Grubu
    Üye
    İş
    9. sınıf

Matematik için kitap

Arkadaşlar matematiğim 0 değil ama çok eksiğim olduğunu düşünüyorum. Hocanin verdiği testten çok yanliş yapiyorum. İlkokulda 7 le kadar çalişmadan başarili oluyordum ama artik olmuyor. Belki temelimde bir sorun vardir. Belkide baska bir sorunum vardir. İstanbul Başarı Yayınları KPSS Aktif Matematik 0 dan Başlayanlara Başarı Yayınları | Yediiklim Yayınları,İhtiyaç Yayınları,Kpss Kitapları, Kpss kitabı bu kitabi alsam işime yararmi sizce? Cevaplarinizi bekliyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    1 adım)antremanlarla mat geo başlangıç için tavsiyemdir.adı üstünde konuya ısındırıyor.çok kolay sorulardan oluşsa da konuyu temelden kavrıyorsun.
    2adım)Zirve,Pi Analitik gibi yayınları al ve çöz.
    3adım)F.em,fen bilimleri,final
    4adım )birey c ve karekök
    Bunlarla adım adım gidersen hakkıyla çözersen matematikten hatim indirmiş olursun
    Tabi her adımdan bir kitap seç.
    Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.
    Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    sorun mantıklı düşünmek istememeniz

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı matsever63'den alıntı Mesajı göster
    1 adım)antremanlarla mat geo başlangıç için tavsiyemdir.adı üstünde konuya ısındırıyor.çok kolay sorulardan oluşsa da konuyu temelden kavrıyorsun.
    2adım)Zirve,Pi Analitik gibi yayınları al ve çöz.
    3adım)F.em,fen bilimleri,final
    4adım )birey c ve karekök
    Bunlarla adım adım gidersen hakkıyla çözersen matematikten hatim indirmiş olursun
    Tabi her adımdan bir kitap seç.
    Konuyu açan YGS-LYS öğrencisi değil ya

Alıntı Dream'den alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar matematiğim 0 değil ama çok eksiğim olduğunu düşünüyorum. Hocanin verdiği testten çok yanliş yapiyorum. İlkokulda 7 le kadar çalişmadan başarili oluyordum ama artik olmuyor. Belki temelimde bir sorun vardir. Belkide baska bir sorunum vardir. İstanbul Başarı Yayınları KPSS Aktif Matematik 0 dan Başlayanlara Başarı Yayınları | Yediiklim Yayınları,İhtiyaç Yayınları,Kpss Kitapları, Kpss kitabı bu kitabi alsam işime yararmi sizce? Cevaplarinizi bekliyorum.
    Bence temel kavramlar, rasyonel sayılar, cebir, üslü sayılar, köklü sayılar vb. konularını konu anlatımlı bir kitaptan iyice çalışıp, testlerini de çözdükten sonra matematik temelindeki gelişmeyi fark edersin

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    ben de diyorum madem 9 a gidiyor neden KPSS kitapları almayı düşünüyor
    Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.
    Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

Grubu
    Üye
    İş
    9. sınıf
    Cevaplariniz için teşekkurler hepsini dikkate alacağim.

Kitabin başinda 9. siniflar için yaziyordu bende buraya yazdim

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Altta yazdıgımın özeti : Dersi aşırı iyi dinle anlamadıgını kesin anla öyle çık o dersten yoksa en kolayınıda yapamazsın ancak böyle en zorunuda yaparsın sonuçta hepsi aynı şeyi soruyor

Soru bankasını ne kadar üst tutarsan kendi seviyeni belirlersin zaten 9.sınıfta kolay konulardan başlanıyor hocalarda zor anlatacak degil orda hocanın anlattıgını 2 3 kez tekrar et sonra soru çöz tabiki hepsini çözemeyeceksin hiç çözemiyorsan konuyu anlamamışsın demektir konu çalışırsın kolay kitap alırsan konuyu anlayınca tüm soruları yaparsın ancak bu bişeyi ifade etmez sadece konuyu anladıgını bilirsin

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!