Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni

Rep Nedir, Forumda Rep Nasıl Verilir?

Rep Nedir?
    Rep yani Reputation forumlarda kullancıların yaptığı yorumlara diğer kullancılar tarafından verilen itibar değerlendirmesidir.

Bir üyenin itibarını bir yorumunda (post) isminin altında bulunan yeşil ( ) resimlerin sayısı ile belirlidir.

Yeşil resim adedi ne kadar fazla ise o kadar itibar görmüştür anlamı çıkmaktadır.

Rep Nasıl Verilir?
    Rep her yorum için ayrı ayrı verilebilir. Rep olumlu yada olumsuz yöndede verilebilir.
    Bir yorum mesajı altında göreceğiniz yıldız simgesine tıkladığınızda resimdeki gibi bir pencere açılır.

İki seçenekten birisini seçerek yorumu beğenip beğenmediğinizi karşı tarafa bildirebilirsiniz. Olumlu değerlendirme alanların itibar puanı forumda artar.

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Adminim ben rep verdiğim birisine birdaha rep veremiyorum.Başka kişinin msjını değerlendirin öyle rep verin diyor.Başksınınkini değrlendiriyorum.Sonra asıl verceğim kişinn başka bi msjını değerlendirim diyorum yine aynı şeyi söylüyor.bilgilendirebilirmisinz acaba.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Bir kişinin diğer bir kişiye sürekli rep vermesi olumsuz durum yapabiliyor. Bir kişi farklı bir üyelikle diğer üyeliğine süreklir ep vererek insanlar gözündeki değerini artırma durumunun önüne geçmek için.

Bu yüzden kendiniz rep kazanmadıkça sürekli aynı kişiye rep veremiyorsunuz. Bu forum sisteminin bir özelliği.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!