Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite

Bu aralar yaşadığım sorun

Bu aralar ciddi anlamda çok garibim. Her şey beynimden silinmiş gibi. 1 haftadır toplama ve çıkarmayı unutmuş gibiyim, problem sorularında 1 hafta öncesinde çok rahat çözüm yapabilirken şimdi donup kalıyorum, doğru ya da yanlış hiçbir şey düşünemiyorum. Daha demin soru çözüyordum, ikinci dereceden denklemlerde kökler toplamını bulma formülünü yazarken bile emin olamadım. Yazı yazarken harfleri karıştırıyorum. Ne oluyor böyle? Umarım geçici bir durumdur.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    geçici bir durum gibi bende de olmuştu bir süre sabah ezanına yakın bir saatlerde kalkıp çalışmayı dene konu çalış ve test çöz ben böyle yapmıştım eğer bu durum sürmeye devam ederse bir psikyatrise gitmende fayda var

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    çok fazla stres yapmış olabilirsin. geçici bir durumdur. az da olsa kafanı rahatlatmaya çalış ve beyin egzersizleri yapmayı dene.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Bu herkeste olur.Geçici bir durum , kafanın rahat olduğu zamanlarda soru çözmeye önem ver.Başının ağrıdığı veya aklına bir şey takıldığı zamanlarda lütfen kitap açma , bu daha fazla stres oluşturabilir.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Dün ders çalışmadım, aklım dağılsın diye televizyon izlerken orda bi adamın klasik müzik eşliğinde dans ettiğini gördüm, müziğin beynimi rahatlattığını fark ettim. Normal zaman içerisinde dinlediğim klasik müzik çok fazla fark ettirmiyordu bu özelliğini ama şu durumda hakikaten faydası oldu. Hatta Chopin Nocturne Op.9 No.2'yi öneririm

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!