Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Bir ösym klasiğinin sonuna geldik geçen sene ygs muhabbeti dün gibi aklımda bana göre genel itibarı ile çok zorlayıcı değildi

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Türkçe bence de zorlayıcıydı özellikle de birden fazla ses olayı sorusu uğratırıyordu

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı ComingSoon'den alıntı Mesajı göster
    Türkçe ve felsefe sizce de biraz zor değil miydi?
    Türkçe her zamanki gibi soyut kavramlar ve düşünceler üzerine kurulu paragraflardan ibaretti..Ne söylediğini yazarın bile kaçırdığı yazılardan alıntı yapmak son yılların modası oldu zaten,alıştık..Dil bilgisi soruları geçen senelere nazaran biraz tuhaf geldi,sorular seviye ölçmekle alâkalı değil de süre çalmakla alâkalı gibi..

Matematikte temel kavram soruları çok zorlamamış,problemler geçen seneki farklı (klasik soru gibi değil,şaşırtıcı) sorulara benzerdi..Benim dikkatimi çeken geometri oldu,bence bu sene geometri soruları geçen senelere göre daha değişikti,pek çok öğrencinin zorlanacağını düşünüyorum..

Sosyal kısmında pek bir fark yok,her seneki alışkanlık devam ediyor..

Fen soruları bence sınavın en kolay kısmıydı,birkaç soru dışında hemen hepsi temel düzeydeydi..

Sınav sonuç olarak vakit çalan soruların toplamından ibaret,bence bu vakit meselesi gelecek senelerde daha da artacak..

Alıntı dcey'den alıntı Mesajı göster
    Türkçe bence de zorlayıcıydı özellikle de birden fazla ses olayı sorusu uğratırıyordu
    Kaç net gelir dersin dcey ?
    9⁵+2⁵+7⁵+2⁵+7⁵=92727 ... 9⁵+3⁵+0⁵+8⁵+4⁵=93084

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Açıkçası hiç bilmiyorum gerçekten ama kötü gelmez diye umuyorum

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Senden 120 net üzeri bekliyoruz Daha az olursa forumda kırmızı renk kullanmana engel getirilmesini rica edeceğim..Geometride çözemediğin soru var mı ?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Analitik kaldi sen ne yaptin Ruslan

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı dcey'den alıntı Mesajı göster
    Analitik kaldi sen ne yaptin Ruslan
    Geometride bir boş,Türkçe'de 3 boş var..Gerisini yaptım diye düşünüyorum ama çok hızlı yaptım,yanlışlarım olacak muhakkak..Sosyal'de coğrafyaya dokunmadım,sadece iki soru basit yorum gibi geldi gerisini boş bıraktım..Felsefede de 2 bilgi sorusunu boş bıraktım..

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı Tükenir Kalem'den alıntı Mesajı göster

Sınav sonuç olarak vakit çalan soruların toplamından ibaret,bence bu vakit meselesi gelecek senelerde daha da artacak..
    Aynen öyle. Matematik soruları kolay ama mantıksal sorulardı. Kimi sorularda üzerinde düşünülmesi gerekiyordu. Geometri soruları da sonunda ''ygs mantığına''na oturtulmuş. Genel manada kolaydı ama

Sözün özü, seneye girecek arkadaşlara da bir tavsiye : Yapamadığınız soruda saplanıp kalmayın. Amaç zor soruyu çözmek değil, çok soruyu çözmek. Bir zor soruyu çözmek için sınavın geri kalanındaki onlarca kolay soruyu feda etmeyin.
    ...∫tanxdx=ln|1/cosx|...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Millet ben de sınava oylesine girdim genel anlamada geometri zordu mat ortaydi fen basit turkce basit ama celdiriciydi sosyal bilgi agirliktiydi ya her seyi gectimde o mantik sorusu ne kadar mantiksiz bir soruydu

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Sanırım cumaya kadar açıklarlar çok beklemeyiz

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!