki düzenli yaparsan ?
    O kadar vakti muhakkak başka şeylerle de harcıyorsundur..Soruları kesinlikle ayır,ama ne şekilde o sana kalmış..
    9⁵+2⁵+7⁵+2⁵+7⁵=92727 ... 9⁵+3⁵+0⁵+8⁵+4⁵=93084

lnx

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    İlgilendiğin için teşekkür ederim

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Sana tavsiyem tablet veya telefonunda s-not gibi bir programin varsa sorularin resmini cek veya s-notta yaz.
    Sonra onu resim olarak kaydettikten sonra arkasina fotograf notu olarak çozumunu yaz. Ben derslerimi boyle calisiyorum.
    Boş vaktinde de ara sira aç bak mesela otobus veya arkadasini beklerken. Bu sekilde ayni zamanda sorulari 24 saat yaninda tasiyorsun. Bence çok etkili bi yontem

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    merhaba
    çözümlü olmayanları temizleyip, daire içerisine alıp belirginleştirerek hemen defterine çözümleyebilirsin, kes-yapıştır'daki zaman yitimini hiç yaşamamanı sağlar...
    bir de, eğer zihninin özel yapısı görsel hafızaya müsait ise bunu kullanmak, diğer varsayımda tekniklerini öğrenmek bilgileri hem tüm ayrıntıları ile öğrenip uygulamanı hem de ciddi bir zaman tasarrufuna sahip olmanı yaratır...
    Sizleri çok seviyorum ♥

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları