Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf

Uzman Dr Maaşları.

çevremde 8-9 bin diye duymama rağmen aşağıda belirttiğim ve daha birçok sitede yaklaşık 4 bin gözüküyor.
    Kime ina.nayım?
    2014 doktor maaşları belli oldu
    Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.
    Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    İnsanlar abartmayı çok severler onlara inanma bu işin içinde olanlara inan sen.
    Çok yakın bir tanıdığım uzman çocuk dokturu. Kendisi Cerrahpaşa mezunu.Adam yıllarını okumaya vermiş birisi şuanda özel bir hastanede çalışıyor 14 bin maaş alıyormuş.Şöyle bir bakınca çok iyi bir para gibi görünüyor mamafih öyle değil. Doktorlar okulu bitirdikten sonra kendilerini geliştirmek için çeşitli kitaplar alırlar.Bu kitapların her birisi 3-4 bin liralık kitaplar hatta bunlar düşük fiyatlıları bir de yurt dışından alanlar var. Onları düşün bir de. Yani bize göre yüksek bir mevla gibi görünse de o işin içerisinde olan adama göre çok da yüksek değil.

Bir de iyi bir üniversite olmayıp da (Cerrahpaşa-Çapa-Hacettepe vs.) devlette doktorluk yapanları düşün? O adamlar ölüyorlar resmen orada git bir hastaneye doktorlara iyi bir bak hepsi ruh gibi adamların hem okurken yorgunlar hem de okuduktan sonra yorgunlar aldıkları para 3-4 bin devletten bir de üzerine döner sermaye geliyor oluyor 6-7 bin civarı bir şey.

Haa dersen ki ben çok okuyup cerrah olacam hali hazırda yeteneğim de var. O zaman aga 20-30 bini görürsün. Ama cerrahlar bu dediklerimden daha kötü bir yaşam sürüyorlar adamlar gece gündüz hastanedeler sürekli ameliyattalar.Kaldı ki bu adamlar özel hastanelerden 20-30 bin alıyorlar bir de bunların devlette çalışanlarını düşün.Onlar çok daha az maaş alıyorlar.

Vesselam,zor iştir doktorluk para için yapılacak bir iş değil.Hiç değil.Kutsal bir vazife.

He dersen ki yok aga ben yorulmadan para kazanmak istiyorum. Öyle bir iş yok ama kısa yolu var gideceksin Boğaziçi İşletmeyi okuyacaksın çıkar çıkmaz bir holding seni çekecek minimum da 8-10 bin ile başlarsın işe sonrada yükselirsin sürekli belli mi olur bir bakarsın Ceo olursun.
    Ya da diyorsan ki yok bu da bana ters git boğaz içi siyaset oku , hiç kasmadan kendini bakan amcamızın yanında bulursun.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Devlette diyorsan çalıştığın kurumun hasta sayısına göre değişir.
    Uzman olmayıp [pıratisyen+aile hekimi] (maaş+döner sermaye) 10.000 tl ye yakın alanlar biliyorum.
    Uzman ise hastalar seni tercih etmediğinde 4.000-5.000 tl kadar düşükte alabiliyor. Çok tercih edilirsen 10.000 kadar yolu var.

Özelde dersen ayda 100.000 lirayı geçen cerrahlar biliyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    önerilerin için sağol Savaş.
    bakacağız artık,kısmet

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı Admin'den alıntı Mesajı göster
    Devlette diyorsan çalıştığın kurumun hasta sayısına göre değişir.
    Uzman olmayıp [pıratisyen+aile hekimi] (maaş+döner sermaye) 10.000 tl ye yakın alanlar biliyorum.
    Uzman ise hastalar seni tercih etmediğinde 4.000-5.000 tl kadar düşükte alabiliyor. Çok tercih edilirsen 10.000 kadar yolu var.

Özelde dersen ayda 100.000 lirayı geçen cerrahlar biliyorum.
    Eyvallah,hocam..

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    tıpı kazanmak bi dert; deki kazandın.
    6 seneyi bitirmek bi dert; deki 6 seneyi hiç sene kaybı olmadan bitirdin.
    TUS sınavı bi dert (arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla TUS sınav zorluğu = üniv. sınavı zorluğu X 10) deki TUS'u kazandın.
    4 seneyi bitirmek bi dert; deki 4 seneyi hiç sene kaybı olmadan bitirdin.
    oldumu yaşın =18+6+4=28 haydi askeree
    teskere alındıkdan sonra evlenmek. eşinin hayatının zorluğunu ve sorumluluğunu paylaş. hayat birden bire 2e katladı.
    ardından 1-2-3 çocuk
    ...
    ...
    ...

e? ben nezamn nefes alıp ohh diyeceğim?

en güzeli sanrım meşe ağacın gövdesine dayanıp; gölgesinde bu fani dünyadaki sürenin bitmesini bekleyip; dua etmek ve ibadet etmek.
    İ∫MİM İMZADIR.

MKE
    MKE isimli üye şimdilik offline konumundadır

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Evet en güzeli. Bir meyve bir de su yeter de artar bile.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları