Grubu
    Üye
    İş
    AÖL Öğrencisi

Merhabalar ve yardım :)

değerli matematik sevenler hepinize öncelikle kucak dolusu sevgiler öncelikle ben kısa bir matematik maceramı anlatmak istiyorum. İlkokul birinci sınıfta 1996 başladığımda matematiğe adeta tapan bir çocuktum herşeyi kafamdan çözerdim bir çok insan tebeşir tozu yutarken ancak benim çözme mantığımla öğretmenimin çözdüğü mantıklar hep farklıydı ve o kadar zeki bir çocuktum ki 1.sınıfta Gençliğe hitabe ve istiklal marşının tamamını 2.sınıfta 10. Nutkunu ezberlemiştim. velhasıl kelam bu böyle gitmedi tabi komşunun çocukları arkadaşlar mahalle şu bu derken ortaokula geldim matematiği sevmemeye başladım ve saçma gelmeye başladı özgüven eksikliği yaşadığım için hocalara anlamadığım soruyu tekrar soramazdım hocalarımızda berbattı açıkcası matematiği sevdirebilen bir yetenekleri yoktu anlatıp geçer ve maaşlarını alan türden hocalardı ve bu süreç böyle gitti zeki ve tembel bir öğrenci modeli olarak akademik hayatımda bu şekilde kaldım lise çağına geldiğimde artık ipler iyice kopmuş ve o eski çocuktan eser yok bilardolar internetler yalan aşklar derken benim eğitim hayatım lisenin tam yarısında bitti 1. sene kalınca ve bazı ailevi kayıplarımdan ötürü okulu bıraktım ve iş hayatına atıldım ve şimdi lise hayatım açıktan bitti ancak kpss hedefim olduğu için matematik çalışmam gerekiyor ve benim aklımda tek kalan şey 4 işlem ben bu durumda ne yapabilirim bana önereceğiniz her türlü terapi meditasyon vs hazırım bu derdime nasıl çare bulunur yani 25 yaşında bir insan sıfırdan en hızlı ve anlayarak matematiği nasıl çözebilir . şimdiden hepinize teşekkür ediyorum

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Genel olarak Einsteins'in başarı tarifi

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    İlk önce sevecen Seversen matematiği kesin yaparsın ben de ilk okul 7.sınıfa kadar berbattım matematikte inanırmısın yaz tatilinde tüm eksiklerimi kapattım 9.sınıfta 96'dan aşağıya inmedi matematik notlarım , valla anladımki matematik bilmek kadar güzel bir şey yok!.Eskiden matematikten nefret ederdim artık çözemediğim bir soru uyuyunca vicdan azabından uyuyamıyorum , seversen yaparsın :=)Emin ol

Grubu
    Üye
    İş
    AÖL Öğrencisi
    Admin öncelikle teşekkür ederim sayende Gauss olacağım herhalde umarım şu sayılarla barışır yarın bir gün bu formda sorunun değil çözümün bir parçası olurum umarım.

Grubu
    Üye
    İş
    AÖL Öğrencisi
    svsmumcu umarım halledicem bende sımdı matematiği bılmediğim için uyuyamıyorum 23 eylül kpss var bilmiyorum ne yapıcam ama bakalım buraya uye olmakla cok dogru bırsey yaptım sızın gıbı arkadaşlarım cok guzel moral motıvasyon verıyorsunuz bundan dolayı sızlere mutesekkırım ki admin üstü kapalıda olsa sende bir einstein ışığı var gibisinden bişi söyledi =)

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!