Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite

Azimliyim Başarmak İstiyorum ve Yardımınıza İhtiyaçım Var

Herkese merhaba 12. sınıf meslek lisesi öğrencisiyim üniversite adayıyım seneye tekrar gireceğim. Matematik ve Geometri yi yapamıyorum 4 yıldır sayısal dersler görmedik 9.sınıfta matematik vardı ama oda yeterli değil zaten

Matematik
    - Temel kavramlar
    - Sayma sistemleri
    - Bönülebilme ebob ekok
    - Eşitsizlikler
    - Mutlak değer
    - Denklem kuramıyorum

Yukarıda sıraladığım konuların sorularını yapamıyorum :S Geometri sıfır zaten
    Çalışma yöntemim nasıl olmalı pratik bilgileri neler harfli sorularda çok çok zorlanıyorum.. Başarmak istiyorum yardım edin.. :'(

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Öncelikle hoşgeldiniz, forumumuz size bu konuda yardımcı olacaktır, günlük 5 soru sorma hakkınız vardır her gün çözemediğiniz 5 soruyu sorabilirsiniz.. Ayrıca Konularına Göre Matematik Soruları forumundan çözümlü matematik sorularına ulaşabilirsiniz. Site anasayfasındaki buradaki videolu anlatımlardan yararlanabilirsiniz.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Öncelikle hoşgeldin.
    Başarının formülünü bulmuşsun. Azimlisin ve başarmak istiyorsun. Bundan sonra bunun için çalışınca herşey çorap söküğü gibi gelecek eminim. Kolay olmayacak çok sancılı olacak belki ama eminim olacak.
    Dershaneye gidecek misin bilmiyorum. Eğer gitmeyeceksen konuları video ile anlatan hocaların bir sürü sitesi var onlardan yararlanabilirsin. Ayrıca örnek soru çözümleri videolarını da izleyip değişik soru örnekleri inceleyebilirsin.
    Konunun mantığını anladıktan sonra eminim ki zorlanmayacaksın. Misal Mutlak değerin mantığını anlamamışsın muhtemelen. Bununla ilgili buraya konu açarsan zevkle anlatırız.
    Konulara en baştan çalışmaya başla. Bir konuyu anlamadan diğerine geçme. Çünkü misal mutlak değeri anlamadan ileriki konuya geçersen o konunun içindeki sorularda mutlak değer karşına çıkacaktır. Buda belki senin kafanın karışmasına yol açacaktır.
    Konuyla ilgili bol soru incele. Bunları internetten bulabilirsin ki burada da var.
    Celal Aydın Yayınlarının ÇKS lerini alırsan buda senin çok işine yarar. Her konuya özel yaklaşık 20 test var (400 farklı soru) ve hepsi de çözümlü. Bu da senin ufkunu açacaktır. Ve çok işine yarayacaktır eminim. Her kitapçıda bulabilirsin. Veya internetten sipariş verebilirsin.
    Ve hiçbir zaman yılma. İşin kolay sayılmaz. Ama olasılıksız da değil. Şimdiden sana başarılar dilerim. Ve başarında payım da olsun isterim. Bu yüzden herhangi konuyu çekinmeden sorabilirsin.
    İnternetim yok

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoşgeldiniz, forumumuz size bu konuda yardımcı olacaktır, günlük 5 soru sorma hakkınız vardır her gün çözemediğiniz 5 soruyu sorabilirsiniz.. Ayrıca Konularına Göre Matematik Soruları forumundan çözümlü matematik sorularına ulaşabilirsiniz. Site anasayfasındaki buradaki videolu anlatımlardan yararlanabilirsiniz.
    Teşekkür ederim zorlanıcam ama başarıcam inşallah

Alıntı Melek12'den alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoşgeldin.
    Başarının formülünü bulmuşsun. Azimlisin ve başarmak istiyorsun. Bundan sonra bunun için çalışınca herşey çorap söküğü gibi gelecek eminim. Kolay olmayacak çok sancılı olacak belki ama eminim olacak.
    Dershaneye gidecek misin bilmiyorum. Eğer gitmeyeceksen konuları video ile anlatan hocaların bir sürü sitesi var onlardan yararlanabilirsin. Ayrıca örnek soru çözümleri videolarını da izleyip değişik soru örnekleri inceleyebilirsin.
    Konunun mantığını anladıktan sonra eminim ki zorlanmayacaksın. Misal Mutlak değerin mantığını anlamamışsın muhtemelen. Bununla ilgili buraya konu açarsan zevkle anlatırız.
    Konulara en baştan çalışmaya başla. Bir konuyu anlamadan diğerine geçme. Çünkü misal mutlak değeri anlamadan ileriki konuya geçersen o konunun içindeki sorularda mutlak değer karşına çıkacaktır. Buda belki senin kafanın karışmasına yol açacaktır.
    Konuyla ilgili bol soru incele. Bunları internetten bulabilirsin ki burada da var.
    Celal Aydın Yayınlarının ÇKS lerini alırsan buda senin çok işine yarar. Her konuya özel yaklaşık 20 test var (400 farklı soru) ve hepsi de çözümlü. Bu da senin ufkunu açacaktır. Ve çok işine yarayacaktır eminim. Her kitapçıda bulabilirsin. Veya internetten sipariş verebilirsin.
    Ve hiçbir zaman yılma. İşin kolay sayılmaz. Ama olasılıksız da değil. Şimdiden sana başarılar dilerim. Ve başarında payım da olsun isterim. Bu yüzden herhangi konuyu çekinmeden sorabilirsin.
    Teşekkür ederim harfli sorular kafamı çok karıştırıyor

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Çalışmayı yarına ertelemeden bugün başla. Bilemediğin soruları ekle hepimiz yardımcı oluruz. Geometri ile ilgili öneriler Burada... (Geometriyi çalışıyorum ama olmuyor..?)
    İnternetim yok

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Temel kavram sorularını nasıl çözmem gerekli :s

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı gasol'den alıntı Mesajı göster
    Dediklerimi uygularsan çözebilirsin.
    İnternetim yok

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı gasol'den alıntı Mesajı göster
    Her konu için ayrı bir yöntem yok tek yöntem var o da "çalışmak"

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    dersaneye gidiyorsundur inş.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    hayır dersaneye gitmiyorum

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!