Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı korkmazserkan'den alıntı Mesajı göster
    Türkçe netlerim kötü dil bilgisinde iyi değilim 32-33 aralığında Türkçe sosyal de tarihi ve felsefeyi full veya fule yakın çıkarıyorum ancak coğrafya sıkıntılı.Bu konuda ne yapabilirim görüşlerini almak isterim
    Evvela Nuran benden daha bilgili onunla boy ölçüşmek haddime değil ama ben son zamanlarda baya yükselttiğim için tek bir öneride bulunacağım:Soru çözmek gerekiyor , çok değişik soru tipleri var , bir de sevmek gerekiyor (en azından benim için sevmediğim bir işi asla yapamam.)ezberlemeye gerek çok yok ama çok soru çeşidi var.
    Tıp için onu da mı çok iyi yapmak gerekiyor ki?

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı Heisenberg'den alıntı Mesajı göster
    Tarih ve felsefe yoruma dayalı olduğundan bende yapıyorum ama coğrafya yarısı boş geliyor heralde bilgi ağırlıklı olduğundan olsa gerek nerden bileyim ben çinin toprağının türünü?
    Cancağzım buna ilgisi olan insanlar da yok değil.
    Coğrafya bilmek güzel bir şey bence insanı kültürlü bir hale getiriyor.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Ben sözel derslerde bazı şeyleri fazlalık olarak görüyorum ki bu coğrafya da çok var tarihi de madde madde öğrenmeye karşıyım ayrıyetten sayısal öğrencisine 2şer ders fen derslerine ayırırken 3 ders edebiyata vermek nedir?
    İstanbul Tıbbiyesi

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    hani derler ya taşa söylesem anlardı gibi o hesap. bi köpeğe 500 soru çözdürtsek, kalem tutmasını ve yuvarlağın dışında taşırmadan işaretlemeyi özellikle de öğrenci arkadaşlarımızın en büyük sıkıntısı olan sınav stresiyle başedebilmeyi ( hayvan stresten ishal falan olursa sorun çıkabilir ) öğretirsek sınavda başarılı olurdu heralde.
    bahsedilen sayıda soru çözmek için harcanacak zaman ortalama bir olimpiyat şampiyonunun günlük antrenman süresine yakın. adam olimpiyat şampiyonluğu için yarışıyor siz her yıl yapılan bir sınavda 5000. falan olmak için. denklemde bir sıkıntı var ama tam nerede çözemedim. büyük ihtimalle sorun kendi eksikliğini sizin kapatmanızı bekleyen hoca/dershane/sistem olabilir.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Ben sözel derslerde bazı şeyleri fazlalık olarak görüyorum ki bu coğrafya da çok var tarihi de madde madde öğrenmeye karşıyım ayrıyetten sayısal öğrencisine 2şer ders fen derslerine ayırırken 3 ders edebiyata vermek nedir?
    Madde madde öğrenilmez , ezberlenir.Buna başta ben de karşıyım halbuki tarih öğrenmek cidden çok hoş , araştırma yapmak cidden daha da hoş diyebilirim.(Hep Atatürk hayranı bir insandım ta ki hakikatleri görene kadar...) Bak böyle bir fark bile sağlıyor insana.
    Edebiyatın 3 saat olmasına gelince , bence fevkalade iyi bir avantaj hele ki bir sayısal öğrencisi için.
    Düşünsene bir , ülkemizde en az 7.000-8.000 tane fen lisesi öğrencisi vardır bunların çoğu ziyadesiyle iyi çalışıyorlar zaten bunları geçtim çok çok iyi anadolu lisesinde okuyor olsak bile bizimle daha 81 ilde yarışan insanlar var bunları geçmek için sözel şart hele ki edebiyat...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Bence bir sorumlu varsa devlettir iş alanı açmazsa herkes ya mühendis ya da doktor olmak ister herkes isteyince bu adamları elemek için de böyle bir sistem getirirler tabi. Ayrıca devlet okulunda okuyanlar bilir en azından bizim öyle hocalar beş para etmez.
    İstanbul Tıbbiyesi

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Tıp için onu da mı çok iyi yapmak gerekiyor ki?
    Haklısın gerekli inşallah hayırlısıyla kazanırım allah hepimizin gönlüne göre versin

sayısal öğrencisine 2şer ders fen derslerine ayırırken 3 ders edebiyata vermek nedir?
    Bu konuda edebiyatçımız çok iyi hiç kasmadı hatta onun dersinde sayısal derslere çalışmamıza izin veriyordu genelde bayan hocalar çok titizler bu konuda çok kasarlar

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Madde madde öğrenilmez , ezberlenir.Buna başta ben de karşıyım halbuki tarih öğrenmek cidden çok hoş , araştırma yapmak cidden daha da hoş diyebilirim.(Hep Atatürk hayranı bir insandım ta ki hakikatleri görene kadar...) Bak böyle bir fark bile sağlıyor insana.
    Edebiyatın 3 saat olmasına gelince , bence fevkalade iyi bir avantaj hele ki bir sayısal öğrencisi için.
    Düşünsene bir , ülkemizde en az 7.000-8.000 tane fen lisesi öğrencisi vardır bunların çoğu ziyadesiyle iyi çalışıyorlar zaten bunları geçtim çok çok iyi anadolu lisesinde okuyor olsak bile bizimle daha 81 ilde yarışan insanlar var bunları geçmek için sözel şart hele ki edebiyat...
    Ben zaten tarihi seviyorum da Atatürk konusunda nerede çelişkiye düştün onu anlayamadım ayrıca edebiyat bana nasıl bir avantaj sağlıyor ortalamamı düşürüyor.3 senedir her sınavda 10-15 tane yazar şair ezberlemenin neyi güzel?
    İstanbul Tıbbiyesi

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Bence bir sorumlu varsa devlettir iş alanı açmazsa herkes ya mühendis ya da doktor olmak ister herkes isteyince bu adamları elemek için de böyle bir sistem getirirler tabi. Ayrıca devlet okulunda okuyanlar bilir en azından bizim öyle hocalar beş para etmez.
    Bunu şuanda başta olanlara yıkamayız (yıkmadığını anlıyorum ama çoğu kişi yok bu hükümet eğitimden çakmıyor filan demeyi iyi biliyor ama yan gelip yatmayı da biliyor 70 yıl halkımızın hiçbir şey yapmadığı gibi gerçi son zamanlarda en azından helikopter filan üretiyoruz umarım birileri yine eskisi gibi buna mani olmaz.)
    Türkiye, harikulade bir ülke değil.Zenginlerden çok fakirler var , okuyanlardan çok boş gezenler var.
    Bu sistemin dışında bir şey yapılamaz diye düşünüyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    YGS de Edebiyat çıkmıyor dil anlatım şeklinde var benim işime yaramayacaksa ne yapayım Divan Edebiyatınının yazarlarını

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları