Natalie Mars Fonksiyonlar konu anlatımı video çözümlü soruları testi çöz izle indir Natalie Mars
  Yükleniyor, lütfen bekleyiniz!

Fonksiyonlar konu anlatımı video çözümlü soruları testi çöz izle indir
lise 1 fonksiyonlar , Çözümlü fonsiyon soruları ,fonksiyonlarla ilgili sorular
FONKSİYON NEDİR
A ile B boş kümeden farklı iki küme ve A kümesinden B kümesine bir bağıntı f olsun. f bağıntısı A kümesinin her elemanını, B kümesinin bir ve yalnız bir elemanına eşliyorsa, bu bağıntıya, A kümesinden B kümesine fonksiyon denir. Bu fonksiyon f: A→ B şeklinde gösterilir.
Bire Bir Fonksiyon NEDİR
A kümesinden B kümesine bir f fonksiyonu tanımlanmış olsun. A kümesinin farklı elemanlarının görüntüleri de farklı ise f fonksiyonuna, bire bir fonksiyon denir. O halde, A kümesinin birbirinden farklı her x1 ve x2 elemanları için f(x1) ≠ f (x2) ya da, x1 = x2 ise f (x1) = f (x2) olmalıdır.
Örten Fonksiyon NEDİR
Akümesinden B kümesine bir fonksiyon tanımlanmış olsun. f(A) = B ise f fonksiyonuna örten fonksiyon denir. B değer kümesinde açıkta eleman kalmıyorsa, f bir örten fonksiyondur. O halde, y ∈ B için y = f (x) olacak şekilde en az bir x ∈ Avarsa, f: A→B fonksiyonu örten fonksiyondur.
İçine Fonksiyon NEDİR
f, A kümesinden B kümesine bir fonksiyon tanımlanmış olsun. f(A) görüntü kümesi, B kümesinin bir özalt kümesi ise f fonksiyonuna içine fonksiyon denir. Bu değer kümesinde en az bir eleman açıkta kalıyorsa, f fonksiyonu içine fonksiyondur. O halde, A ve B boş olmayan iki küme olmak üzere, f : A→B için f(A) ≠ B olacaktır. İçine bir fonksiyonda değer kümesinde açıkta (eşlenmeyen) eleman daima olacaktır.
BİRİM FONKSİYON NEDİR
Atanım kümesinden, B görüntü kümesine tanımlanmış bir f fonksiyonunda, Atanı m kümesinin her elemanı, tekrar B tanım kümesinde kendisi ile eşliyorsa, f fonksiyonuna özdeşlik fonksiyonu veya birim (etkisiz) fonksiyon denir. Özdeşlik fonksiyonu, bire bir ve örten bir fonksiyondur. O halde, her x ∈ A için f(x) = x olur.
SABİT FONKSİYON NEDİR
A kümesinden, B kümesine tanımlanmış bir f fonksiyonunda A tanım kümesinin bütün elemanları, f fonksiyonu ile B görüntü kümesinin aynı elemanına eşleniyorsa, f fonksiyonuna sabit fonksiyon denir. O halde, f: A→B, Her x ∈ A için f(x) = k (k bir sabit sayı) dır. Tanım kümesinin her elemanı, görüntü kümesinde yalnız bir eleman ile eşlenirler.
DOĞRUSAL FONKSİYON NEDİR
a, b ∈ R, a ≠ 0, f : R→R olmak üzere, f (x) = ax + b şeklinde tanımlanan fonksiyona doğrusal fonksiyon denir. Bu fonksiyonun grafiği daima doğru şeklindedir.

Bu konunun devamında Bir fonksiyonun görüntü kümesi , Fonksiyonlarda işlemler , Fonksiyon çeşitleri , Bileşke fonksiyon , Tek ve çift fonksiyon , Artan ve Azalan fonksiyon ve Fonsiyonlar ile  ilgili çözümlü soruları bulabileceksiniz. 3 farklı konu anlatımı ve soruları vardır.


Fonksiyonlar İbrahim HOCA KONU ANLATIMI VİDEOSU


avatar
asdafg 19 Nisan 2015 16:56 | Ziyaretçi
proje öevimi bu sayede yaptım cok sagolunnnn :D
   
avatar
bugra 13 Aralık 2012 17:39 | Ziyaretçi
kitapta yanımda olunca çok süper oluyor teşekkürler :=)
   
avatar
cennet 10 Eylül 2012 14:59 | Ziyaretçi
anlattığınız konunun gerçekten hakkını veriyorsunuz....
   
avatar
keroooo 15 Mart 2012 22:33 | Ziyaretçi
hocam okulda anlamamıştım sayenizde anladım çok teşekkürler :)))
   
avatar
flz 13 Mart 2012 20:27 | Ziyaretçi
çok güzel olmuş ellerinize sağlık. acaba kendinize ait internet siteniz var mı?
   
avatar
sercan97 6 Mart 2012 18:37 | Ziyaretçi
hocam yemin ediyorum elinize sağlık siz burdan çözdünüz ben hem kitaplardan soru çözdüm hemde sınavda yaptım soruları. ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN..
   
avatar
liseli06 21 Şubat 2012 19:28 | Ziyaretçi
çok güzel elinize sağlık
   
avatar
Haydar Baş 4 Şubat 2012 19:47 | Ziyaretçi
Ben beğenmedim siz ne derseniz diyin ama benim düşüncem kapalı parantez içinde ise=>[ÇOOOOK MÜÜÜÜTHİİİİŞ!!!!!]
   
avatar
Buğra Türedi 22 Aralık 2011 17:26 | Ziyaretçi
soruları cözmekte zorlanıyordum simdi ise gayet rahat bir şekilde çözebiliyorum tşk ederim Allah razı olsun :))
   
avatar
mustafa33 12 Aralık 2011 20:11 | Ziyaretçi
çok güzel hazırlanmış elinize sağlık.
   

Zorunlu

Zorunlu