Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

YGS ve yetiştirememek

Arkadaşlar YGS'de özellikle Türkçe sorularının bazen çok uzun gelmesi öğrenciyi sıkıntıya sokuyor.Önceden çok kitap okumuş olması bile yeterli olamıyor.Arkadaşlar hızlı yapmak için sizin önerileriniz nelerdir?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    hızlı okuma kursları var. onlara gidebilirsin. veya okuma hızını arttır.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Hocam sen yetiştirebildin mi?

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    mesele sadece kitap okumak değil. biz sayısal öğrencileri sıkıcı geldiği için bu konunun üstüne gitmiyoruz sadece düzenli olarak soru çözersen bu sıkıntıyı aşabilirsin. anlatmaya çalıştığım şu: sen o kadar pratik yapacaksın ki bir noktadan sonra uzun bir dil anlatım sorusu geldiğinde o sorudan kesinlikle korkmayacaksın.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Peki sağol hocam dediğini yapacağım

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Anahtar kelimeleri yakalamak önemli hızlı okumak filan fasa fiso
    Edebiyatta da aynı sorular var Lys kısmında ama ben hiç korkmuyorum çünkü şöyle bir paragrafa baktığında;
    "....Zira onlar edebiyatımızda ilk bildiri yayınlayan topluluktur." sözünü bir ton şey yazıp en arkaya bunu atıyor öğrenci paragrafı okumadan göz kararı temel düşünceyi seçerse 10 saniyede çözebilinecek sorular hepsi.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Tamamen haklısın dikkat ve fazla soru çözmek heralde tek yöntem olacaktır

MKE
    MKE isimli üye şimdilik offline konumundadır

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Mesela yeni bir çığır açmak=özgün olmak gibi. Ben buna parağraf sözlüğü diyorum. Ayrıca günde (yatmadan önce yapılabilir) 2 test parağraf çözerek 15 günde tahmin edemeyeceğin seviyeye gelebilirsin. Çok kafana takma yapamıyorum diye

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Paragrafları okumayarak daha hızlı olabilirsin Her paragraf soru kalıbının yöntemleri var, bu şekilde bazı paragrafları hiç okumadan, bazılarının sadece başını okuyarak, bazılarında şıkları okuyarak falan çözebilirsin soruları

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı gökberk'den alıntı Mesajı göster
    Paragrafları okumayarak daha hızlı olabilirsin Her paragraf soru kalıbının yöntemleri var, bu şekilde bazı paragrafları hiç okumadan, bazılarının sadece başını okuyarak, bazılarında şıkları okuyarak falan çözebilirsin soruları
    Evet,kesinlikle katılıyorum.
    Bir de piyasada bazı özel kitaplar var bir ara isimlerini yazayım onların çok çok farklı tüyolar içeriyor.
    Tarihte-Edebiyatta da aynısını yapıyorum çok işe yarıyor direkt şıklara bakıyorum.

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları