Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite

Salavat'ın Önemi

Bir kadın Hasanı Basri Hazretlerine gelip:“Ya Üstaz! Benim bir kızım vardı vefat etti. Rüyamda görmek istiyorum bana havastan bir şeyler öğret, rüyamda onu göreyim” dedi. Hasanı Basri Hazretleri:“Salavatı Şerife oku” dedi. Kadın Salavatı Şerife okudu ve rüyasında kızını gördü. Kızı katrandan bir elbise giymiş, boynunda ateşten zincir, ayağında bağ vardı. Hasanı Basri Hazretlerine hikaye edip ağladı. Hasanı Basri Hazretleri de ağladı. Bir müddet sonr Müşarun ileyh hazretleri o kızı Cennette bir yatak üzerinde başında da bir taç; nuru doğu ile batı arasını dolduruyor gördü. Kız: “Ey üztaz! Beni bildin mi?” dedi. Hasanı Basri: “Bilemedim” buyurdu. Kız: “Ben senin salavat öğrettiğin kadının kızıyım” demesi üzerine Müşarun ileyh hazretleri : “Ne sebeple bu mertebeye nail oldun? Diye sual buyurdular. Kız: “Bizim mezarlığımıza bir adam uğradı. Resülüllah S.A.V. üzerine salavat okudu; sevabını bizim mezarlıkta olan ölülere hibe etti. Ve bizim mezarlıkta azabta beşyüz elli ölü vardı. “Şu kimsenin Nebi (aleyhissalatü vesselam) üzerine salavatı berekatıyla şu mezarlıkta olan mevtalardan azabı kaldırın” diye nida olundu. Bu sebeple bu mertebeye nail olduk”dedi.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Diğer
    çok güzel bir paylaşım. Allah razı olsun..

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Amin. Allah hepimizden razı olsun.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!