Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Her şeyden önce bu sorunun anlaşılıp yorumlanıp çözülmesinin 1 dakika olduğunu düşünürsek, bunu 1 dakikada çözebilene helal olsun demek lazım.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı MatematikciFM'den alıntı Mesajı göster
    Her şeyden önce bu sorunun anlaşılıp yorumlanıp çözülmesinin 1 dakika olduğunu düşünürsek, bunu 1 dakikada çözebilene helal olsun demek lazım.
    hocam bence konsantre olmadığınız için öyle diyosunuz 15 saniyelik soru

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Sorular çok güzel hazırlanmış bence alışılmışın dışında sorular.. soru çeşitini ezberleyen öğrencilerin zorlandığını düşünüyorum ama farklı açıdan soruya bakmak güzel olmuş ben soruların güzel olduğunu düşünüyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    ben sorulara bakmadım ama bakmayıda düşünmüyorum, çok üşengeçlik var üzerimde şimdi yeni geldim, siz şimdi uzun uzun tartışmışsınızdır, genel olarak nasıl bir sınavdı?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Ben zor diyorum diğer arkadaşlar kolay diyorlar. Ben yine yalnız kaldım.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Hani YGS de, sadece 9. sınıf vardı. Bir kere olasılık ne arıyor bu sınavda. Halka diliminin alanını sormuşlar. Herkes kanıksamış soruları.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    ÖYSM sorusu olduğu bellli etti kendini. Soruş tarzı farklı. Bu yüzden biraz kafa karıştırıcı gelebilir. Süresi hakkında bir şey diyemeceğim.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    sorular pdf olarak ne salı günü mü verilecekmiş? sanırım tv akşam öyle bişeyler diyordu, yeni sistemde neler soruluyor hangi konular çıkıyor, hiçbir fikrim yok pdf olarak bir göz atsaydım iyi olurdu, video izlemek zor geliyor

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    ben de bişey demiyorum çünkü sadece yukarıdaki olasılık sorusunu gördüm ama daha önceden de dediğim gibi sınavın zor ya da kolay olması bişey değiştirmez. mesela biim zamınımızda olimpiyat 1. aşamasında 36 soruluk test yapıyorlardı Türkiye birincisi 16-18net falan yapıyordu , amaç diğerlerinden çok yapmak.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı Admin'den alıntı Mesajı göster
    ÖYSM sorusu olduğu bellli etti kendini. Soruş tarzı farklı. Bu yüzden biraz kafa karıştırıcı gelebilir. Süresi hakkında bir şey diyemeceğim.
    Öğretmenim, sorunun orjinalliğine bir şey demiyorum. Bu sınav orjinal soru yazma sınavı değil.
    Biz burada saatlerce ÖSYM nin, müfredat dışına çıktıklarını, buna çanak tuttuklarını tartıştık.
    Bu sınav gösterdi ki, bir daha hiç bir test kitabının öğrencileri kastığı hakkında eleştri yapamayacağız.
    Bence bu sınav dönüm noktası oldu. Bu zamana kadar ki sorular, bundan sonrakilerinin yanında çok kolay kalacak.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!