Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite

Cumhuriyetimizin 88. Yılı

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk'ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyoruz... Cumhuriyetimizin 88. yılı kutlu olsun....

Benim naciz vücudum elbet birgün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." M. Kemal ATATÜK

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Öğretmen
    Ne mutlu türküm diyene
    Metin Emiroğlu Anadolu Lisesi.

Endemik Yayınları

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, “Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır” demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, “Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir” diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, “demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek”

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, “ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.”

İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

Bursa Nutku

Ulu önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün bize emanet ettiği Cumhuriyeti ve Devrimleri ko.rumak,Cumhuriyetimizi gelecek nesillere taşımak bizim görevimizdir.

Ülke olarak zor günler geçirsekte;
    Cumhuriyetimizin 88. Yılı kutlu olsun.
    İnternetim yok

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Hepimizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutlarım.
    Bugünkü çağdaş hür demokratik laik bir ülkede yaşmamızı sağlayan başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'e, silah arkadaşlarına, tüm mehmetçiklerimize ve gerek cephede gerekse cephe gerisinde vargücüyle çalışan tüm isimsiz milletimize şükranlarımı sunarım.

YAŞASIN CUMHURİYET!
    İ∫MİM İMZADIR.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!