Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Diğer
    birleşik kralıktan steve selam söyle article kullanmasını öğrensin, ayrıca uçak ve otobüs gibi araçlar için "in" değil "on" kullanılır.
    municipal bus değil de public bus desen daha doğru yaygın bir kullanım ile ifade edersin...

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    mm aslında ziyaret edilen müzeyede vurgu yapılabilir..We visited Museum of History and Science in Islam....

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı kırmızı gece'den alıntı Mesajı göster
    birleşik kralıktan steve selam söyle article kullanmasını öğrensin, ayrıca uçak ve otobüs gibi araçlar için "in" değil "on" kullanılır.
    municipal bus değil de public bus desen daha doğru yaygın bir kullanım ile ifade edersin...
    En iyi Türkçe konuşan bir yabancı bile Türkçe'yi sizin konuştuğunuzdan daha iyi konuşabilir mi?
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Özel isimler derken; ahmet, mehmet, istanbul,eskişehir ... kastediliyorsa, öyle kalmalı da, bir ingiliz (o müzeyi ziyaret etmiş olsa bile) islam bilim ve teknoloji müzesi deyince ne anlar ki.

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Yorumlar için saolun. hepsini tek tek okudum. O yazdığım cümle sadece girişti baya uzun uzadıya yazdım.

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    bu arada kimsede uyarmıyor yavv, teknoloji (technology) yerine tarih (history) yazmışım hep.Aklım tarih öğretmenlerinde kalmış
    The Museum Of Science & Technology in Islam olarak düzeltiyorum

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    sinavkizi öyle deme, yabancı sitelere üye olup kpds soruları soruyordum.Adamların anadili İnglilizce ama kpds ingilizce dil sorularını yanlış çözenler oluyordu.

Bu onların anadili diye kestirip atmamak lazım. Ayrıca önceki kız arkadaşım İngilizdi, ondan çok şey öğrendim ama zaman zaman onun da yanlış kullandığına tanık oluyordum(Kırk yılda bir olsa da )

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    En iyi Türkçe konuşan bir yabancı bile Türkçe'yi sizin konuştuğunuzdan daha iyi konuşabilir mi?
    konuşmakla yazmak ayrı şeyler.
    yazmak kural gerektirir konuşmak ise pratik.
    Bissürü online oyun oynamış anadili ingilizce olan biton insanla yazışmış biri olarak çoğunun ingilizce yazımının benden kötü olduğunu söyleyebilirim.
    konuşmaya gelirsek biz o konuya gelmedik henüz.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Şuan 11.sınıftayım 4.sınıftan beridir İngilizce görüyoruz. Anadolu lisesi olduğundan 9. sınıfta haftada 10 saat ingilizce diğer yıllar 8 saat gördük. Ama hep aynı şeyleri gördük ve görmeye devam ediyoruz. Okuldaki dil dersi konuşmayı öğretmiyor. Merakın varsa öğreniyorsun.
    Gramer de gramer diyorlar ama gramer konuşmayı öğretmiyor. 7 yılda doğru düzgün konuşamıyoruz (konuşabiliyoruz ama 7 yıldır gördüğümüz eğitimi hesaba katarsak hiç iyi değil). 3-4 ay dil kursuna giden birisi bile bu seviye de konuşabiliyor. Derdimizi anlatsak yeter gramere takılmaya gerek yok (bence)..

2 sayfadan 2.si BirinciBirinci 12

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!