Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı gökberk'den alıntı Mesajı göster
    TBC=90, ama neden TBF>90 olması gereksin ki?
    aynı şey üsttede oldu sanırım AEH neden dik oraya takıldım , 3 boyutlu düşünemiyorum sanırım
    doğrusu nasıl olacak ki?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

1 ve 1 numaralı boyutlar neden aynı, dikkat ettiysen sağdaki 1'de kenarlar eğilim gösterince açı da eğilim göstermiş. Eğer kenarlar "sağdaki 1" gibi olup "2 numaralıdaki 90 derece" gibi verilseydi zaten olamazdı, çünkü orada çizdiğim 90 dereceden büyük senin dediğin gibi. Boyut değişiyor, kübün sağ altından baktığını hayal et.

ya da sağ elini monitöre paralel tut, sonra öne kır. Dik üçgen de böyle boyut değiştirmiş.

AEH"nin H köşesinden tutup F ve G köşelerine gö türsen de üçgen yine dik üçgen. Biraz perspektif aslında.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster

1 ve 1 numaralı boyutlar neden aynı, dikkat ettiysen sağdaki 1'de kenarlar eğilim gösterince açı da eğilim göstermiş. Eğer kenarlar "sağdaki 1" gibi olup "2 numaralıdaki 90 derece" gibi verilseydi zaten olamazdı, çünkü orada çizdiğim 90 dereceden büyük senin dediğin gibi. Boyut değişiyor, kübün sağ altından baktığını hayal et.

ya da sağ elini monitöre paralel tut, sonra öne kır. Dik üçgen de öyle boyut değiştirmiş.
    teşekkür ederim. en sonunda bir küp bulup baktım sağ alttan bu 3 boyutlular zormuş ya

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    ha ha iyiymiş.
    çok sevindim.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Ben çizip anlatana kadar sorun çözülmüş bile

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    teşekkür ederim ikinizede ilgilendiğiniz için

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Bir şey değil

2 sayfadan 2.si BirinciBirinci 12

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları