Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf

Dershane konusunda.

Arkadaşlar Merhaba,

Biliyorsunuz ben TM'den gireceğim sınava.
    Bu yılın başında dershaneye gidiyordum daha sonra gereksiz olduğu için bıraktım (bana bir etkisi yoktu ben zaten kendi çalışmalarımın meyvesini alıyordum.) daha sonra gelecek sene yurda geçeyim filan dedim ama anladım ki ben oraya gidersem yaşayamam evimden başka bir yerde bile zar-zor kalan bir insanım kaldı ki bir yıl yurtta nasıl kalacağım.
    Kısacası yurt işi de pert oldu.

Bu sene Haziran ayına kadar tüm sözel eksiklerim "detaylı" olarak bitiyor.
    Zaten matematikle fenle aram iyi sözellere de çok çalışıyorum şu sıralar.
    Şimdi esas mevzuya gelelim, dershaneye gideyim mi gitmeyeyim mi sualleri arasında kaldım.Bana pek etkisi olmadı bu yıl dediğim gibi,gelecek sene zaten sadece deneme çözeceğim başka yapacağım bir şey olmayacak hali hazırda konularda bitmiş olacak.
    -Kendi sorumu kendim cevaplamış gibi oldum- ama,
    Nedir düşünceleriniz?

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Hedefin yüksekse gitmelisin. Farklı soru tarzları ve farklı çözüm yolları ve kuralları görebilmen için gerekli bence. Deneyimli bir dersane ise bir çok farklı bakış açısı kazandırabilir. Ama dediğim gibi hedefini yüksek tutuyorsan. Ama hedeflerim çok yüksek değil diyorsan şu anki posizyonun yeterli görünüyor.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı Admin'den alıntı Mesajı göster
    Hedefin yüksekse gitmelisin. Farklı soru tarzları ve farklı çözüm yolları ve kuralları görebilmen için gerekli bence. Deneyimli bir dersane ise bir çok farklı bakış açısı kazandırabilir. Ama dediğim gibi hedefini yüksek tutuyorsan. Ama hedeflerim çok yüksek değil diyorsan şu anki posizyonun yeterli görünüyor.
    Hocam matematik ve geometri ile aram baya iyi zaten.Bu sene gittim bana hiçbir şey katmadılar bu iki ders konusunda.
    Şimdi diğer derslerim bir Fizik,Kimya değil ki bana ekstra bir yol göstersin.
    Herhalde Coğrafya-Edebiyat ve Tarihte farklı çözüm yolları yoktur?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Ben de TM öğrencisiyim senin zıttınım ben de MF'den gireceğim
    2 yıllık TM öğrencisiyim ve sana önerebileceğim bir şey var ki o da Edebiyat Coğrafya Tarih hocam hiç belli olmuyor aralardan çıkartıp soruyorlar.Bence gitmelisin olmadı biraz gidersin tekrar bırakırsın fakat bence senin faydana olur sonraki sene dershanede yok pişman olursan geri dönüşü olmaz

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı dcey'den alıntı Mesajı göster
    Ben de TM öğrencisiyim senin zıttınım ben de MF'den gireceğim
    2 yıllık TM öğrencisiyim ve sana önerebileceğim bir şey var ki o da Edebiyat Coğrafya Tarih hocam hiç belli olmuyor aralardan çıkartıp soruyorlar.Bence gitmelisin olmadı biraz gidersin tekrar bırakırsın fakat bence senin faydana olur sonraki sene dershanede yok pişman olursan geri dönüşü olmaz
    Yorumun için teşekkürler.
    Aslında sorun burada internetteki videolu derslerden coğrafya dinliyorum sonra çıkmış tüm soruları inceliyorum o kadar da abartılacak düzeyde değil(Fen soruları Lys'de dahil kolay kaldı ki TM , MF ile kıyaslanamayacak düzeyde.)
    Bu sene gittim,bir işe yaramadı ne yalan söyleyeyim netlerimi arttırdıysam kendi çalışmalarımla arttırdım.
    Fakat,bu süreç içerisinden kopmamak için gidilebilir gibime geliyor onun dışında pek de yararı olacağını yine düşünmüyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Şahsi durumum senin konumuna benziyordu. Dersanenin ilaveleyeceği pek bir şey kalmamıştı, 3. ayda bıraktım.
    Sen çok çok daha iyisin. Dersen ki "gitmeyeceğim", senin adına bir risk göremiyorum.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    Şahsi durumum senin konumuna benziyordu. Dersanenin ilaveleyeceği pek bir şey kalmamıştı, 3. ayda bıraktım.
    Sen çok çok daha iyisin. Dersen ki "gitmeyeceğim", senin adına bir risk göremiyorum.
    Estağfirullah.
    "Deneyimli Arkadaş" da gelmiş şansıma.
    Nuran dediğim gibi TM'de iş matematik ve geometri'de bitmiyor mu zaten? Eh benim bu derslerden eksiğim varsa yoksa 3-5 konu bunlar hallolunca pek bir şey kalmıyor geriye deneme çöze çöze motivasyon arttırmak kalıyor.
    Bunu kendim de başarabilirim gibime geliyor,ne yalan söyleyeyim.
    Teşekkürler bu arada.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    madem dershaneyi hazırlık sürecinden kopmamak için istiyorsun dershane yerine aylık 150-200 liralık etüt salonları var oralara git.dershane bi ton para ve aynı bildiğin şeyi tekrarlayarak zaman kaybettirip performansını düşürüyorlar.
    Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.
    Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı matsever63'den alıntı Mesajı göster
    madem dershaneyi hazırlık sürecinden kopmamak için istiyorsun dershane yerine aylık 150-200 liralık etüt salonları var oralara git.dershane bi ton para ve aynı bildiğin şeyi tekrarlayarak zaman kaybettirip performansını düşürüyorlar.
    Bu da bir görüş.
    Haklısın.

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Gideceğin dershaneye göre fark edeceğini düşünüyorum. Çünkü dershane hocaları yıllardır sınav sistemlerine göre öğrenci yetiştiriyorlar ve tecrübeli bir dershane öğretmeni hemen hemen sınavda çıkacak soruları genel hatlarıyla tahmin edebiliyor. Bu da Matematik ve Geometri'de nokta atışı yapmak için çok faydalı. Matematik ve Geometri'yle aran iyi ise zaten dershanedeki sözel derslerin sana katacağı birşey yok. Edebiyat zaten ezbere dayanıyor. Türkçe'de ise düzgün bir programa oturtarak Paragraf soruları ve Anlatım Bozuklukları testleri çözmen senin pratiğini daha da artıracaktır. Dilbilgisi konuları zorlar biraz zorlarsa ki artık bu tür konularda püf noktalara ulaşmak çok kolay internet sayesinde. Tarih ve Coğrafya ise yapılamayacak dersler değil zaten.Tabi yine de dershaneyi öneririm. Çünkü bir şekilde tempodan düşmezsin. Rekabet ortamının birebir içerisinde bulunursun.
    ...∫tanxdx=ln|1/cosx|...

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!