Grubu
    Üye
    İş
    9. sınıf

Merhaba

Merhab. Ben 14 yaşindayim, adim Metin. Matematiğim kötüdür. Ve nasil birşeyse matematiğe çalışmamı da engelliyor psikolojim. Herzaman başaramayacağım psikolojisi vardır üzerimde. Belki burada birşeyler öğrenirim diye buraya geldim. Herkese merhaba.

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Hoşgeldiniz. Matematikte başarılı olmak için 3-5 önemli şey var. Bunların içinde en önemlilerinden birisi istekli olmaktır. İstekliyseniz mutlaka başarırsınız. Bide nerelerde eksikliğiniz olduğunu iyi tespit edip eksiklerini kapatarak çalışamaya başlamalısınız. Melese 6. sınfıtan bilmediğiniz konular var. Bunları halletmeden 8. sınıfta başarısız olursunuz örneğin. Ya da 8. sınıfta eksikleriniz varken 9. sınıftaki konularda başarısız olursunuz.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Hocamız yorumlamış.
    Ben de kendi görüşlerimi yazmak istedim.

İlkokulda benim de matematikle aram çok iyi değildi.Bir dersten öte bir şey değildi benim için en önemlisi. Liseye geçince 9.sınıfta bu foruma geldim ciddi anlamda burada çok deneyimli bu işin ustası olan hocalarımızla karşılaştım (gereksizyorumcu,cem hoca falan filan) Burası benim öğrenim hayatımda bir dönüm noktası oldu diyebilirim.

Gelelim sizin esas meselenize , hocamızın dediğine katılıyorum eksikleriniz olduğu sürece hep bir açıklık olacaktır karşınıza karmaşık sayılarda karekök fonksiyonu geldiğinde ve size "karekök fonksiyonu reel sayılarda tanımlıdır." dendiğinde bunun kafanızda oturmuş olması lazım bakınız ezberlenmiş olması değil "oturmuş" olması "mantığını kavramış olmanız" lazım diyorum.

Matematikle ilgilenmeyen insan ciddi anlamda düşünemez.Bazen oturup saatlerce bir soru üzerine kafa yoruyoruz veya sadece o işi yaparken değil dışarıda gezinirken bile kafamızda o soru oluyor ve ona kafa yoruyoruz.Kafanızı yordukça mantığınızın gelişeceğini ve zamanla matematiğin sizin için artık bir ders değil başlı başına bir yaşam biçimi - gerekliliği ve bir hobi olacağını fark edeceksiniz.

sağlıcakla kalın.

Grubu
    Üye
    İş
    9. sınıf
    Çok teşekkurler. Ama bende çok eksik var. Yani hepsini nasil duzeltebilirim ki. Ben nerdeyse hiç matematik çalişmadim. Temelim baya kötü yani. Birde ben matematikte iyi olmak istiyorum ama ders çalişma masasinda fazla oturamiyorum. Tavsiyeleriniz nedir?

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Matematikte iyi olmak derken sanırım Ygs-Lys düzeyinde demek istediniz değil mi?
    Ben de masa başında çalışmayı çok sevmem esasen.(En azından bu yıl okullar açılana kadar böyleydi)

Yazın çay içerken , televizyon izlerken , parkta otururken bile matematikle uğraştığımı bile.
    Ama okul zamanı öyle olmuyor , yazdan itibaren alışmışım masa başında olmadan çalışmaya dershaneler filan açılınca baya zorlandım ilk başlar boynum ağrıdı falan filan ama geçiyor bunlar.
    Biraz zorlamanız yeterli.

Eksikleriniz zamanla kapanıyor.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    merabaaaa hoşgeldin )
    Bizden üzüntüyü gideren ALLAH'A hamdolsun...

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!