Grubu
    Üye
    İş
    8. sınıf

soru Tavsiye İstiyorum

Merhaba arkadaşlar ben bir 8.sınıf öğrencisi ve Matematiğe yeni bağlanmış , tutulmuş , aşık olmuş bir insanım . Eskiden yapamazdım ve nefret ederim fakat anlayıp yaparak işlemlerimin doğru çıktığını gördükçe hem zevk almaya hemde aşık olmaya başladım . Ben Matematiğe sıfırdan başlamış birisiyim , biliyorum biraz geç kaldım . Yaklaşık 2 ay sonra sınavlar başlıyor . Şimdi sizden birkaç tavsiye isteyeceğim , hocalarımda yardımcı olursa sevinirim :

Arkadaşlar ben konulara sıfırdan başlamak yerine gerekli olan konulara bakmak istiyorum önümde kısacık bir 2 ay var malum .

1 - Pisagor Bağıntısı , Üçgende Benzerlik ve önümüzdeki konuları anlamam için önceki konulardan hangilerini mutlaka öğrenmeliyim ? Malum bir yerde tıkanabiliyorum çünkü önceki konuların hepsini bilmiyorum ve hepsini öğrenecek kadar vaktim yok .

2 - Yine benzer bir soru soruyorum . Çarpanlara ayırma'yı anlamak için önceden hangi konulara göz gezdirmem lazım ? En işe yarayacak konuları söylerseniz sevinirim .

Umarım derdimi anlamışsınızdır arkadaşlar önümde kısa bir zaman olduğu için böyle bir soru sordum size yoksa hepsini öğrenmek çok istiyorum . Hatta kendime hedef edindim bütün konuları , formülleri yaz tatilindi silip süpüreceğim

Şimdiden teşekkürler , iyi akşamlar .

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    formülleri yaz tatilinde silip süpürerek matematik öğrenemeyeceğini söyleyeyim.
    haberin olsun.
    başarılar.

Grubu
    Üye
    İş
    8. sınıf
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    formülleri yaz tatilinde silip süpürerek matematik öğrenemeyeceğini söyleyeyim.
    haberin olsun.
    başarılar.
    Haklsınız formüller derken konuları demek istedim . Farklı kaynaklardan soru çözerek yapabileceğime inanıyorum . Bir öneriniz yokmu yukardaki sorumla ilgili ?

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    bu konular temel gerektiren konular değil.Bundan sonraki konular bu konuları gerektirir.
    9.sınıfa kadar adam gibi temelim yoktu direkt problemlere girmiştik.
    ön yargılarını yok ettikten sonra bir sorun olacağını sanmam.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!