Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

Ygs-lys

Merhaba arkadaşlar bu konuya özellikle sınava girmiş arkadaşlardan cevap almak istiyorum artık sizler girdiniz sınava çanlar benim için çalmaya başladı çok karmaşık duygular içindeyim şu anda sizce çok soru çözmek mi daha iyidir yoksa yerinde farklı sorular çözmek mi dersane öğretmenleri günlük 500-600 soru çözeceksiniz diyor ancak aynı tip soruyu çözmenin kimseye bir faydası olacağını düşünmüyorum(Pratiklik dışında) bu yaz tatilinde YGS ağırlıklı mı çalışmalıyım yoksa LYS mi YGS matematik tamam çalışmak istediğim yer fen bilimleri sizce YGS fen bilimlerimi çalışmak daha iyi yoksa LYS mi Türkçem çok iyi değil ancak fen bilimlerinden vakit ayıramıyorum YGS kötü geçerse LYS mide etkiler diye korkuyorum şu an çok kararsızım neye çalışacağım konusunda siz nasıl yapıyordunuz anlatabilirseniz çok yardımcı olursunuz şimdiden teşekkür ederim

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Robot değil bir genç olduğunu hatırla; bu tedirginliği 12. sınıfa kadar hiçbir şey yapmamış bir öğrenci taşımalı, sen değil... Daha sâkin...
    Türkçe önerileri için netlerinin hangi aralıkta seyrettiğini bilmek gerekiyor...
    Soru sayısına gelince, senin hedefinin yüksek olması o sayıyı abartı bulmama mâni oldu...
    Tıp fakültesini yeni kazanmış arkadaşlarla konuşmayı niçin denemiyorsun, istersen tanıştırayım bir arkadaş ile seni...

Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    ben 12 ye geçtim.Bende ilk defa yaşacağim.Ama önerimlerim şunlar ygs defterinin en geç eylüle kadar kapatman lazim.Hemen lysye dönmek şart.Tabiki ygs ye 1 ay kalinca geri dönersin.Ayrica ygs ye çok soru çözerek çalişmak gerekir lys ye ise konu çalişarak hazirlanmak lazim yani konulari bilmek çok önemli.Ayrica sayisal isen feni ygs-lys diye ayirip ögrenme lys anlaminda bütün haliyle ögren.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    serkan biliyorsun senden bir sınıf geride geliyorum ; edindiğim bazı bilgiler de yok değil.bence de çok kasmaman gerekiyor bizim 12ler "kasmayın yoksa 12de çok yorulursunuz" filan diyorlar ben senin yerinde olsam hem doya doya boş zamanımı geçiririm hem de çok kasmadan ders çalışırım.

Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster

Tıp fakültesini yeni kazanmış arkadaşlarla konuşmayı niçin denemiyorsun
    Bunu henüz cidden yapmadın mı?
    Eksantrik.Zira bu mesleği yapmak istiyorsun onların da fikirlerini öğrenmelisin diye düşünüyorum ben daha şimdiden pek çok kişiyle tanıştım kesinlikle yapmalısın bunu bildiğini zannettiğin bazı şeyler senin istemediğin gibi olabilir misal ben soruşturmayı yapan savcının duruşmaya çıktığını zannederdim ama hiç de öyle değilmiş duruşma savcısı-infaz savcısı-soruşturma savcısı diye dolaşır dururmuş dosyalar ben bunu öğrendiğimde mesleğin dezavantajlı bir yönüyle karşılaşmış oldum senin de bunları kesinlikle fevkalade teferruatlı bir şekilde araştırmanı şiddetle öneriyorum yoksa istemediğin bir meslek olabilir (dezavantajlı kısımlar tüm isteğini yok edebilir.)

