Grubu
    Üye
    İş
    1. sınıf

ibretlik olaylar

selam geçen yaşadığım ibretlik olayı anlatıcam hastaneye gittim bir hafta kadar hasta raporu alıcaktım.
    okulda konu çalışamıyorum evde daha iyi çalışıyordum. Dedim ulen şu fiziği bitereyim doktora gittim aile hekimine bekle bekle bekle... sıra bana geldi içeri girdim bayan hekim
    -probleminiz ne dedi.
    dedim, hiç birşeyim yok turp gibiyim
    durdu durdu şöyle suratıma baktı (ulen bu niye gelmiş ki buraya psikopattmıdır nedir diye içinden geçirdi bunu bakışından anladım)
    dedim okulda ders çalışamıyorum sınıf çok gürültülü bir hafta izin istiyorum dedim falan arkadan başka bir hekim geldi rapor almak istediğimi duymuş yok dedi veremeyiz (adam nazi subayı gibiydi ) hemen bastırdı beni tabii ben evlatlık gibi ortada kaldım arkadaş bu ne biçim sistemdir yukarı türkürsen sakal aşağı tükürsem bıyık sonra birini buldum grip olmuş kendimi hasta etirmeye çalıştım ama buda pek tutmadı bu izin işinde iyi olan mübareklerin taktiklerine açığım

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    doktordan yapmasını istediğiniz şey yasal bir suçtur sen ders çalışamıyorsun diye hiç kimse mesleğini tehlikeye atmaz ve atmamalıda! Ayrıca sırada bekleyen başka hastaları meşgul etmeniz doktoru gereksiz yere oyalamanız aynı zamanda kul hakkıdır.Okulda çalışamıyorsan geceler torbaya girmedi gece çalış kendini zorla ayrıca rapor vermeyen hekim arkadaşıda buradan kutluyorum ve tebrik ediyorum.

Grubu
    Üye
    İş
    1. sınıf
    işte bende bundan bahsediyorum dostum bu sistemde dogru olan şey yanlış yanlış olan şeyse doğru ayrıca geceleri çalışmadığımı nerden biliyorsun bence böyle düşünmeye devam et sonuçta ülken için dogru olan bu "görevini en iyi yapan vatanını en çok sevendir" öyle degil mi mübarek?

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    ben de ibretlik bir uyarı yapayım aklınızın bir köşesinde bulunsun.
    orta2 deydim galiba, abim askerde yemin törenine gideceğiz nisan ayı falan. bizimkiler sen gelemezsin okulun var demişti ben de "ne var yani ayağım kırıldı der bir raporla işi hallederiz demiştim"
    o hafta okulda halı sahada etrafımda kimse yokken ayak tarak kemiğim kırıldı. maçı yöneten beden eğitimi hocasına bile inandıramadım "kendini yere atma kalk ayağa" diyerek beni o halde yürütmeye çalışmıştı.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    1)''mübarek'' bu kelimeyi iyi bir niyetle söylediğini düşünmüyorum bir grup veya kuruluşun(adı lazım değil) davranışları hakkında dalga geçmek

2)Geceleride ders çalıştığın halde yetişmiyorsa senin problemin

3)"görevini en iyi yapan vatanını en çok sevendir" aynen öyle

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Bir kişi kendi yaptığı hatalardan sorumludur.
    Burada görevli Hekime karşılık böyle bir düşünce beslemeniz saçma.
    Ayrıca Serkanın dediği gibi pek çok insanın hakkını da yemiş oldunuz.
    Boş boş endişeleneceğinize çalışmalarınıza devam etseniz? Böyle düşünmenin size ne yararı var?

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!