Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni

Ygs kitapçıkları webte sununca

Bizde hıh tamam dedik, adamların korkacağı bir şeyi yok. Tüm kitapçıkları internetten sunduklarına göre dedik. Ama ne bilelim bu kadar cahil ve cahil cesaretli olduklarını.

Tamam öğrenciler böyle bir kural bulabileceklerini tahmin bile etmiyorlardı. O kuralı bulmaya vakitleri bile yoktuda yinede böyle kolay denebilecek kural ile bir çok sorunun doğru cevabı bulunabiliyor olması sınava gölge getiriyor. Sizce?

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    ben olyları tam takip edemedim şu an son durum nedir?
    sınav iptal oluyo mu? kural varmıymış , varsa tam olarak bulunmuş mu?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Acı ama gerçek hocam, bu ülkede birçok şey gölgeli, eğer her şey değilse...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Son okuduğum haberde güya yaptıkları şık dizme programı hata veriyormuş da, o yüzden hepsini aynı dizmiş de. nınının nınısı.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    baştan da söyleyeyim eğer tüm soruları cevap anahtarı çıkartacak şekilde ve anlatılan yakın basitlikte çözebilen bir kural varsa öğrencini bunu düşünüp düşünemeyceğine bakılmaksızın sınav iptal edilmeli ve üm ösym istifa etmelidir yok eğer bulunan bu kural dene şeyler tüm soruları ya da soruların çok çok büyük bi kısmını çözmüyosa sınav sonuçları bilgisayar destekli olarak analiz edilmeli anormal sonuçlar veren öğrencilerin sınavları iptal edilmeli kalan öğrencilerden de bi özür dilenmelidir

bir de özeleştiri yapayım o kadar atıp tuttum bu adamlar böyle yapmaz şöyle yapmaz diye ama gerçekten daha en başında 1700000 farklı kitapçık bastıklarını bile bilmiyordum , bilgi sahibi lmadan fikir sahibi olmuşum ama yine de bu belaltı vuran bazı komik gazetecilerin haksız olduğunu düşünüyorum. bir sınavda 20 soruyu kurall çözebiliyo olmak o sınavda hile yapılması için yeterlideğildir ortada sadece işbilmezlik vardır.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    ya nerden tutsan eline kalıyor ne komik adam bunlar , tvde tartışnı çıkıyor matematik bilmior , ösym başkanı çıkıyor matematik bilmiyor , ösymyi eleştiren çıkıyor matematik bilmiyor , ösymnin kendini savunsun diye gönderdiği adam matematik bilmiyor. e be kardeşim ösymnin yemekhanesinden aşçı gönderin , siz de gazetenin güvenliğini gönderin tartışsınlar aynı tartışma ortaya koyulur.

bi ara tvde gördüm komik komik argümanlar ortaya koyuluyor karşısından yapılan savunma ise ondan komik.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Ali Nesin en kolay ifade ile kurala, "Matematikte en büyük cevabın sağındaki şıkkı işaretle, 23 soru cepte" demişti en son. Ama bu internetten dağıtılan kişiye özel kitapçıklarda kural ile bir çok soru doğru cevaplanabilmesi kötü oldu. ÖYSM başkanı hatalı olduklarını kabul etmişti. ""Yanlış cevapların yerleşmesinde eksiklik var. Ama adaya avantaj yok" dedi.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    baştan da söyleyeyim eğer tüm soruları cevap anahtarı çıkartacak şekilde ve anlatılan yakın basitlikte çözebilen bir kural varsa öğrencini bunu düşünüp düşünemeyceğine bakılmaksızın sınav iptal edilmeli ve üm ösym istifa etmelidir yok eğer bulunan bu kural dene şeyler tüm soruları ya da soruların çok çok büyük bi kısmını çözmüyosa sınav sonuçları bilgisayar destekli olarak analiz edilmeli anormal sonuçlar veren öğrencilerin sınavları iptal edilmeli kalan öğrencilerden de bi özür dilenmelidir

bir de özeleştiri yapayım o kadar atıp tuttum bu adamlar böyle yapmaz şöyle yapmaz diye ama gerçekten daha en başında 1700000 farklı kitapçık bastıklarını bile bilmiyordum , bilgi sahibi lmadan fikir sahibi olmuşum ama yine de bu belaltı vuran bazı komik gazetecilerin haksız olduğunu düşünüyorum. bir sınavda 20 soruyu kurall çözebiliyo olmak o sınavda hile yapılması için yeterlideğildir ortada sadece işbilmezlik vardır.
    Üstad, burada siyasi tartışmalara girmek istemiyorum ama bu kadar işbilmezliği biraraya getirmek ve benden olsun da iş bilip bilmemesi önemli değil tavrı sınava hile karıştırmak kadar önemli değil midir?

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    şunu yapmak bu kadar mı zordu?
    sınav kitapçığı hazırlanırken o kitapçığa ait cevap anahtarı da yanında hazırlanbilirdi mesela ana kitapçık oluşturulup bilgisayara verilir
    bilgisayar alır bunu 9861612378 nolu kitapçık diye bir nesne açar. yanına da 160 tane cevap seçeneği
    ana kitapçığın 1. sorusunu alır rastgele bir sayı seçtirtip onun 9861612378 nolu kitapçıktaki yerini belirler sonra seçenekleri için de 120 karışımdan bi tanesini belirlr ve karışımın sonucuna göre de cevap anahtarında doğru cevabı yazar.
    bu işlemi 160 soru için de yapınca 9861612378 nolu kitapçık cevap anahtarıyla birlikte hazırlanmış olur. bunu da 1700000 kere yaptığında birbirinden farklı kitapçıklar elde edilmiş olur, ne bileyim sorular zorluk derecesin göre de değrlndirilir zor soruların peş peşe dizilmesi falan da engellenir , yani gerçekten işbilmezliğin bu kadarı da olmaz

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Kendi adıma siyasi anlayışımı şöylemem gerekirse; particiliği bırakıp, doğru için destekleyici yanlış için eylemci bir anlayış benimsemezsek Türkiye hiç bir zaman iyi yerlere gelmeyecek. Particilik (çıkar) herşeyi bitiren anlayış bence.

4 sayfadan 1.si 123 ... SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları