Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite

Limit

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    sayın üye lütfen forum kurallarına uygun biçimde sorunuzu yazınız.
    İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    sayın kıdemli üye lütfen forum kurallarını okuyunuz

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    okudum: https://www.matematiktutkusu.com/for...ullanilir.html (Matematik Editörü nasıl kullanılır?)

sorunuzu aşağıdaki gibi yazarbilirsiniz.

lim
    x→0
    x²-sin²x
    x²*sin²x

not: üyelik tarihine, yaşa, kıdeme, mesaj sayısına hürmetler.
    İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı Admin'den alıntı Mesajı göster
    Java programı şeklindeki matematik editöründe istediğiniz matematiksel ifadeyi yazdıktan sonra "Formülü resim olarak gör" butonuna tıkladığınızda matematik editörünün hemen altında resim halinde görünecektir. "İfadeyi foruma ekle" butonuna bastığınızda cevap verme formuna video görüldüğü gibi uzun bir kod eklemektedir. Bu kod yazdığınız ifadeyi resim formatına ceviren koddur. Bu kodları gördükten sonra cevap formunun hemen altındaki "Önizleme" butonuna tıkladığınızda yazı içinde nasıl görüneceğini görmüş olursunuz. Artık konuyu aç yada cevap ver butonuna tıklayarak foruma ifadenizi göndermiş olacaksınız.
    saygılar..

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    sayın üye
    Admin Hocamızdan almış olduğunuz alıntı 05.10.2010 tarihe aittir.
    benim Admin Hocamızdan almış olduğum alıntı ise 19.02.2011 tarihine aittir. Admin Hocamız daha sonra bu konu hakkında yeni bir mesaj yazmamıştır.
    Dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu geçerli olan şudur: Eğer tersi belirtilmemişse ve/veya istisnai durumlar yoksa her zaman yeni kurallar gelince eski kurallar geçersiz olmaktadır.

Ama en iyisi Admin Hocamıza bırakalım son sözü O söylesin.

Sevgi ve saygı bizden olsun.
    İyi matematikler.
    İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Sayın kıdemli üye, sizin almış olduğunuz alıntıda ise benim konuyu açış şeklime karşı çıkan bir açıklama yok. sadece konu açmak veya cevap yazmak için başka bir yol gösteriliyor.
    iyi akşamlar

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    yeni mesajda "eski yöntem geçerli değildir" yazılmasına gerek yoktur.
    eğer yeni mesajda "eski yöntem de geçerlidir." yazılsaydı sizin demiş olduğunuz gibi farklı bir yol olurdu ancak böyle bir yazı (eski yöntem de geçerlidir.) yoktur.
    anayasa, Kanun, kanun hükmünde kararname, tüzük, yönetmelik, tebliğ vb. mezvuatlar böyle çalışır.

Ama en iyisi Admin Hocamıza bırakalım son sözü O söylesin.
    İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    Eer kural dışı olsaydı java matematik editörü kapanmaz mıydı? Beniim bildiğim sadece soruları kamerayla çekmek yasak (geometri soruları dışında)

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı nymphe'den alıntı Mesajı göster
    Sayın kıdemli üye, sizin almış olduğunuz alıntıda ise benim konuyu açış şeklime karşı çıkan bir açıklama yok. sadece konu açmak veya cevap yazmak için başka bir yol gösteriliyor.
    iyi akşamlar
    Sevgili nymphe sorularımızı ve cevaplarımızı mümkün olduğunca sitenin bize sunduğu imkânlarla yazmalıyız..Çoğu zaman java editörünü kullanmaya gerek kalmıyor zaten,ama olmayınca java editörü kullanılabilir..Senin kullandığın editör java değil,Google'ın editörüdür ve maalesef oradaki kodları siteye uyarlayamıyoruz,sadece resim şeklinde siteye yükleyebiliyoruz..Böyle olunca da fotoğrafını çekmekten pek farkı kalmıyor..Senin kullandığın editörle cevap vermekte sanırım bir sakınca yok,ama soruları sorarken kullanmak yasak..Bu editörün amacı eğer soru normâl editörle yazılamayacak kadar karışıksa kullanabilmek için..
    Şimdi kızabilirsin,anlamsız bulabilirsin aslında haklısın da,bazen eski sorulara bakıyorum,harika sorular ve (eminim) harika çözümler var,ama sorular veya çözümler resimle sorulduğu için zaman içinde silinmiş Böylece öğretmenlerimizin harika çözümlerine ulaşamıyoruz..Bu da biz öğrencilerin ve diğer faydalanmak isteyenlerin zararına oluyor..Yâni kurallar bize eziyet için değil,tam tersine bizim ve diğer insanların faydalanma oranını yüksek tutabilmek için..
    Konu açarken şu konuya (Matematik Editörü nasıl kullanılır?) göz atarsan aslında çoğu sorunun kolayca yazılabileceğini göreceksin,en fazla birkaç dakika daha fazla zaman alır ama senelerce başkaları da faydalanabilir..Çünkü bu açtığın soru en fazla 2-3 sene içinde silinip gidecek..
    Umarım başını şişirmemişimdir,şişirmişsem de kusuruma bakma

Soruna gelince..
    https://www.matematiktutkusu.com/for...it-sorusu.html (limit sorusu)
    Bu konuda aynı soru sorulmuştu,maalesef Cem öğretmenimizden türevsiz bir çözümünü alamadık,3 kere L'hospital uygulandığında çözüme götürüyor..Türevsiz çözümünü açıkçası ben bulamadım,bir türlü bitmek bilmediği için devamını da getirmedim..Belki öğretmenlerimizden türevsiz çözümünü sunan olur...

Alıntı mert75'den alıntı Mesajı göster
    Eer kural dışı olsaydı java matematik editörü kapanmaz mıydı? Beniim bildiğim sadece soruları kamerayla çekmek yasak (geometri soruları dışında)
    Java editörü kod olarak aktarılabildiği için zaten yasak değil..Diğer editör ise yukarıda da belirttiğim gibi soru yazmanın zor olduğu durumlarda kullanılabilir..
    9⁵+2⁵+7⁵+2⁵+7⁵=92727 ... 9⁵+3⁵+0⁵+8⁵+4⁵=93084

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!