Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

Tavsiye istemek için

Arkadaşlar ben TM'ciydim fakat sayısala da bakardım boş geçirmezdim.Şimdi de MF'ye geçiyorum ve MF'de yani daha çok fende eksiklerim var bunu bu yaz hatta şimdiden başlayıp ygs lys fen kasacağım ama baştan sona yazın bir kısmında fizik kimya biyoloji konu anlatımlı bitirmek istiyorum.O yüzden arkdaşlar sizden ygs lys hangi fizik kimya biyoloji yayını bitirmeliyim bunun için tavsiye istiyorum yardımcı olursanız çok makbule geçecektir cevaplarınızı bekliyorum.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Bence kitap önerilerini pek dikkate alma.
    Bazı arkadaşlar Final'i önerir diğeri kalkar ***'i önerir.
    Bu kitaplar kimilerinin hoşuna gider ; kimilerinin gitmez gir bir kitapçıya içeriklerine bak hangisi daha zengin bir içeriğe sahip ise onu al derim.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Çok sağol Savaş baktım zaten genel itibarı ile aynı fakat bildiğin gibi MF'ye ağırlık vermediğim için hangi konuların daha önemli olduğunu bilmiyorum önemli konulara hangi kitap daha ağırlıklı vermiştir onun için ben sordum

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı dcey'den alıntı Mesajı göster
    Çok sağol Savaş baktım zaten genel itibarı ile aynı fakat bildiğin gibi MF'ye ağırlık vermediğim için hangi konuların daha önemli olduğunu bilmiyorum önemli konulara hangi kitap daha ağırlıklı vermiştir onun için ben sordum
    Hım.Şimdi Fizik için konuşmak gerekirse,piyasadaki çoğu kitap pert. Ben sana dershaneye gitme fizikten özel ders al derim.
    Diğerleri için de *** ya da Palme iyidir.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Bende öyle yapacaktım zaten kitap olarakda kimya biyolojide f em simetri fizikte fe m alayım diyordum iyi midir sence

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Onlara bakmıştım gayet güzel özellikle biyolojisi çok güzel,detaylara iniyor ki sana lazım olan da bu.
    Ama dediğim gibi;zaten yapacaksın da aklından bir an için bile çıkmasın:Mf'de üstünlük fizik ile oluyor.Fizik kas durmadan fizik kas.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Dediğin gibi yapacağım zaten çok sağol

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Doğru fizikte F EM konu anlatım iyidir ama sorularıda babadır.Tabi ben konu anlatım için elimde eski bir kitap vardı 2006 dan kalma ikinci el kitapçıda görmüştüm çiziksizdi aldım inceledim çok detaylı güzel anlatımı vardı eski müfredat diyorlardı ancak içeriği şimdiki kitaplarla birebie aynıydı çok faydası dokundu bana hem F EM,Esen hem de O kitap LYS de çok işe yarıyorlar ancak YGS biraz dandik bir sınav ne çıkacağı belli olmuyor.Zıpındırık yerlerden soru sordular dalgalar,fiziğin doğası ,evrensel çekim... gibi genelde incelediğimizde Güvendere benzerdi YGS fizik soruları hatta ustasından denemler diye denemleri vardı çok benzerdi oradaki sorularla tavsiyem YGS fizikte heryere bak özelliklede sözel yerlere sayısal soru çıkmadı pek bu sene her sene sordukları gibi bu senede ışığın kırılma indisi sordular yine de soracaklar o kısımlara iyi bak konu anlatım çalışırken tanımları iyi bil tanımlar üzerinden soruyorlar YGS de benden bu kadar hadi başarılar...

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    serkan bu tavsiyelerin benim de işime yaradı ya sağolasın.
    Güvender'in o denemesini hemen alayım ben. Kolaydır diye almıyordum onu bir de karekök çözsem yeter zaten bana o kadar da konu çalışıyoruz.
    Tekrar sağol.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Serkan çok sağol o zaman fizik için femden başka bir de güvender ygs alayım çünkü güvender sözel ağırlıklı

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!