Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    10. sınıf

Sınav Kağıdına İtiraz Etmek

Öncelikle herkese iyi günler. Bugün her zaman olduğu gibi eve geldim vs. bilgisayarda e okula girdim ve en az taş çatlasa 55 alacağım sınavdan 9 almışım . Hoca bana biraz kıl zaten gidip konuşulmuyor.Kağıdıma nasıl itiraz edicem gerekirse mahkemeye giderim.Çünkü Dil Anlatım sınıfı geçmeni belirleyen bir ders.Bilgisi olan biri varsa yazsın

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    100 üzerinden 9 mu? Bildiğim kadarıyla bilgilendirmeye çalışıyım. Okul müdürlüğüne dilekçe verirsen edebiyat zümresi bir kurul oluşturup senin kağıdını inceler, notunu yeniden belirler

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    10. sınıf
    Ya hoca ders bile anlatmıyo sınavda ortaktı zaten mahkemeye falan gitcem ya isyan damarımı patlattı hoca yinede saol denicem inş değişir

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Yazilidan sonra cvp anahtari gelmis miydi ? Eger geldiyse puanlamada yapmistir. Atiyorum bir kisim 10 puanken cvba yaklastiysan 3-4 puan diye yazmissa ogrermenin buna gore okumamissa itiraaz ettiginde hakli gorulebilirsin. Ama cvp anahtari yoksa ogretmen istedigini verebilir. Bu durumda hakli gorulmeye bilirsin sonucta puanlama ogretmenin elinde.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Dil anlatım dersi açısından düşünürsek soruların genellikle kesin cevapları oluyor. Yani öğretmenin yorumuna pek kalmıyor. Merak ettim, ortak sınavlar test olmuyor mu? Test ise zaten kesin bir cevap anahtarı vardır

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    10. sınıf
    Benim derdim şu: Ortak sınavdı,sınavı benden kötü geçenler (başka sınıfta ) 60 aldı ben enn kötü o kadar alırdım ama 9 aldom
    2-Hoca ders anlatmıyo,habire ödev veriyo buna rağren insaflı okumadıysa ben şikayet etmek istiyorum. Ya yediremiyorum kendime,haksızlığa başkası okusa onu istiyorum

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    10. sınıf
    Sınav da panel nedir falan 3 klasik soru vardı , 5 doğru yanlış,5 test,1 tane doğrudan ,dolaylı anlatımlı soru bide şiirin temasınnı bulma

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    O zaman dilekçe vereceksin, sınav kağıdın diğer edebiyat öğretmenleri tarafından incelenecek

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Bence bir parca verdi mesela ses olaylarini yazin dedi cvp anahtarinda o kisim10 puan 10 tane yazman gereken sey var yani hrr biri.1. Puansa se n 3. Tane yazmissan 3 puan alacakken 0 aldiysan itiraz edebilirsin bunu diyorum ben ama dedigim gibi cevap anahtari yoksa biraz zor

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    10. sınıf
    itirazımı yazdım yarın vericem.İnşallah başkası okur

Okulunuzun; 10-D sınıfı,10275 numaralı öğrencisiyim 01/11/2011 tarihinde yapılan Dil Ve Anlatım dersine ait sınav kağıdımın gözden geçirilerek sınav notumda maddi hata bulunup bulunmadığının tespiti için gereğini arz ederim

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!