Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf

Tembellik ve ilgisizlik

Hayatımda hiç bir şey düzenli değil adam akıllı ders çalışabildiğim yok.Geometri ve matematiği ancak tv izlerken çalışıyorum veya çay içerken (keyfi bir halde) diğer derslerde öyle birileriyle muhabbet ederken çalışıyorum.
    Sınav sonuçları iyi geliyor , yürütebiliyorum da ama ben bu lanet tembellikten nasıl kurtulacağım sizde de oluyor mu?
    masa başında durup 1 saat matematik çalışamam mesela vb.sizde de oluyor mu bu?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    bende öyleyim ders çalışırken uzanıyorum müzik dinlediğim oluyor masa başında oturup bende ders çalışamam eğilerek iki büklüm şekilde çalışmışımdır hep bilmiyorum zararı olur mu ancak bu şekil ders çalışırken daha iyi hissediyorum kendimi

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı korkmazserkan'den alıntı Mesajı göster
    bende öyleyim ders çalışırken uzanıyorum müzik dinlediğim oluyor masa başında oturup bende ders çalışamam eğilerek iki büklüm şekilde çalışmışımdır hep bilmiyorum zararı olur mu ancak bu şekil ders çalışırken daha iyi hissediyorum kendimi
    mm.İşte bende böyleyim yatarken-tv izlerken vs. böyle kaldı bende.
    çok verimli çalışan insanlar bunu nasıl yapıyor bilemiyorum masa başında 4-5 saat ders çalışıyorlar ben bunu bir günde yapamıyorum bile. eğer böyle yaparsam , kendime plan vs. hazırlayıp masa başında çalışmaya zorlarsam kendimi robot gibi hissediyorum bakalım başkaları da var mı bizim gibi çalışan ve benim gibi bu durumdan şikayetçi olan.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    İlkokulda ve lise 1 de bende öyleydim daha dogrusu derslere ilgisizdim ama gördüğüm kadarıyla sizde durum öyle değil.Yatarak 2 büklüm ders calısmak masa başında oturmaya göre gerçekten eziyet bi durum Kendinizi istediğiniz üniversitede hayal edin ve motive edin ben öyle yaptım lise 2 de.Çok faydalı olmuştu masada çalışmayada o zaman başlamıştım.Planlarını günlük yap , mesela sabah kalktın de ki şu gün şu dersi çalışıcam ama mutlaka çalışcaksın saatini ne zaman iyi hissediyorsan çalışırsın.Günü gününe kafanda kurgulaman lazım bence

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı tenten1'den alıntı Mesajı göster
    Planlarını günlük yap , mesela sabah kalktın de ki şu gün şu dersi çalışıcam ama mutlaka çalışcaksın saatini ne zaman iyi hissediyorsan çalışırsın.Günü gününe kafanda kurgulaman lazım bence
    Böyle olmuyor işte mesela ben böyle yaparsam diyelim ki bugün iç teğet çember çalışacağım diyorum yok.Kitleniyorum hiç bir soruyu çözemiyorum ama kendimi rahat bıraksam oluyor.
    Psikolojik galiba.Ne yapacağım bilemiyorum Bilgisayara yasak getirmek çare olacak zannımca

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    aslında isteğim sadece bugünün değil çok ilerideki bir zamanın bile hesabını yapmak ama bir türlü beceremedim bu işi

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Bilemiyorum kişisel özelliklerinden olabilir ben kendimce birşey planlıyosam derse oturana kadar aklımı kemirir , bitirmeliyim , çalışmalıyım diye belki sizdede vardır ben derse zor oturuyorum bi yarım saat daha pc de oturuyum , tv izleyim diyorum zaman öyle akıp gidiyor fakat derse bi oturdugumda iyi bi çalışırım kalkmam

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı tenten1'den alıntı Mesajı göster
    Bilemiyorum kişisel özelliklerinden olabilir ben kendimce birşey planlıyosam derse oturana kadar aklımı kemirir , bitirmeliyim , çalışmalıyım diye belki sizdede vardır ben derse zor oturuyorum bi yarım saat daha pc de oturuyum , tv izleyim diyorum zaman öyle akıp gidiyor fakat derse bi oturdugumda iyi bi çalışırım kalkmam
    sözellerde o bende de var sorun matematik ve geoda
    bilemiyorum belki de uzun uzun uğraşmak hoşuma gidiyor filan

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Böyle mi oluyorsunuz genşler. =D

Az sayıda insan saatlerce oturup ona odaklayabilir kendisini zâten. Bu lâzım değil ki. Dersi gününüze yayın. Gün içerisinde yaptığınız diğer birçok şey gibi olsun. Canınız sıkılınca kalkın başından. Zorlamayın ki soğumayın. Kendimce söyleyebilirsem; aynı anda birden çok şeye odaklanabiliyorsanız sıkıntınızı alıyor, dersleri hep ailemle aynı ortamda çalışırdım kendi odamda çalışmak yerine, böylelikle kısıtlanmamış hissediyordum onlarla iken. Müzik ve MT hep açıktı. Bu sayede de yalnız olmadığımı hatırlıyordum, sıkkınlığımı alıyordu. Günlük hayata âit sıradan bir şey halini alsın ve alışayım istemiştim. Yoksa senelerce çekilmiyor. Sizler kendinizi daha iyi tanırsınız. Ruhunuz nelere ihtiyaç duyuyor. Kendinizi dinledikçe hisseder ve çizmeye başlarsınız.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    özellikle soru çözerken asla tv siz yada müziksiz calışamam zaten hayatımda en sevdiğim şey uyumak uyurken dert yok tasa yok.
    İstanbul Tıbbiyesi

3 sayfadan 1.si 123 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları