Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf

ok Zor Denileni Başarmak İstiyorum

İyi günler.
    Ben lise hayatı boyunca ders çalışmamış bir sözel öğrencisiyim.
    Çalışmadan geçirdiğim yılların ardından 12. Sınıfa geçmiş bulunmaktayım.

İlkokul yıllarında matematiğimin oldukça iyi olmasına rağmen özel hayatımdaki bazı sebeplerden dolayı bu ilgimi kaybettim
    1 hafta önceye kadar 5 yıl boyunca yapmış olduğum meslek sayesinde matematik mantığımın geliştiğini anladım.

Son 1 hafta içinde mesleğimi üniversite diplomasıyla beraber yapma kararı alarak
    mesleğime ara vererek ders çalışmaya başladım.

Girmek istediğim bölüm bilgisayar mühendisliği olmasından dolayı bu kararımı paylaştığım kişilerce gerçekten zor bir hedef belirlediğim yorumunu aldım.
    Ailem gerekirse vakıf üniversitesi masraflarımı karşılamaya hazır lakin ben vakıf üniversitelerini son çare olarak düşünüyorum.

Geç olsa bile günde 2 saat matematik 1 saat sessiz okuma 1 saat de ingilizce çalışarak
    temelimi atmaya başladım.

Yapmak istediğimin ciddiyetini aldım ve yola çıktım. Bu yolda sizlerin de eşliğinde başarıya ulaşacağıma inanıyorum. Dershane olarak eve yakın olmasından dolayı Uğur Dershanesini Seçtim ve yarın başvuracağım.

Okuduğunuz İçin Teşekkür Ediyorum..

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Yapamadığınız sorulara seve seve yardımcı oluruz, hoşgeldiniz

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    hoşgeldin aynı durumdayız

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    Merhaba kolay gelsin şimdiden, çok çalışmalısınız.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Ben imkansızın olmadığnı düşnenlerdenm sadce önemli olan kafanzdaki engelleri kaldırmanız ve yapabilceğnize inanmanız... Arkadaşm sölemşti 'hayatta bi isteğn gerçekleşmiyorsa onu gerçekten istemediğndendir.gerçekten istemş olsaydın gerçkelşrdi' yaşamda da aşağı yukarı istedğm şeyler büyk oranda gerçkleşmştr ama gerçekten istediklerm çook istedklerm hani dilmle değlde bi tabir vardır canı gönülden istedklerm... Umarm sizin de öyle olur... Hedef belirlemek lazım ama hedefe takılmayın bence amacınız ya da düsturunuz 'elinden geleni yapma' politikası olsun çok da iyi sonuç veriyo... Gücünüzün bittiği yerde 'elimden geleni yapmıştım' diyosunuz... Ferahlıyosunuz Günde 2 saat matematik bana biraz az geldi tabiyki herkesn temeli anlayış kabiliyeti farklıdır ama ben günde çoook 2 saatleri matematik başında harcamşmdır sıfırdan başlayan biri olarak... Herşey gönlünüzce olması dileklermle

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    basarırsın bende sözelden mezunum üstelik dogru dürüs okula bile gitmedimhalimi sen düşün...ve bnde sınava mf4 ten girecegim.

ilk basta kendin inan! iste! sonra gerisi gelir zati..kazanırsın eminim
    ”Bedenin kölesi olan hiç kimse özgür değildir..”

Seneca - De Finibus

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!