Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

ygs kitap tavsiyesi

Fen dersleri için ygs konu anlatımlı kitap alacağım. Bu yıl tekrar denemek için.
    kitaplardan tek birşey istediğim var. beni hocalara mahküm etmesin. çok detaylı anlatmalı. kimya/fizik/biyoloji alacağım.
    kullanıp hoşunuza giden var mı?
    not: birazda my matematik gibi anlatan biliyorsanız daha iyi.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Mustafa Başer Fizik çok güzel beğeneceğinden eminim Kimya Palme,Biyoloji de Fe'm simetri çok iyidir

Mustafa Başer çok değişik çözüm önerileri sunuyor o açıdan MY a biraz benziyor

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı dcey'den alıntı Mesajı göster
    Mustafa Başer Fizik çok güzel beğeneceğinden eminim Kimya Palme,Biyoloji de Fe'm simetri çok iyidir

Mustafa Başer çok değişik çözüm önerileri sunuyor o açıdan MY a biraz benziyor
    bahsetmedim ama konunun mantığıı öğretiyor mu? Kullandığım fizik kitabı(zafer fizik incelemesini yapacağım) formülü verip çözüm istiyor. mantığını anlatmıyor. Bu yönden değerlendirisen nasıl? Hatta my gibi formülün nereden geldiğini de anlatıyor mu? kanıt vs yapıyor mu?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Kanıt yapmıyor malesef fakat değişik örneklerle soruları farklı şekilde çözüyor daha rahat ve daha hızlı soruları çözebiliyorsun

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Fizikten kesinlikle çözmeniz gereken kitapları sıralıyorum, bunları çözmeden sınava girmeyin bence ilk olarak Palme A-B bu kitabı mutlaka ama mutlaka bitirin.
    Körfez Fizik soru bankası YGS-LYS (DVD çözümlü)
    Maltepe Fizik soru bankası YGS-LYS

Bu saydığım kitapları tamamen bitirirseniz ygs ve lys fizikte sorun yaşamazsınız.

Biyoloji olarak fem'i tavsiye ederim.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Palme A-B almalısın. Fiziği cidden çok iyi anlatıyor. Bu kitapları bitirdikten sonra Fulleyemediğim test nadir vardı.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Bir de şunu söyleyim kitaplara çok gömülmeyin bence elinizden geldiğince konuları hocalardan dinleyin.
    Kitaplardan 1 saatte zor anlayacağınız bir konuyu hoca size 10 dk da anlatır atıyorum.
    Bu sene hiç konu anlatımlı kitap almadım kullanmadım, hocaların anlattıkları bana yetti ama eğerki konu anlatımım olsun diyorsanız konu anlatımı yerine femin, finalin dergilerini kullanın.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Femle dergiler berbat :P Fizik bilmeyen adamı 0dan -20ye çeker.
    Hocalardan dinlemek konusunda ise katılıyorum,fizik cidden birinin ağzından dinlenmeli.Hatta her ders böyle olmalı,Coğrafyada da bunu yapıyorum en azından hocalar çok uç noktaları biliyorlar ve ona göre bir tutum sergiliyorlar.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Fem dergisi kullanmış biri olarak memnun kaldım, kötü diyemem.
    Hatta fem dergileri, iyi bir sınav sistematiği yapmak için işe yarıyor. Toplam 21-22 tane dergi var, haftada 2 dergi bitirseniz kısa bir sürede konularınız biter, dergi bitirmekle sadece dergiyi çözmeyi kastetmiyorum tabiki mesela dergide sayılar varsa önce o konuyu dergiden bitirip 1-2 soru bankasından çözüp sonra o konuyu rafa kaldırabilirsiniz, dergileri bitirip bitirip atın bi köşeye size düzenli bir sistem oluşturur.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    sistem açısından bir şey diyemem evet güzel bir düzen oluşur ama şu var duygu,
    Palme A-B'yi kullandıktan sonra Fem yanında sönük kalıyor.

3 sayfadan 1.si 123 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!