Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite

Arkadaşlar merhaba,önerilerinizi bekliyorum.

Öncelikle merhabalar,

Matematik ile yıllardan beri başım belada.Temel oluşturamadığım için sonradan öğrenmek gerçekten çok zor oluyor.Şu an Anadolu Üniversitesinde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği okuyorum.Seneye KPSS var.Sözelim gerçekten iyidir fakat matematik konusunda gerçekten yerlerdeyim.Nasıl temel oluşturabilirim bana lütfen öneride bulunun.Kaçıncı sınıf derslerinden başlamalıyım,hangi yöntemle çalışmalıyım hiç bilmiyorum.
    Ne zaman matematik çalışacak olsam konuları dinleyip anlıyorum fakat sorulara gelince sanki farklı konu dinlemiş gibi hissediyorum kendimi ve nasıl çözüleceği hakkında hiçbir fikir yürütemiyorum.Nasıl anlatsam bilmiyorum ama hani her insanın bir anlama eşiği var ya işte o eşiğe biraz yaklaşsam biraz bir şeyler çözebilsem devamı gelir fakat ben ne zaman matematik çalışma kararı alsam sürekli pes ediyorum.Gözümde çok fazla büyüyor.KPSS'yi de geçtim matematik öğrenmek istiyorum.Matematik bilmeyen insanların söz hakkının fazla olmadığını düşünüyorum.Ve ne yazık ki her güzel şey gibi (müzik,resim,spor vb.) matematik demek de para demek.Eğer paran varsa sana çok iyi hocalar tutarlar ve zorla kafana *****lar.Özel ders alacak durumda da değildim öğrenim hayatım boyunca.
    Sanıyorum ki tam olarak derdimi anlatabildim.Umarım bana geniş kapsamlı bir cevap yazılır.
    Saygılarımla,hoşça kalın.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Size bir kitap tavsiyesinde bulunayim Antremanlarla matematik kitabi sizin derdinize cagre olacagini dusunuyorum.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!