Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı safya47'den alıntı Mesajı göster
    bence kesinlikle yarıyor ,bu arada ben P.D.R istiyorum inş olur
    inşallah.ben de psikoloji ile pdr arasında düşünüyorum ama daha çok psikoloji istiyorum hastanelerde çalışma imkanı da varr
    Üstelemek başarının temel unsurudur. Kapıyı yeterince uzun süre ve yüksek sesle çalarsanız, birilerini uyandıracağınızdan emin olabilirsiniz...

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı Alp'den alıntı Mesajı göster
    Matematik isteyen yokmu
    isteyen var da imkan yok maselef
    Üstelemek başarının temel unsurudur. Kapıyı yeterince uzun süre ve yüksek sesle çalarsanız, birilerini uyandıracağınızdan emin olabilirsiniz...

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Psikoloji eşitağırlık değil mi ?

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Psikoloji eşitağırlık değil mi ?
    ewt

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Sözel dersleride bir sevemedim çok sıkılıyorum genel kültür olarak öğreniyorum artık o zaman zevkli olabiliyor ama yine de çok çalışmasamda yapabiliyorum .. Türkçe soruları çok önemli sanırım YGS-LYS de

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Sözel dersleride bir sevemedim çok sıkılıyorum genel kültür olarak öğreniyorum artık o zaman zevkli olabiliyor ama yine de çok çalışmasamda yapabiliyorum .. Türkçe soruları çok önemli sanırım YGS-LYS de
    kesinlikle türkçe çok önemli hele eşit ağırlıkta puan getirisi çok yüksek.benim tarihim çok iyi değil ama türkçe,matematik ve özellikle geometriyle o farkı kapatabiliyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    umarım herkes emeğinin karşılığını alır, şuanda sınava kaç kişi giriyor bilmiyorum ama bizim zamanımızda 1,5 milyon kişi civarında giriyordu ve sadece 250-300 bin kişi alınıyordu, daha çok hak edipte elenenler olmuştur muhakkak, inşallah bu tür durumlar yaşanmaz ve kimseyede haksızlık edilmemiş olur

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Ben sınav gecesi, gece 1 e kadar okey oynamıştım. Sabah da kalktım sınava gittim. Relax olun. Takmayın kafanıza tokadan başka bir şey.
    Her şey olacağına varıyor. Bu gün çalışmanızı tavsiye etmem. Beynizi yormayacak, dinlendirecek şeylerle meşgul olun. Hatta bugün sınavı unutun. Yarın sınavınız yokmuş gibi davranın. Benim gibi yapmayın, Akşam erken yatın. Moralli ve dinlengin bir beyinle sınava girin. Sınavın son dakikasına kadar bütün duygularınızı dondurun. Özellikle, stres, üzüntü ve sinirlenme huylarınızı uyuşturun. Sınavdan çıktıktan sonra da, sınavınız nasıl geçerse geçsin, Kendinize, bir arazi bulun, avazınız çıktığı kadar haykırın. Bir yılın stresini ancak, tam olarak böyle atabilirsiniz bence.
    Herkese başarılar.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı MatematikciFM'den alıntı Mesajı göster
    Akşam erken yatın. Moralli ve dinlengin bir beyinle sınava girin. Sınavın son dakikasına kadar bütün duygularınızı dondurun. Özellikle, stres, üzüntü ve sinirlenme huylarınızı uyuşturun.
    her ne kadar sınav stresinin nedenini hiçbir zaman çözememiş olsam da sınav stresi diye bişeyin varlığını kabul ediyorum.

ama hocam
    Alıntı MatematikciFM'den alıntı Mesajı göster
    Kendinize, bir arazi bulun, avazınız çıktığı kadar haykırın. Bir yılın stresini ancak, tam olarak böyle atabilirsiniz bence.
    bunu yapacağıma önce kendimi sonra hepinizi intihar ederim daha iyi

sonuç olarak hocamızın dediği gibi fazla takmaya değmez elinizden geleni yaptıysanız sorun yok demektir, yok elinizden geleni yapmadıysanız zaten bu saatten sonra ya da sınav sonrasında hayıflanmanın hiçbir faydası yok. sınavınız iyi de geçse kötü de geçse önünüze bakarsınız, sıradaki sınava hazırlanmaya başlarsınız, nihayetinde hergün yeni bir sınav değil mi?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster

bunu yapacağıma önce kendimi sonra hepinizi intihar ederim daha iyi
    Niye, çok mu abes geldi?
    Ben çok ciddiyim. Sınavın, insan üzerinde oluşturduğu baskının; hem öncesiyle, hem de sınav esnasındaki gerilimiyle, insanda neleri değiştirdiğini, hangi dengeleri bozduğunu düşündüğümüzde, hele konsantrasyonun insan üzerinde bıraktığı ağırlığı da hesaba katarsak,, sadece sınavın bitmesiyle, insanın ağırlıktan kurtulacağını, dengelerin yerine oturacağını zannetmiyorum. Bazen insanın, bir kaç dakikalığına da olsa, zararsız çılgınlıklara da ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bana göre bu da ruhun bir ilacı. Hele böyle bir yoğunluktan sonra, insanın bünyesi, fazlasıyla hakediyor bunu.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları