Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

LYS Kimya

Merhabalar,lys kimyada sıkıntı yaşıyorum ara sınıflarda çok rahat yaptığım şeyler bile beni zorluyor.Hedefim için iyi bir kimya yapmalıyım ama nasıll? işte bende bundan dolayı değerli MT üyelerine danışmak istedim.Yardımlarınızı,önerilerinizi bekliyorum

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Kimya kolaydır.
    Güzel bir kitap alın (Palme önerim) bir de internetten videolu dersler dinlemeye çalışın başka ne önerilebilir bilemiyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Her nekadar çok örnek olmasa da lys tarzında 30 sorunun 18 tanesi genellikle bildiğimiz klasik tarzda soru tiplerinden oluşuyor yani hiç görmediğimiz bir soru tipiyle ya da vay be çok zor soruymuş diyebilceğimiz soru görmedim aralarında geriye kalıyor organik kimya tam tamına 12 soru buradan çıkıyor profilin doğruysa (12. sınıfsan) kardeşim bu dakikadan sonra yüklenmen gereken şey organiktir çünkü kasıntı sorular var aralarda mesela son sene çıkan öğretmenlerimin dediğine göre müfredat dışı olan bir soru var ki hiç bir yerde rastlamadım gerçekten de (Na'un s.iklo yapı kazandırması hakkındaki soru) Benim şahsi düşüncem ben de öyle yapıcam çünkü. mat sınavına kadar Organik dışındaki konuları çözeceğim mat fen aralıgındaki 6 günlük süre içinde matematik ve geometriden kurtulduktan sonra rahatlıkla günde 200 soru çözerek bir f.em in organik kimyasını bitirebilirsin şimdi dersen kimyadan 200 çözersem diğerlerini nasıl çözeceğim organik kimya soruları zaten sbs ingilizce gibi su gibi çözülüyor. Konuları oturt yeter çözemediğin soruları da at yardımcı olalım. İyi günler.
    İstanbul Tıbbiyesi

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    LYS Kimya'da temel bilgileri bilipte sınava giren kişi rahat 20+ çıkarır soruları incelediğimizde direk kalıp ve temel bilgiden oluşuyor bence organik harici konulardan şu an için 30-40 soru çözsen yeterli diyebilirim çünkü vakit az

Heisenberg dediğin soru bu mu bunun dışında pek kompleks soru yok organikten ayrıca bunun bir benzeri ders kitabında var ama nasıl bir yerde şu ufak sayfaların kenarlarında bir yerde bulunan yeşil yer varya orada ufaktan bahsetmiş tabi dediğin bu soruysa

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    aynen bu soru
    İstanbul Tıbbiyesi

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Lysde en iyi kimya yapmışım,herkese sonsuz teşekkürler

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!