Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite

Fikir her fikir zümrüttür ve bu zenginliğe ihtiyacım var buyrun!

sn.hocalarım ve arkadaslar özel ders alacak ne zamanım nede hoca hoca gezecek param var bu iş için canla başla çalısıyorum fakat işlemin mantığı yerine hep kendi mantıgımı kullanıyorum pes etmek istemiyorum bu konuda bir telkinde bulunurmusunuz tarih türkçe full ama matematik olmuyorda olmuyor bu aciziyet nasıl giderilir. çok sorulmuştur çokda cevabı vardır fakat tatminkar düşüncelere hepimizin ihtiyacı var

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Merhaba. "Kendi mantığın" dediğinde matematikseldir mutlaka ancak çok fazla deneme gerektiren ve bir süre sonra tıkanacak yöntemler barındırıyordur.

Eğer matematikte kendini zayıf buluyorsan bu durumun üstesinden gelmenin tek yolu matematik seviyeni belirlemen (uzman tarafından olabilir) ve eksiklerini kapatmak için çok vakit ayırıp çalışmaktır . Ayrıca uzman bir kişiden destek almadan başarabileceğinin de garantisi yok. Kendini zayıf buluyorsan bir senede halletmen zor bence.

Hızlıca halledebilecek bir yöntem yok bence.

Öklid zamanında daki kra,l bir okul açtırmış ve Öklidi başına getirmiştir. Bilime çok hevesi vardır kralın. Derslerine katılır. Bir gün Öklide, "bu geometriyi öğrenmenin kısa bir yolu yok mudur" diye sorar. Öklid ona, geometriyi öğrenmek için bir "kral yolu" yoktur der.
    Yani bu işi öğrenmenin kısa bir yolu yok der.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    güzel yazmışssın gerçekleri duymayı sevmeyen bir toplumun parçasıyız yinede teşekkür ediyorum. hızlıca öğrenme gayesinde değilim fakat öğrenirken herkez zorlanmışmıdır. burada insanın zihnini kurcalamaya başlayan matematiksel zeka; sosyal zeka kuramı arasındaki tezler bir yerden sonra insan sorguluyor acaba sosyal prensiplerde düşünüldüğü içinmi bazen soruda gizlenenler görülemiyor yoksa herşey tamamen deneme ve çok soru görüp el alışkanlığı kazanmakmıdır sır.. hepsi bir kenara ne kadar çalışırsa çalışssın sözel beyin emsali insanlar sadece 40 sorudan 20 neti oda konuların temel soruları üzerinden yükseğe taşınamazmı tecrübe yanlızca teşekkürler tekrar

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Aslında matematik başarısının %50si genetik(blog kısmında araştırma sonuçları mevcut). Yani anne veya babadan genetik mirasla geliyor. Birey büyürken beyin genetik kodlara göre kendini geliştiryor diye düşünüyorum. Genetik mirastan sonra ilk matematik eğitimi çok önemliymiş.

20/40 meselesi zor değil tabiki. Matematiği eksik ve matematikte başarısız bir öğrenci 1 yılda bunu başarmak istiyorsa bir öğretmenden destek alması gerekebilir

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    hocam matematik zekası oldugunu var sayalım ama hayatı boyunca hiç ilgi duymamış farklı bir hayatın içinden gelmiş ve sonunda mecbur kalmış öyle veya böyle kpss'yi kazanmaya fakat bu zekanın var oldugunu nasıl anlarız yani bu tür bir potansiyel konuları öğrenincemi belirir bunun belli imgeleri varmıdır. gereğinden fazla sorguluyorsam kusuruma bakmayın ama bir öğretmenin tecrübesi ışığında aydınlanabilir sorularım.ders ve destek alacak durumda olsaydım inanın kendi başıma 5 6 saat kitaplara konu anlatımlarına gömülmezdim.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Neden uzun süreceğini söylüyorum, çünkü kitaplar matematiği yüzeysel olarak anlatıyorlar. Matematik kitaplarında cümleler o kadar az ki bunun aksine ifade edilmesi gereken cümlelerle yorumlanması gereken o kadar çok şey varki. Kpss Ygs Lys matematik kitapları çok yüzeysel.

Bi örnek vereyim; "sonsuz" kavramının açıklanmaya çalışıldığını görmedim hiç ben. Bazı ygs lys kitaplarında tanımı bile yok. Aksine tanımlası üzerinde en çok durulması gereken kavramlardan.

Açıklaması bol olan bir kitap istiyorsanız "Mustafa Yağcı" sitesinden Matematik 1 kitabını alınız.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    peki hocam tesekkür ederim tavsiyenizi uygulamak adına mustafa hoca ile görüstüm internet sitesinden

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Zeka diye bir şey yok arkadaş "tutku" var "merak" var.
    3-5 matematik sorusu çözdük diye zeki mi olduk?
    Adamın teki türkiye'de matematik olimpiyatlarında 1.lik yaptı diye ya da dünyada birincilik yaptı diye zeki mi oldu?

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    zeka olmasaydı künyesinde 11. sınıf yazan bir adam böyle yanıt veremezdi ve toplumda belirgin farklılıklar yaşanmazdı kardeşim cümle telkin içerikli değil övgü içeriklidir yanlıs anlasılmasın zeka yoktur olgusu zeki insanların mütevaziliginden ortaya atılmıstır

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Zaten işin özünde çabalamak ve istemek var. Hem çabalayan hem de Türkçe fulleyen bir adam matematikten çekiniyorsa böyle gülerler ona
    "Asıl önemli olan ve memleketi temelinden yıkan, halkını esir eden, içerdeki cephenin suskunluğudur."

3 sayfadan 1.si 123 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!