Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    11. sınıf

Sıfırdan başlamak..

Merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum öncelikle herkese iyi forumlar.

11.Sınıf sayısal öğrencisiyim. Okulumun türü düz lise.

Üniversiteyi kazanmayı çok istiyorum ama. Bir yandan matematikle uğraşırken,diğer yandan fizik kimya bastırıyor ve ortada sıkışıp kalıyorum.

Tamam bunlarla bir şekilde uğraşırım derken bu seferde Geometri bastırıyor.

Okuldaki Geometri öğretmeni vasat bir eğitim veriyor.Bu nedenle Geometri dersleri kabus gibi geçiyor.Benim Geometri için alt yapım sıfıra yakın derecede ne yazık ki. Mesela soruyu çözen birini izlesem, yamuğun içinden paralel çiziyor veya üçgene dikme indiriyor, açıortaydan dolayı kenarlar eşit falan diyor.Ben burada tıkanıyorum.Nerde ne yapacağımı bilmiyorum. Şekli nerden çizeceğimi bilmiyorum. Bundan dolayı sorularıda yapamıyorum. Ama özellikle Geometriyi yapmayı çok istiyorum. Çözebilmeye başlayınca çok zevkli olacağına inanıyorum.Ama ne yazıkki olmuyor Körfez yayınlarının konu anlatımlı soru bankasını aldım birşeyler öğrenirim diye ama almaz olaydım. Daha testin başındaki soruyu öğretmenler zor çözüyor o derece yani.

Çok uzattım biliyorum ama, bana geometriyi pratiğe dökmek için,çözebilmek için yardımcı olacak bir Kitap,püf nokta, yardımcı önerebilir misiniz arkadaşlar çok sevinirim

İyi forumlar bu arada.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Karekök 0 al

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    11. sınıf
    Forumda bazı arkadaşlarda Güvender Kolay ygs kitabını önermişler.Kararsız kaldım.

Sizce hangisi daha çok ezbere değilde anlamaya yönelik sunuluyor?

Karakök 0 mı? Güvender mi?

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı symBoL'den alıntı Mesajı göster
    Forumda bazı arkadaşlarda Güvender Kolay ygs kitabını önermişler.Kararsız kaldım.

Sizce hangisi daha çok ezbere değilde anlamaya yönelik sunuluyor?

Karakök 0 mı? Güvender mi?
    çoğu kitap anlamaya yöneliktir zaten.Önemli olan kolaydan başlayıp zora doğru gitmek güvender alın sonra karekökle devam edin bence.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    11. sınıf
    Karekök 0 almayı düşünüyorum ve büyük ihtimallede alacağım.Ama yanında güzel bir soru bankasıda gerekiyor konuları pekiştirmek için.

Ne gibi soru bankası önerebilirsiniz Karekök 0'ın yanına?

Şimdiden teşekkürler.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    symBol dediğim gibi , karekök birazdaha zordur diye düşünüyorum.(tam bilmiyorum ama forumda bi iki kere bu kitapla ilgili konu açılmıştı ordan hatırlıyorum.) eğer soru bankası istiyorsanda kartezyen al(kolaydır.) bunu çözmeye çalış sonra pianalitik vs.arttır biraz zorluğu sonunda zafer felan çözmeye başla yavaş yavaş mantığın oturacaktır.Başarılar dilerim.

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Karekök normal yayınlarında zor fakat Karekök'ün 0 yayınları yeni başlayanlar için.
    ~

bazen ,
    yalnızca imkansız gerçekleşir
    .

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları