Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf

bu sene ygsye giren arkadaşlar

ygs ye hazırlandığınız ve sorularla karşılaştığınız için iyi bilirsiniz ,
    biyoloji için hangi yayın daha iyi konu anlatımı ve soru bankası açısından.
    ben uğur diye tavsiye aldım ama bide sizin önerilerinizi bilmek istiyorum.
    mesela hangi yayın gereksizdi hangi yayın size bişeyler kattı ?
    buraya bu sene kullandığınız ve beğendiniz beğenmediğiniz kaynakları yazarmısınız

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Matematik:
    Karekök=> Soruları ne çok kolay ne çok zor , orta şekerli. Çok değişik sorular var. YGSsini de LYSsini de tavsiye edebilirim.
    Fem=> LYSsi var. Beğendiğim söylenemez. Aynı soru tarzından en az 10 tane var. Bence gereksiz. Ve kolay sayılabilir. Zorlayıcı değil. Her test max.11 dakikada çözülebiliyor. (20 soruluk.)
    Birey-B=>Soruları abartıldığı kadar zor değil. Bir adım ötesi testleri haricindeki testler oldukça basit. Bir adım ötesi testlerinde değişik sorular var ama zor değil. Bir adım ötesi testleri için almaya değmez.
    Final=>Sorularını beğeniyorum.(YGS veya LYS)
    Pi Analitik=>İlk adım soru bankaları gibi oldukça basit.
    Geometri:
    Pi Analitik ve Final kullandım ikiside kolaydı. Zorlamasını istiyorsan Fem YGS-LYS (Analitik geometri dahil) kullanabilirsin. Soruları güzel. Bakış açını geliştirir. Ben beğendim.
    Türkçe:
    Bol bol kitap oku yeter. Yaz tatilinde bol bol kitap okur isen Türkçe'nin yarısından çoğunu garantilemiş olursun. Ben bu sene hiç Türkçe çözmedim. (Temelim vardı.) Okumayı severim bu yüzden YGS Türkçede başarılı oldum.
    Coğrafya:
    Esen'i kesinlikle tavsiye ediyorum.
    Birey en son çözülebilir. Test sayısı çok az olduğundan üzerinde durulduğunda 1 hafta da bitirecektir. YGS için son tekrarlarını yaparken bunu çözebilirsin.
    Pi Analitik soruları oldukça basitti gerek yok çözmeye. Farklı şeyler öğrenmezsin yani. Ne bilip ne bilmiyorsun bunu da göremezsin.
    Tarih:
    Esen hoşuma gitmedi. Hata çok.
    Karekök hiç beğenmedim. Soruların şıkları çok saçma. Hata çok.
    Pi Analitik Ne bilip ne bilmiyorsun göremezsin.
    Felsefe:
    Hiç çalışmadım. Hiçbir şey çözmedim. Ben şanslıydım bildiğim sorular çıktı. Sen şanslı olmayabilirsin. O yüzden çalışmanda fayda var.

Umarım işine yarar.
    Başarılar...
    İnternetim yok

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    biyolojide birey iyidir. bireyi al
    ygs de zaten basit geliyor. sadece ygs için diyosan kitap farketmez

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı Melek12'den alıntı Mesajı göster
    Matematik:
    Karekök=> Soruları ne çok kolay ne çok zor , orta şekerli. Çok değişik sorular var. YGSsini de LYSsini de tavsiye edebilirim.
    Fem=> LYSsi var. Beğendiğim söylenemez. Aynı soru tarzından en az 10 tane var. Bence gereksiz. Ve kolay sayılabilir. Zorlayıcı değil. Her test max.11 dakikada çözülebiliyor. (20 soruluk.)
    Birey-B=>Soruları abartıldığı kadar zor değil. Bir adım ötesi testleri haricindeki testler oldukça basit. Bir adım ötesi testlerinde değişik sorular var ama zor değil. Bir adım ötesi testleri için almaya değmez.
    Final=>Sorularını beğeniyorum.(YGS veya LYS)
    Pi Analitik=>İlk adım soru bankaları gibi oldukça basit.
    Geometri:
    Pi Analitik ve Final kullandım ikiside kolaydı. Zorlamasını istiyorsan Fem YGS-LYS (Analitik geometri dahil) kullanabilirsin. Soruları güzel. Bakış açını geliştirir. Ben beğendim.
    Türkçe:
    Bol bol kitap oku yeter. Yaz tatilinde bol bol kitap okur isen Türkçe'nin yarısından çoğunu garantilemiş olursun. Ben bu sene hiç Türkçe çözmedim. (Temelim vardı.) Okumayı severim bu yüzden YGS Türkçede başarılı oldum.
    Coğrafya:
    Esen'i kesinlikle tavsiye ediyorum.
    Birey en son çözülebilir. Test sayısı çok az olduğundan üzerinde durulduğunda 1 hafta da bitirecektir. YGS için son tekrarlarını yaparken bunu çözebilirsin.
    Pi Analitik soruları oldukça basitti gerek yok çözmeye. Farklı şeyler öğrenmezsin yani. Ne bilip ne bilmiyorsun bunu da göremezsin.
    Tarih:
    Esen hoşuma gitmedi. Hata çok.
    Karekök hiç beğenmedim. Soruların şıkları çok saçma. Hata çok.
    Pi Analitik Ne bilip ne bilmiyorsun göremezsin.
    Felsefe:
    Hiç çalışmadım. Hiçbir şey çözmedim. Ben şanslıydım bildiğim sorular çıktı. Sen şanslı olmayabilirsin. O yüzden çalışmanda fayda var.

Umarım işine yarar.
    Başarılar...
    melek sen mezun musun?

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    hayır şanslı

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    melek yorum için teşekkürler

karakökün ygs matematiği var , ama yaz için ek olarak bir yayn daha almayı düşünüyorum. lys mat içinde önerirseniz çok iyi olur aslında

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı nightmare'den alıntı Mesajı göster
    melek yorum için teþekkürler

karakökün ygs matematiði var , ama yaz için ek olarak bir yayn daha almayý düþünüyorum. lys mat içinde önerirseniz çok iyi olur aslýnda
    Zor diyorsan formul, odtu yayincilik
    Orta seviye diyorsan palme,ugur
    Kolay diyosan guvender, zirve...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    birey b de güzeldir her kolaydan zora sıralamışlar son teslerde zorlayıcı sorular oluyor bayağı...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    zor , kolay falan istemiyorum aslına bakılırsa biraz öğretici olsun istiyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı mateematik'den alıntı Mesajı göster
    birey b de güzeldir her kolaydan zora sıralamışlar son teslerde zorlayıcı sorular oluyor bayağı...
    b sini zaten çözmeyi düşünüyorum ama a sından mı başlasam acaba yoksa çözmeye bile değmez mi?

bu arada aslında geometriyi %80 bitirdim 3 boyutlular , analitik vs hariç yazın yine bi üçgen, dörtgen testlerle tekrar ediyim istiyorum. ama hangi kaynak alıcağımı şaşırdım.aslında geometride birey favorim ama yazın birey çözsem geo için yeterli olur mu?

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!