Statü
    Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite

Sponsorlu Bağlantılar

Forumdaki Ceza Saçmalığı

Merhabalar,
    Sürekli fotoğraflı soru veya cevap eklediğim için ceza alıyorum.

Şunu belirtmekte fayda var ki bu editörde soru yazmak işkence!

Ancak forum yönetimi buna çözüm üretmek yerine sürekli üyelere ceza vermeyi uygun görüyor.

İnternet/web ile yıllardır uğraşan biri olarak eğer dinlenecekse bir önerim olacak,
    Resimle eklenmesini istememenizin sebebi resim linklerinin zamanla ölüp soruların kaybolmasıysa, matematiktutkusu.com üzerine bir subdomain açıp buraya kendi upload sistemini yükleyerek üyelere kolaylık sağlayabilirsiniz. Üyeler buraya kendi resimlerini ekler ve sizde kendinize ait olan bu basit upload sistemini kapatmadıkça linkler ölmez.

Bu konuda bir çözüm bulunmasını talep ediyorum.

Statü
    Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf

Sponsorlu Bağlantılar

Bu talebinizi üyelerden mi talep ediyorsunuz? :P
    Direkt Forum Adminin'e bildirmeniz doğru olurdu.Velev ki bunu yapmamışsınız.
    Ayrıca kuralların Forum Yönetimince alındığını unutmayın.Burada alınan hiçbir kural "saçma" değildir ve sizin bunu imalı bir şekilde başlığınızda "saçmalığı" tagını kullanarak belirtmeniz ayrı bir saygısızlıktır.
    Edebin ve saygının olduğu her öneri dikkate alınır. Merak buyurmayın ama şartı da unutmayın.

Statü
    Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite

Sponsorlu Bağlantılar

Allah kimseye böyle ego vermesin...

"Forum Hakkında" başlığı buraya açmam için gayet yeterli bir sebep. Konu gayet ciddiyken, böyle gereksiz nüanslara lütfen takılmayınız. Talebim umarım ulaşmıştır.

Teşekkürler

Statü
    Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Allah kimseye böyle ego vermesin...

"Forum Hakkında" başlığı buraya açmam için gayet yeterli bir sebep. Konu gayet ciddiyken, böyle gereksiz nüanslara lütfen takılmayınız. Talebim umarım ulaşmıştır.

Teşekkürler
    Evet,edepsizliğinize devam ediyorsunuz.Belli ki had bildirmek şart oldu.
    Forumun her üyesini dikkate alarak hareket eden bir moderatör'e ego tatmin ediyorsun demek de ayrı bir ego tatminidir.
    NOT:Edepsizliğe edepsizlik ile cevap vermeyerek kural neyi buyuruyorsa onu yapmış bulunuyorum.Milletin ağzı torba değil ki tutasın en iyisi edep.
    Kuralları zorunluluk haline getirmek ego tatmin etmek oluyorsa bunu burada bir kere daha ifade edeyim:Bu forumda kural aleyhine kim her ne iş yapıyorsa hepsini didik didik edeceğim.

MKE

Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Bence de editörü kullanmak forumda yazmaktan daha kolay. Ama forumda yazmanın işkence olduğunu söyleyemem. Bu forumu kullanıyorsam kurallarına uymam gerekir, herkesin uyduğu gibi. Bence kuralları saçma bulabilirsin, önerin de güzel ama üslubun yanlış, en başında attığın başlık bile seviyesiz.

Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Ya beyler birbirinize laf edeceğinize anlayışla karşılasanız öncelikle Savaş kardeşim üslubunu değiştir biraz savaşmıyoruz burada soru çözüyor.

Ve Onur kardeşim çok ceza yağabilir dert etme sözlü notu almıyoruz ama pisliğine değil de gereklilikten kaynaklanıyor editör kullanma zorunluluğu. Malum resimlerin silinme ihtimali var. Benim gibi google dan soru aratıp foruma katılan arkadaşlar için dezavantaj oluyor.
    Zaten günde max 5 soru sorabiliyoruz. Bunu da editörle yapsan bir şey olmaz diye düşünüyorum.

Bu arada moderator dışındaki bazı kişilerin çogu mesajı forum kuralına uyun oluyor. Savaş gibi bir mod umuz varken karışmayın diyorum.

Ve ilk defa forumda tartışmayı devam ettiren değil sonuçlandırmaya çalışan oluyorum ne kadar bahtiyar oldugumu söylesem azdır.
    İstanbul Tıbbiyesi

Statü
    Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Merhabalar,
    Sürekli fotoğraflı soru veya cevap eklediğim için ceza alıyorum.

Şunu belirtmekte fayda var ki bu editörde soru yazmak işkence!

Ancak forum yönetimi buna çözüm üretmek yerine sürekli üyelere ceza vermeyi uygun görüyor.

İnternet/web ile yıllardır uğraşan biri olarak eğer dinlenecekse bir önerim olacak,
    Resimle eklenmesini istememenizin sebebi resim linklerinin zamanla ölüp soruların kaybolmasıysa, matematiktutkusu.com üzerine bir subdomain açıp buraya kendi upload sistemini yükleyerek üyelere kolaylık sağlayabilirsiniz. Üyeler buraya kendi resimlerini ekler ve sizde kendinize ait olan bu basit upload sistemini kapatmadıkça linkler ölmez.

Bu konuda bir çözüm bulunmasını talep ediyorum.

Editörle yazma işi çok uzun sorular varsa o zaman zor diyebilirsiniz. Ancak kısa sorularda zor denemez. Önceki konuda sorduğun soru alttaki kodla yazılıyor. Bi incele istersen

lim
    n→∞
    ln (
    2n+1
    2n+3
    ) 3n+2

:
    [LIMIT="n"]∞[/LIMIT][KESIRISLEMI]ln ([/KESIRISLEMI][KESIR="2n+1"]2n+3[/KESIR][KESIRISLEMI]) [UST]3n+2[/UST][/KESIRISLEMI]

Resimlerin site içine alınmasını biliyoruz. Siteyi bu kadar yaptıysak onuda yapmasını biliriz. Ancak 20.000 konu var sitede. her konuda ortalama 3 resimli soru ve 3 tanede resimli çözüm olsa 120.000 adet resim yapar.

Bu kadar resmi sitemizde barındırmanın bir çok sıkıntısı var. Biz şirket destekli bir site değiliz. Sunucu masraflarına ayda 500 tl harcayamayız. Ayrıca bu kadar resim bulunduğunda sitemiz çok fazla yavaşlayacaktır. Bunlar aşabileceğimiz sıkıntılar değil.

Ayrıca soru çözenler için resimle çözmesine bir şey demiyoruz. Bu işi gönülden yapıyorlar resimle çözmek isterlerse de yapacak bir şeyimiz yok. Ama en azından soranlar buna dikkat edebilir. Sadece soru soranlardan istiyoruz bunu.

Ayrıca direk banlama meselesi de artık olmayacak. Sadece kurallara uymayanlar ceza puanı alacaklar.

Bu da uzun hatalar zincirinden sonra sistem tarafından otomatik ama kısa süreli banlamalar olacak.

• Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!