Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite

18 Mart

Bugun 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale şehitlerini anma günüdür. Çanakkale savaşı sadece ülkemzin değil dünya tarihi için önemli savaşlarından biridir. Çanakkale savaşında verdiğimizi binlerce şehidi rahmetle anıyorz..Bağımsızlığımızı savunmak, yurt topraklarımızı kurtrmk için yapılan savaşlar kutsaldır Çanakkale bunun en güzel örneğidir..

“Çanakkale Zaferi, Türk askrinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.”

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Allah, şehitlerimizin ve böyle kahraman insanlar yetiştirenlerin ruhlarını şad etsin.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Nereli olduğumu söylemek adetim değildir, ama, söz konusu Çanakkale savaşı olunca, duramıyorum. Memleketimle ilgili bir site hazırlayacaktım. Netten biraz döküman toplayayım dedim ve öğrendiğim iki şey, beni şok etti. Birincisi, Çanakkale Savaşında en çok şehit veren illerin başında, benim memleketimin gelmesi, ikincisi ise, Çanakkale Türküsü'nün hemşehrim tarafından yazılmış olması.
    Hep görmek istedim, Çanakkale Savaşı'nın yapıldığı yerleri , ama bu öğrendiğim iki şeyden sonra, kendimi daha da zorunlu hissettim.
    Çanakkale'ye gittim ve önce Aynalı Çarşı' yı, daha sonra savaşın yapıldığı yerleri gezdim.

Bana Milli Park'ı görmek nasip oldu. Conkbayırı'nı, Arı Burnu'nu, Anzak Koyunu, kazılan siperleri ve diğer önemli yerleri görmek, beni çok duygulandırdı. Her Türkiye vatandaşının oraları görmesi gerektiğini düşünüyorum.İnşallah herkese nasip olur. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Bu arada, İstiklal Marşı gibi bu konuda da hassas olman, beni çok sevindirdi Duygu. Unutulmaya yüz tutan değerlerimize sahip çıkan gençleri görünce, gurur duyuyorum onlarla. İnşallah tüm gençlerimiz bu hassasiyete sahip olurlar.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    "Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın

Gömelim seni tarihe desem sığmazsın

Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber

Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber"

Çanakkale deyince benim aklıma bu şiir geliyor.Bu mısraları okuyup ta duygulanmayan var mıdır acaba?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    İşin bir de Mehmet Akif boyutu var. Oraları görmeden, savaşı anlatan böyle mükemmel bir şiir yazmak.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Allah şehitlerimizin ruhlarını şad etsin. Dün 18 Mart'tı ve buralara yağmur yağdı.Yağmur değil de adeta bütün anaların şehit olmuş evlatları için döktüğü gözyaşıydı.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!