Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

Biyoloji

Biyoloji yapamama sebeplerimi anlamak istiyorum.
    Konu anlatımlı kitaptan konu çalışıyorum, notlar alıyorum. Testlere gelince tıkanıyorum. Çünkü bana -atıyorum- yağ çeşitlerini direkt sormuyor da döndürüp dolandırıp başka şeyleri de bilmemi gerektirecek tarzda yorum soruları soruyor veya yağ ile ilgili bilgimden çıkarım yaptırarak farklı şeyler görmemi istiyor, fakat ben -direkt bilgi soruları dışında- soruda ne istediğini bile anlayamıyorum. Lütfen bana yardımcı olun.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    İlk dönem ben de öyle söylüyordum taki ilk dönemin 1.sınavından 100 alana kadar
    Şok olmuştum okulda tek ben almıştım ve inanırmısın 1 hafta konuşulmuştum Şöyle bir yol izliceksin ilk olarak biyolojiyi yapman için pekçok kitabın olcak ,derste öyle not almakla olmaz bu işler ben matematikte bile not almıyorum sadece dinliyorum böyle yapamadığım bir soru olursa tenefüste düşünüyrm biyolojide böyle çalışcan , ilk öncelikle en az 5 tane konu anlatımlı kitabı alıcaksın ve böyle birinden okuduğunun aynısını diğerinden de okuyacaksın ve detayları öğreneceksin Daha sonra ise çözümlü örnekler inceliyeceksin testlere gelince tıkanmanın nedeni düşüncen işte azcık kimya da bilcen biyoloji bilginle birleştirecen ama söyliyim şunu da yap atıyorum hücre konun öyle tek tek hepsini öğrenmeye çalışma al internetten hücrenin yapısıyla ilgili model çıkart model üzerinden görsellik kazandırarak git emin ol yapıcaksın biyoloji sayısaldır aslında bak kendinde diyorsun testlere gelince tıkanıyorum diyorsun olaylar arasında neden sonuçta kurmak gerek bu dasayısal kapasiteyle ilgili bir şey emin ol Yaparsın

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    10. sınıf
    3 yıldır biyoloji olimpiyatlarına çalışıyorum-ve hatta çalıştırılıyorum- ve sana şunu söyliyim ki bazı sorular ciddi anlamda saçma!özellikle okul sınavlarımda mesela...sorunun cevabının yanlış olduğunu ya da 2 cevabın da doğru kabul edilmesi gerektiğini biliyorum,ispatlıyorum campbell dan ama sonuç yok...biyolojinin çoğu sorusunda şunu gördüm.öğrendiğimiz bilgileri yorumlamamızı fakat yorumlarken sınırları aşmamamızı istiyorlar.ki bu çok yanlış.sınırları aştığın anda bilinmeyen gerçeklere ulaşıyorsun.yeni projeler üretiyorsun-MIT ye burslu girebilmeni sağlayacak projeler-bence bu sorununu aşmanın tek bir yolu var.soru çözmen...12. sınıf olduğunu da göz önüne alırsak bence her konudan 500 soru-arttırıp azaltabilirsin-biyoloji çalışırken konuyu 8-10 kere okumak yerine çeşitli kaynaklardan soru çözüp yapamadıklarına yoğunlaşırsan ve o soruların mantığını öğrenirsen halledersin emin ol...sana kitap olarak palme biyoloji konu özetli soru bankasını önerebilirim.bu yıl ciddi anlamda işime yaradı.sorularda işine yarayacak kısım birkaç sayfayla özetlenmiş.campbell la aynı yayın evinde basıldıkları için bilgilerin doğruluğu konusunda da emin olabilirsin...
    biyolojiden korkma,o senden korksun

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    svsmumcu26 sana, ve Kübra sana destekleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim.

problem: Türkçe-matematik öğrencisiyim, Fen için bu kadar soru çözecek vaktim ne yazık ki yok; +puan getirisi de fazla değil.
    Biyoloji'ye hiç bakmadan bırakmak istemedim; en azından çoğu öğrencinin daha rahat yapabildiği bir branş diye. Yazın halledeyim istiyorum. Yetiştirebilir miyim?

Daha fazla soru çözme konusunu düşündüm, gayet mantıklı.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Bence yetiştirirsin biyoloji mantığı kavrayacaksın soru çözceksin adamlar mat 1i yetiştirebiliyorlar Sen biyolojiyi mi yetiştiremiyeceksin

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    sınavkızı sen tm cisin bu kadar biyoloji çalışman aşırı saçma olur arkadaşlar 500 soru filan çöz demiş.(yok deve)
    kendimden örnek vereyim biyolojiye senenin başında biraz çalışıyordum. daha sonra sadece deneme zamanlarında birkaç konuyu tekrar dediyordum ve yazılı zamanları çalışıyordum. Doğru düzgün soru bile çözmeden girdim sınava 11 net yaptım.(sayısalcıyım bu arada)

sana tavsiyem son 1 ay kala ygs biyoloji kitabından konulara yüzeysel bir şekilde çalış. ve sadece ygs soru bankasınsan biraz soru çöz yeter
    ygs de çok kolay soruyorlar. TM cide olsan rahat yaparsın önce kendi alanını hallet

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı orkun44'den alıntı Mesajı göster
    sınavkızı sen tm cisin bu kadar biyoloji çalışman aşırı saçma olur arkadaşlar 500 soru filan çöz demiş.(yok deve)
    kendimden örnek vereyim biyolojiye senenin başında biraz çalışıyordum. daha sonra sadece deneme zamanlarında birkaç konuyu tekrar dediyordum ve yazılı zamanları çalışıyordum. Doğru düzgün soru bile çözmeden girdim sınava 11 net yaptım.(sayısalcıyım bu arada)

sana tavsiyem son 1 ay kala ygs biyoloji kitabından konulara yüzeysel bir şekilde çalış. ve sadece ygs soru bankasınsan biraz soru çöz yeter
    ygs de çok kolay soruyorlar. TM cide olsan rahat yaparsın önce kendi alanını hallet
    kesinlikle öyle.
    de ne bileyim, biraz enteresan bir ders. anlayıp anlamadığımı anlayamıyorum, bunu anladım.
    inşallah başarabilirim.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    bildigim kadarıyla palme yayınları fazla ayrıntı içeriyor biyolojıde.biraz agır gelebilir.sayet fizikte felegimi sasırtmıstır
    ”Bedenin kölesi olan hiç kimse özgür değildir..”

Seneca - De Finibus

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    yeni kaynak almayacağım galiba..
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı orkun44'den alıntı Mesajı göster

katılmıyorum . ygs de çok kolay çıkıyor diye boşlamamak gerekir. bu seneki ygs biyoloji soruları herkesi şaşırttı zaten çook çoook kolaydı ama seneye belki öyle sormayacaklar belli olmaz . ben biyolojiye hep yazılıdan yazılıya çalıştığım için ygs biyolojisi hakkında pek bilgim yoktu ve hiçbir şey bilmeden bu seneki biyoloji sorularında 2 yanlış yaptım . sınava girmedim yanlış olmasın kendim evde deneme yaptım.
    ama bu benim ne çok şey bildiğimi , ne de biyolojiyi iyi yaptığımı göstermiyor. kolay soruları herkes yapıyor zaten. mühim olan her şeyi bilip diğerlerinin yapamadıklarını yapmak . ve ben bu seneye kadar hep biyolojinin çok can yaktğını duymuştum , fende seçici biyoloji , sosyalde coğ diyorlar .haklı olabilirler ama bir çok kişinin sınavda biyoloji yapamasının nedenide fiziğe kimyaya çok zaman ayırıp biyolojiye
    azıcık ucundan bakmaları bence. dediğim gibi her sene sorular bu seneki gibi olmayabilir.
    sınavkızı bence sende vazgeçme çalışınca yaparsın mutlaka. şuan bende biyoloji çalışıyorum ve inan bir sürü yanlışım çıkıyor ki denemelerde de biyolojim çok iyiydi bu sene ve ben sayısalım. dershane açılınca mecbur gidip sorucam yapamadıklarımı . öyle pekişicek.
    yazın yetişirmi mevzusuna gelince ben 1 aydır çalışıyorum daha canlıların sınıflandırılmasındayım 0 dan başladım tabide. yetiştirebilirsen ne mutlu . ama mühim olan konuyu unutmayacak şekilde öğrenmek. neyse çok yazdım
    allah yardımcın olsun .bence insan çalıştıktan sonra allah her daim emeğinin karşılığını verir.

3 sayfadan 1.si 123 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!