Alıntı cengizhanhck'den alıntı Mesajı göster
    ben 12 ye geçtim.Bende ilk defa yaşacağim.Ama önerimlerim şunlar ygs defterinin en geç eylüle kadar kapatman lazim.Hemen lysye dönmek şart.Tabiki ygs ye 1 ay kalinca geri dönersin.Ayrica ygs ye çok soru çözerek çalişmak gerekir lys ye ise konu çalişarak hazirlanmak lazim yani konulari bilmek çok önemli.Ayrica sayisal isen feni ygs-lys diye ayirip ögrenme lys anlaminda bütün haliyle ögren.
    mm doğru bir an için senin sayısalcı olduğunu unuttum bir de o lanet fen dersleri var onlar da önemli.
    yine de sıkmadan devam et derim.
    Ayrıca,benim de tanıdığım yeni tıp fakültesine geçmiş bir iki arkadaş var istersen "facebook" üzerinden konuşmanızı sağlayabilirim.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Bunu henüz cidden yapmadın mı?
    Eksantrik.Zira bu mesleği yapmak istiyorsun onların da fikirlerini öğrenmelisin diye düşünüyorum ben daha şimdiden pek çok kişiyle tanıştım kesinlikle yapmalısın bunu bildiğini zannettiğin bazı şeyler senin istemediğin gibi olabilir misal ben soruşturmayı yapan savcının duruşmaya çıktığını zannederdim ama hiç de öyle değilmiş duruşma savcısı-infaz savcısı-soruşturma savcısı diye dolaşır dururmuş dosyalar ben bunu öğrendiğimde mesleğin dezavantajlı bir yönüyle karşılaşmış oldum senin de bunları kesinlikle fevkalade teferruatlı bir şekilde araştırmanı şiddetle öneriyorum yoksa istemediğin bir meslek olabilir (dezavantajlı kısımlar tüm isteğini yok edebilir.)
    tıpı kazanmış değilde uzman doktorlarlarla konuşmuştum ancak tanıştırabilirseniz sevinirim çevremde tıpı kazanmış birini bulmak zor okulun çoğu haytalıkta

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    günde 500-600 soru
    her insanın biraz ruhsal bozukluğu olur bazılarınınsa birazdan biraz fazla olur, dolayısıyla muhakkak çözecek insan bulunur ama bu durumu normalleştirmez.
    600 soru çözerim diyorsanız dershaneye de boşuna para vermeyin.
    böyle dolduruşa gelmeyin. maratoncuların her gün 40km koştuğunu sanan hocanıza da selam söyleyin.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı korkmazserkan'den alıntı Mesajı göster
    tıpı kazanmış değilde uzman doktorlarlarla konuşmuştum ancak tanıştırabilirseniz sevinirim çevremde tıpı kazanmış birini bulmak zor okulun çoğu haytalıkta
    Tamam,ben kendisiyle konuşur konuşmaz ivedilikle sana haber vereceğim.Uzmanlarla konuşmanın ne kadar doğru olabileceğini bilemiyorum ben bir hakimle konuştuğum zaman direkt mesleğin özelliklerini soruyorum burada bilhassa önemli olan (öğrenim , hukuk eğitimi üzerine filan) okuyan öğrencilerle tanışmak diye düşünüyorum.

Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    günde 500-600 soru
    her insanın biraz ruhsal bozukluğu olur bazılarınınsa birazdan biraz fazla olur, dolayısıyla muhakkak çözecek insan bulunur ama bu durumu normalleştirmez.
    600 soru çözerim diyorsanız dershaneye de boşuna para vermeyin.
    böyle dolduruşa gelmeyin. maratoncuların her gün 40km koştuğunu sanan hocanıza da selam söyleyin.
    Öğrencilikten çıkartıyorlar bizi robot oluyoruz resmen.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Ben de size hak veriyorum benim amacım bir konuyu öğrendikten sonra 60-70 soru çözüp pekiştirmek sonrada üzerine ekledim mi? sorun kalmıyor dersane soruları çözceksin yoksa velini ararım mantığında eğer bir çoğu cevap anahtarından işaretleyip altını çiziyor ne anlamı kaldıki

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Türkçe önerileri için netlerinin hangi aralıkta seyrettiğini bilmek gerekiyor...
    Türkçe netlerim kötü dil bilgisinde iyi değilim 32-33 aralığında Türkçe sosyal de tarihi ve felsefeyi full veya fule yakın çıkarıyorum ancak coğrafya sıkıntılı.Bu konuda ne yapabilirim görüşlerini almak isterim

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Tarih ve felsefe yoruma dayalı olduğundan bende yapıyorum ama coğrafya yarısı boş geliyor heralde bilgi ağırlıklı olduğundan olsa gerek nerden bileyim ben çinin toprağının türünü?
    İstanbul Tıbbiyesi

4 sayfadan 1.si 123 ... SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları