Natalie Mars DLE Kullanım Özellikleri Natalie Mars
  Yükleniyor, lütfen bekleyiniz!

» »

gizli web sörfRusların sitenize otomatik post atmalarından sıkıldınız mı? Yorumlarını temizlemekten bıktınız mı? Sitenize saldıracaklarını mı düşünüyorsunuz? Bu yazı tam size göre o zaman.
DLE yi gizlemek ihtiyacı sadece bu söylediklerimden dolayı değil sitenizdeki açıkların h a c kerlar tarafından bulunmaması içinde önemlidir. Peki dle sitenizi web üzerinden nasıl bulabilirler. Url yapısından tabi ki. "site.com/index.php?do=lostpassword" şeklinde deki "şifre hatırlatma" urle yapısını şu şekilde googleda arayarak dle sitelerimize ulaşabiliyorlar. Buna literatürde google h a c k deniyor. Bu yöntem, bir sistemde bulunan bir açığı uygulayabilmek için o sistemle çalışan siteleri bulma yöntemidir. Eğer eski bir dle sürümü kullanıyorsanız ve sürüm yükseltme yapmadığınız takdirde kullandığınız sürümdeki bulunabilecek açıklar siteniz için tehdit oluşturacaktır. Yukarıdaki dle'ye mahsus url yapısından sitenize ulaşarak bilinen dle açıklarının denemeleri yapılabilir.
Etiketler: DLE Robots.txt, DLE htaccess, DLE Url Değiştirme, DLE SEO, DLE sürüm yükseltme

dle datalife engine php cmsDLE Nedir. DLEnin Özellikleri Nelerdir ?
DLE (Datalife Engine Cms) içerik yönetim sitemi php üzerinde yapılmış en hızlı cms sitemlerindendir. Sitemizde gördüğünüz bu sistem gerçekten takdire şayan özellikleri bulunmaktadır. "Rusların wordpressi" diyebileceğimiz ücretli sistem, wordpressten ayrılan en önemli özelliği çok büyük portallar yapılabileceği ve bu portalın hiç bir şekilde sunucuyu zorlamayacağıdır. Benim 2 yıldır DLE üzerinde edindiğim deneyimlere göre bunu açıkça söyleyebiliyorum. İkinci önemli özelliği ise  tema kolaylıklarıdır. Temalar üzerinde düzenleme yapmak sadece html ve css bilgisinize kalmaktadır. Hiç bir şekilde php kod bilgisi gerekmemektedir.