Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni

sadece bir düşünce

daha iyi olacağını düşündüğüm bir durumu dile getireyim;
    foruma çok güzel sorular geliyor ve çokta güzel çözümler sunuluyor. ama bu çözümlerden genellikle sadece soruyu soranlar faydalanmış oluyor. bir çok güzel soru ve çözüm arada kaynayıp gitmiş oluyor.

örneğin 10. sınıf bölümüne girince her konudan değişik değişik soru tipleri karşımıza geliyor, diyelim ki bir öğrenciye kombinasyonla ilgili çözümlü sorular lazım; o sınıfda sorulan tüm sorulara gözatması ve konu başlıklarına bakarak kombinasyon sorularını bulmaya çalışması gerekecek, ve kimsenin bunu yapma zahmetine gireceğini sanmıyorum. bunun yerine aynı soruyu forumda varsa bile birkezde ben sorayım ne olacak, böylesi daha kolay diyordur

oysa 10. sınıf bölümüne girdiğimizde konular ayrı ayrı klasörde olsa, bu öğrenciler için müthiş kaynak olur. aradığı konu ile ilgi bir sürü çözümlü soru tek tıklamayla önününe serilecek. bu şekilde olursa bir çok kişi sorulara kolayca ulaşmış olacak, kendi merak ettiği soru tarzı henüz o bölümde sorulmamışsa oda kendi sorusunu sorarak aslında güzel bir arşiv oluşmasına katkıda bulunmuş olacak diye düşünüyorum.

bilmiyorum bu şekilde bir uygulama yapmak zormu olur. bundan öncekileri toparlamak çok zor olacaktır. ama en azından bundan sonrakiler için böyle bir uygulama hoş olmaz mı?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Dün ya da Perşembe günü forumun sağ tarafında link eklenmişti. Bütün sorular tasniflenmişti. Ben gördüm ama sonra kaldırılmış.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    ben de online çözümlü sınav yapmayı önermiştim
    tüm çözülen soruları (ya da bir kısmını) toparlayıp konu konu , sınıf sınıf ve sınav sınav etiketlendirip, öğrenci diyelim ki ben kombnasyondan 20 soruluk bir sınav olmak istiyorm seçeneğini seçtiğinden kombinasyon etiketine sahip sorulardan rastgele 20 soru seçerek karşısına bir sınav çıkarmasını ve süre sonunda da sistematik bir şekilde yazılmış çözümlerin görüntülemesi güzel olurdu.
    tabi önermek kolay
    çözümleri anlaşılır bir dille ve güzel şekilde yazma işini büyük ölçüde Alp yapacağından bu sistemin kodlanma kısmını da admin yapacağından biz hariçten gzel okumuş luyoruz. bu işlem ne kadar zordur ben yapmayacağım için bilmiyorum

biz Alp'e yardım olsun diye belki çözümleri gerekli formatta yazarız ancak o gelir elimizden.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    düşünsenize siteye girdiniz lise1 i seçip sınav istiyorsunz tüm lise1 konularının sorularından rastgele 10 soruluk bir sınav karşınıza çıkıyor, ya da ben kpss sınavı istiyorum al sana sınav

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Eğer öyle bir şey yapılırsa kodlamaya ben de yardımcı olurum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    düşünsenize siteye girdiniz lise1 i seçip sınav istiyorsunz tüm lise1 konularının sorularından rastgele 10 soruluk bir sınav karşınıza çıkıyor, ya da ben kpss sınavı istiyorum al sana sınav
    evet bu da çok güzel bir uygulama olur

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    tabi aksak yönleri olacak öğrenci üst üste 2 sınav yapsa elinizde çok fazla soru yoksa bazı soruların yeniden denk gelmesi yüksek ihtimal olacağından tam bir ölçme yapılamaz.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı paradoks12'den alıntı Mesajı göster
    evet bu da çok güzel bir uygulama olur
    admin çalışmıyoki

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    admin çalışmıyoki
    Admin e laf yok.

Alp
    Alp isimli üye şimdilik offline konumundadır

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Hocam forumun sağ üst kısmında konularına göre sorular ve çözümler diye bir bölüm açılmıştı. Galiba sizde bundan bahsediyorsunuz. Şimdi baktım hala orda duruyor Sabi hocamın düşüncesini çok beğendim soruları ve çözümleri yazma işi kolayda kodlama işlemi vBulletinin bildiğim kadarıyla php ile kodlandığını düşünürsek kolay bir şey olacağını sanmıyorum.

3 sayfadan 1.si 123 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!