Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Zor olsun istiyorsan Trigonometriyi seç derim.Trigonometri biraz uzun konudur bu yüzden slayt hazırlaması zor olur. Ve çok orjinal sorular bulabilirsin.
    Özellikle forumda daha önceden sorulmuş ve hepsi çözülmüş sorulara Konularına Göre Matematik Soruları buradan ulaşabilirsin. Bunları slayta ekleyebilirsin.
    Ben eğer bu ödevi almış olsaydım kesinlikle Trigonometriyi seçerdim
    Sen trigonometriyi bildiğin için tavsiye ediyorsun. Haklısındır da. Ama bizim trigonometri bilgimiz olmadığı için (10. Sınıflar henüz öğrenmedi), bilmediği bir konudan slayt hazırlamaya kalkması mantıklı değil, çünkü kopyala-yapıştır yapmış olacak, kendinden birşey katamayacak ödeve. Ben hakim olduğun bir konudan ödev hazırlamanı tavsiye ederim bu yüzden

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı gökberk'den alıntı Mesajı göster
    Sen trigonometriyi bildiğin için tavsiye ediyorsun. Haklısındır da. Ama bizim trigonometri bilgimiz olmadığı için (10. Sınıf) bilmediği bir konudan slayt hazırlamaya kalkması mantıklı değil, çünkü kopyala-yapıştır yapmış olacak, kendinden birşey katamayacak ödeve. Ben hakim olduğun bir konudan ödev hazırlamanı tavsiye ederim bu yüzden
    Bir kısmı doğru ama ödevin amacı öğrencilere birşeyler kazandırmak, Bu slaytı hazırlamak için trigonometriye çalışacak ve bu konuyu daha önceden öğrenecek daha sonra o konuya geçildiğinde bu konu ile ilgili problemi olmayacak. Arkadaşlarından 1 adım önde olacak. Bu ödevi kendine faydalı olabilecek bir şekilde değerlendirirse kazanacağı çok artı var.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Haklısın, eğer ödevi hazırlarken birşeyler kazanacaksa tabiki faydalı.

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Zor olsun istiyorsan Trigonometriyi seç derim.Trigonometri biraz uzun konudur bu yüzden slayt hazırlaması zor olur. Ve çok orjinal sorular bulabilirsin.
    Özellikle forumda daha önceden sorulmuş ve hepsi çözülmüş sorulara Konularına Göre Matematik Soruları buradan ulaşabilirsin. Bunları slayta ekleyebilirsin.
    Ben eğer bu ödevi almış olsaydım kesinlikle Trigonometriyi seçerdim

Biz daha o konuyu işlemediğimiz için o konuyla ilgili şuanda hiç bi fikrim yok ama fikriniz güzelmiş uygulayabilirim , ayrıca ben slaytın renkli , dikkat çekici ve slaytımı izleyerken sıkılmalarını istemediğim için çok kararsız kaldım gerçekten ya

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı deniz_deniz'den alıntı Mesajı göster
    Biz daha o konuyu işlemediğimiz için o konuyla ilgili şuanda hiç bi fikrim yok ama fikriniz güzelmiş uygulayabilirim , ayrıca ben slaytın renkli , dikkat çekici ve slaytımı izleyerken sıkılmalarını istemediğim için çok kararsız kaldım gerçekten ya
    Slayt'a sadece düz yazı eklemek izleyen açısından çok sıkıcı olur. Her konu anlatımından sonra çözümlü bir kaç soru eklemen, Bunları biliyor musunuz gibi ilginç şeylere yer vermen güzel olur. Slaytın tasarımı sana kalmış, içeriği zenginleştirirsen ödevin iyi bir not alır.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Öğretmen
    ben bu öğretmenleri anlamıyorum...

ağzından iki kelime çıkıyor.. hazırla getir...

öğrenci nasıl çıkacak işin içinden işin zormuş...

ben de projeleri dağıttım... şimdi nasıl hazırlık yapıyorlardır acaba
    Metin Emiroğlu Anadolu Lisesi.

Endemik Yayınları

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    Alıntı ayhaneva'den alıntı Mesajı göster
    ben bu öğretmenleri anlamıyorum...

ağzından iki kelime çıkıyor.. hazırla getir...

öğrenci nasıl çıkacak işin içinden işin zormuş...

ben de projeleri dağıttım... şimdi nasıl hazırlık yapıyorlardır acaba

ahh ahh sormayın hocam hiç bi içeriği hakkında inanın bi bilgi vermedi bende herkezden fikir alıyorum napıcağımı cidden şaşırdım

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Bizim okulda matematik yillik odevi olarak bir tane soru bankasi belirliyorsun ogretmen onaylarsa marta kadar o soru bankasini bitirmek zorundasiin ona gore not aliyorsun bu odev slayttan daha cok sey kazaniriyor.

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    Evet gecen sene bizimde öyleydi ama bazı öğrenciler soruları kendileri çözmeyip hazırdan yapanlar oluyordu hocada bunun farkına varınca bu sene böyle bi ödeve karar verdi malasef .

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Bence bilmediğin bir konuyu seç. Emin ol bu dönem ödevini gerçekten uğraşarak yaparsan en iyi bildiğin konulardan biri olacaktır.Sadece not için yapma.

Kolay gelsin .
    Kaplumbağaya dikkat et; ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerleyebiliyor.

2 sayfadan 2.si BirinciBirinci 12

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!