Grubu
    Üye
    İş
    Diğer

Dikkat eksikliği

Merhaba öncelikle iyi forumlar hepinize.

Arkadaşlar ben bu sene mezuna kalmış sayısal öğrencisiyim.
    Gerek geçen sene gerek geçtiğimiz yaz ygs yi çalışıp konuları bitirdim ve branş denemesi çözmeye başladım.Lakin canımı çok sıkan bir durum varikkat eksikliği.

Sınav esnasında süre tuttuğum için hizlanmaya çalışıyorum ki zaten deneme çözmenin de önemi bu.Normalde denemeye çözmeye alışık bir öğrenci değilim.Fem kapsülleri çözüp palme branş denemelerine geçtim şuan. Ama hala dikkat eksikliği devam ediyor. Sorunun cevabını doğru bulup yanlış şıkkı işaretlemek mi dersiniz, soruyu yanlış ya da yarım yamalak okumak, yanlış anlamak mı dersiniz, matematikte yanlış işlem yapmak mı dersiniz akıla gelecek bütün hataları yapıyorum. Denemeye başlamadan önce kendimi sıkı sıkıya tembihliyorum bu sefer hata yapmayacaksın diye ama nafile.Boşları ve yanlışları sonradan kontrol ettiğim de çözüyorum hepsini.Bu durum fena şekilde moral bozuyor bilmeyip te yapamasam bişey demicem ama bilip te böyle yapmak insana çok koyuyor. Bu konuyu açma sebebim, aramızda bu durumu yaşamış Olupta atlatan veya bu durumu nasil düzeltebileceğim hakkında bilgili olan varsa tavsiyelerine başvurmak. Öğretmenlerin tekdüze nasihatlarından bıktım çünkü herkes basmakalıp şeyleri söylüyor.Tecrübelerini paylaşabilecek olan varsa çok sevineceğim.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Konusu sonrası test çözme bölümünde okuma+problem tespiti+çözüm+işaretleme basamakları yavaş yavaş uygulanıp, bu yavaş işlem defalarca tekrar edildiğinde zaten hızlanılıyor ve bir noktadan sonra hata şansı kalmıyor
    Bu basamakların birinde uygulamanın sayısına değil niteliğine bağlı bir aksaklık var sanki

Yo, bundan bağımsız bir şey ise ve zihinsel bir psikolojik altyapısı da yok ise, birkaç bilinçaltı tekniği ile başarınızı artırırsınız
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    evde kendin çözerken adım adım basamak basamak gitmeye özen göster sonra zihnin ve elin alışıyor bir zaman sonra birde hızlanmaya çalıştıkça daha da hata yaparsın hızlı değil doğru çözmeye odaklan başarılar
    Bizden üzüntüyü gideren ALLAH'A hamdolsun...

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!