Grubu
    Üye
    İş
    Diğer

Laptopta Sıcaklık Artışı

Yaklaşık bir hafta önce bilgisyarımı servise verdim wireless bağlantısı kuramadığı için. kart değişimi, sistem kurma vs. için 160 tl aldılar. evde kullanmaya başladığımda ise servise gitmeden önceki haline göre aşırı bir sıcaklık artışı oluyo yaklaşık 10 - 15 dk içinde. bunun nedeni ne olabilir. Servis altı kapalı olduğu içindir diyo ama bugüne kadar hep öyle kullandım böyle bişey yoktu. servisten dönünce böyle oldu. Yardımlarınızı bekliyorum

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Senin yapacağın bir şey yok. Eskisine nazaran bariz bir sıcaklık varsa tekrar gidip anlat durumu. Ama o kadar evham bir şey yoksa; yeni takılan ya da değiştirilen ethernet kartının donanımsal özelliği ile ilgili bir sorun olabilir.
    ...

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    fan'ın temizliğinden emin misin?
    Fazla toz tıkanıklığı sorun teşkil edebilir.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    fan tozlanmasindan çok işlemcinin üstü tozlanir.Fanin hizina bakmak içinse Speed Fani yükle.Ayrica sicakliği ölçmek için core tempi kur core tempi kurduktan sonra bilgisayar iş altinda değilken yani cpu kullanimi 0 veya max 5 iken sıcakliğinin core tempden bakarak söyle.Eğer hiç yük altinda değilken 60+ ise bu işte bir terslik vardir.Ayrica ekran kartinin,raminin sicakliğini merak ediyorsan everest ultimateyi yükle.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene"

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    fan'ın temizliğinden emin misin?
    Fazla toz tıkanıklığı sorun teşkil edebilir.
    hiç açıp bakmadım bilmiyorum

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    servisle baglantısı varsa bilmem ama yoksa laptoplarda bir macun gibi bir şey oluyor onun değişmesi lazım heralde bana da olmuştu 90 tl ye yaptılar tabi bu macun olayı üç yılda oldu tabi en büyük sebebi altının kapalı olması kullanırken altına kitap koy
    İstanbul Tıbbiyesi

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    yeni açtım laptop u 45 derece diyor. masaüstü bilgisayarda baktm yaklaşık 10 saattir çalışıyo 35derece kıyaslamak doğru mu bilmiyorum söyliyim dedim. bi de serviste temizlemişlerdir diye düşünüyorum fanı işlemciyi falan

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    yok hocam o servis parasız gunahını bile vermez
    İstanbul Tıbbiyesi

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    kıyaslamak dogru değil masaüstü ile laptobu tabikide.Ayrica seninki normalinde altinda 35 derece çok düşük klimali falan mi odan? .Laptop için 45 çok iyi eğer için rahat etmiyorsa birden ekran kartinni sicakliğina bak onun için eğer ATI ise ATI Catalyst den bakabilirsiin Nvidia bilmiyorum fakat everest ultimateden ramde dahil bütün parçalarin sıcakliğini görebilirisin.Ha bide ilk açildiğinde 45 ken daha sonra kaç oldu (tabi hiç işlem yapmazken) eğer daha sonra yükseldiyse sıkıntı olabilir.Yani keşke açili açilmaz görünen sıcakliğina bakmasaydim biraz bekleyip yük altinda değilken baksaydin.Eğer yinede sıcak buluyorsan güvenilir bir bilgisayarciya götür termal macun sürdür tozlari temizlet fani yağlat ve bir laptop sogutucusu al .
    "Ne Mutlu Türküm Diyene"

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Anlamana gerek yok ki
    Aç süpürgeyi fana getir temizle Ben de işe yarıyor doğrusu.
    Ya da soğutucu filan farz olacak gibi.

3 sayfadan 1.si 123 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!