Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

Üçgen

ABC çeşitkenar üçgeninin A köşesi BC kenarı ile çakışacak şekilde katlanıp açılarak [BD] oluşturuluyor.
    |AB|=6 cm
    |AC|=10 cm
    |BC|=9 cm
    Buna göre, |AD| kaç cm dir?

Soru 2

Arda aynı boyutlarda dikdörtgen biçiminde tahta bloklardan oluşan, alt ve üst tarafı ile yanları kapalı olan bir Kitaplığı modüler halde bir kutu içinde alıyor.
    Her bloğa eşit zaman ayırarak bu Kitaplığı 7 raflı yapabilmek için 30 dakika harcadığına göre, 5 raflı yapabilmek için kaç dakika harcar?

Soru 3

3/5 i 200 ile 300 arasında olan üç basamaklı kaç sayı vardır?

Soru 4-)

Düzlemde bir [AB] doğru parçasını 90°altında gören noktalar kümesi ile A ve B noktalarına eşit uzaklıktaki noktaların kümesinin kesişimi kaç elemanlıdır?

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    1.
    soruyu anlamadım. bir nokta bir doğru parçasıyla nasıl çakıştırılır?

2.
    soru üreticileri zırvalıyor, biz de laf söyleyince arkadaşlar soru beğenmiyorsunuz diyorlar. kendi çapında orijinal olmak için bu kadar kasmaya gerek var mı?bu soruya cevap vermeme hakkımı kullanırdım ama neyse

4 parça ile üst-alt-sağ-sol dönülse
    alt parçanın da raf olduğu düşünülürek 6 parçayla daha 7 raf oluşturulsa, toplam 10 parça ile 7 raflı kitaplık 30 dakikada yapılır. 5 raflı için benzer mantıkla (mantık diyorum yanlış anlaşılmasın) 8 parça gerekir.
    30.8/10=24 dakikada kurulum yapılır.

3.
    (200,300)x5/3=(333.3,500)
    334 ten 499 a kadar tüm sayılar istenen özelliktedir.
    toplam 499-333=166 sayı oluyor galiba

4.
    düzlemde bir doğru parçasını 90° altında gören noktalar o doğru parçasını çap kabul eden bir çember olur.
    A ve B noktalayınca eşit uzaklıktaki noktalar ise AB nin orta dikmesidir ve çemberle kesişimi 2 elemanlı olur.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Hocam 1. Ve 2.soru ygs matematik denemesinin soruları. Denemeyle ilgili benimde görüşüm sizinkiyle aynı orijinal sorular hazırlayabilmek için çok kasmışlar işte o yüzden sorular net değil özellikle 1. Sorudan bende birşey anlamadım olduğu gibi yazdım soruyu D noktası hangi kenarında üzerinde verilenlerden çıkarılamıyor. Çözümler için emeğinize sağlık

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Sanırım bu soruda şunu anlatmak istemiş..

Tabii B açısını çok geniş bir açı alırsak ne demek istemiş onu ben de anlamadım..Çeşitkenar demiş,bari dar açılı olduğunu da söyleseymiş..
    9⁵+2⁵+7⁵+2⁵+7⁵=92727 ... 9⁵+3⁵+0⁵+8⁵+4⁵=93084

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Palme'nin bölüm denemesi değil mi ? Ben de bu sorularda takılmıştım. Soruları cidden çok zaman alıyor. Ayrıca size katılıyorum bazı sorularda belirsizlik var. Sakıncası yoksa, siz kaç net yapıyorsunuz acaba Palme denemelerinde ? Bir de ilk denemede 35. soruyu yaptıysanız bir çözüm önerisi söyler misiniz ? Kolaylıklar dilerim..

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!