Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite

MT den bir anı

Geçen yılın yaz ayıydı ramazan olduğu için hem çalışıp hemde sıcak havaya karşı koymak gerçekten zor oluyordu birden matematikle ilgili konulara denk geldim ve bu siteye kadar ulaştım dikkatimi çeken şey 1. sınıf sorular kısmı ve o gün moralim çok bozuktu :/ o mesajarı okuyunca yani soruları gerçekten 1. sınıfların yazmış olu olmaması pek önemli değildi çünkü yorumlar gerçekten muhteşemdi ve ben sanal ortama telefon numaramı vermeyi hiç düşünmezdim aklımın ucundan geçmezdi(güvenlik açısından ) ama üye olurken telefon numarasını isteyince hiç tereddüt etmeden yazdım çünkü o güvenirliği kazanmıştı MT. benden benimde burada olmam lazım deyip üye oldum zaten profilime bakınca çoğu zaman sohbet ve eğlence konularında mesaj attığım ve konu açtığım dikkatinizi çekecek ben sizin nasıl MT ile tanıştığınızı merak ediyorum acaba anlatırmısınız
    Bizden üzüntüyü gideren ALLAH'A hamdolsun...

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Yaklaşık bi 4 sene olmuştur heralde dershanenin matematik denemesindeki bir soruyu sormak için gelmiştim buraya geliş o geliş zaten bi daha gidemedim Buradaki ortam çok güzeldir diğer forumlara benzemez burada daha çok bir matematik ailesi hissiyatına kapılıyor insan. Buradaki sorularla uğraşmak, soruların çözümlerini izlemek bir süre sonra insanı bu foruma bağlıyor bende de böyle olmuştu

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    21 ekim 2010
    google'da hem sohbet edecek hem de soru çözülüp soracak güzel bir matematik forumu arıyordum. yazdım "matematik forum" diye sanırım ya 9. yada 10. sıradaydı. (not: şuan 1. sırada çıkıyor.)
    tabi ben üye olduğum zaman aktif üye sayısı iki elin parmaklarını geçmiyordu sanrım. yani buralar bi zamanlar dutluktu.
    emeği geçen admine moderatörlere ve diğer tüm üyelere sağolun.
    İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Şu adım soruları var ya problemlerde onlar kafamı çok karıştırmıştı onları araştırmak için google'a bir şeyler yazmıştım o sırada düştüm buraya.Hayatımda bir dönüm noktası oldu bu forum benim için bunu kesin olarak ifade etmek isterim.
    Bunun yanında,forumumuz gerek teşkilatı gerekse kuralları uygulama,düzen ve denetim açısından çoğu forumdan ayrılıyor sıkı bir denetim beraberinde düzenli bir forumu getiriyor.
    Emeği olan herkese teşekkürler. Bilginin paylaştıkça büyüyeceğinin en güzel örneği.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Yapamadığım sorular olmustu,onların çözümünü ararken google sagolsun buldum MT`yi.iyikide bulmusum.burası sıcak bir yuva,güzel dostlar ve matematik sevdalısı insanlarla dolu MT`yi güzel kılan dostlar sonsuz tesekkürler
    Kim demiş ki aklın yolu bir tanedir
    Bence nerden baksan en az bin tanedir

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Çözümlemedeki hız ve en önemlisi gösterilen samimiyet, yardımcı olan öğretmenlerimizden/arkadaşlarımızdan "sen benim için yalnızca sözde bir yabancısın, aramızda belki hiçbir rabıta, hiçbir bağ bulunmuyor ama sana en içtenliğim ile yakınım, çünkü; senin ilerleme kaydetmeni, başarmanı, mutlu olmanı istiyorum, sana zamanımdan ayırıyorum çünkü sana değer veriyorum..." iletisini sunmaya yetmişti bana... Öyle bir kurguydu ki, aynı enerjiyi hep birlikte çoğaltmamıza katkı adına başlanmış, berâberinde ne güzel insanlar ile kaynaştıran, mutlu eden, sevdiren ve sevindiren...
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    Çözümlemedeki hız ve en önemlisi gösterilen samimiyet, yardımcı olan öğretmenlerimizden/arkadaşlarımızdan "sen benim için yalnızca sözde bir yabancısın, aramızda belki hiçbir rabıta, hiçbir bağ bulunmuyor ama sana en içtenliğim ile yakınım, çünkü; senin ilerleme kaydetmeni, başarmanı, mutlu olmanı istiyorum, sana zamanımdan ayırıyorum çünkü sana değer veriyorum..." iletisini sunmaya yetmişti bana... Öyle bir kurguydu ki, aynı enerjiyi hep birlikte çoğaltmamıza katkı adına başlanmış, berâberinde ne güzel insanlar ile kaynaştıran, mutlu eden, sevdiren ve sevindiren...
    forumun felsefesini çokiyi açıklamışsın.
    İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Belki forum beni bulmuştur..
    9⁵+2⁵+7⁵+2⁵+7⁵=92727 ... 9⁵+3⁵+0⁵+8⁵+4⁵=93084

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    açıklamakta ya da çözmekte zorlandığım sorular olduğunda drmath diye yabancı bir siteye bakardım. orada çok basit soruların bile kısıtlı teknik imkanlara rağmen cevaplandığını görünce buna benzer bir ortamı oluşturup oluşturmayacağını Serkan Hocama sorduğumda onun da böyle bir düşüncesi olduğunu söylediğini hatırlıyorum. sonrasında günlük soru kısıtlaması gibi çeşitli kurallar dahilinde matematik tutkunlarının katkısıyla şu anki haline geldi. aslında soru ve cevaplarının görüntülenmesi, veritabanı oluşturulması gibi konularda planlarım var ama yapmaktan anlamadığım için sadece plan olarak duruyolar.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    9. sınıfta bir gece yarısı ertesi sabahki matematik sınavında ne yapacağımı düşünüp kitap karalarken, matematik ailemizin arasında buldum kendimi. 4 yıldır da buralardayım, çok da mutluyum

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları