Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı bsquare'den alıntı Mesajı göster
    zeka olmasaydı künyesinde 11. sınıf yazan bir adam böyle yanıt veremezdi ve toplumda belirgin farklılıklar yaşanmazdı kardeşim cümle telkin içerikli değil övgü içeriklidir yanlıs anlasılmasın zeka yoktur olgusu zeki insanların mütevaziliginden ortaya atılmıstır
    Bakınız.Burada demek istediğimi iyi anlayın.
    Demek istediğim şuydu ; elbette zeka var.Bir insan elini oynatıyorsa zekası nasıl olmasın? , burada demek istediğim bu değildi.Bazı insanlar var şöyle derler "benim kafam matematiğe basmıyor,fiziğe basmıyor." Yalan.Bunu ben demiyorum , biyoloji biliminin araştırmaları söylüyor.

Yani demek istediğim şudur:siz çalışın başaracaksınız buna emin olun.Şuanda türkiyede en iyi üniversitelerde okuyan insanlara bir bakın onların sizden farkı ne? "YGS-LYS öğrencileri için" söylüyorum , birinciler çok yüksek olimpik başarı mı yakalamışlar? Yakalasalar bile yararı ne? Burada önemli olan (tembel biri olarak bunu söylüyorum ki "çalışmak,çalışmak,çalışmak." ama "severek çalışmak."
    Sağlıcakla kalın.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    çabalarım 2 ayla sınırlı öğrendikçe bu işte bir yanlışlıkmı var ben hiç yapamıyordum deyip beyin guard alıyor sen atak yaptıkça işler değişiyor bu değişik bir algı bunu anlamanı beklemiyorum aslında psikolojik durumlar bunlar matematigin kolay yolu yokmu cümlesi içeren bir soru değildi belgin gülmekte iyidir ömrü uzatır katkım olduysa ne ala ; )

Grubu
    Üye
    İş
    AÖF Öğrencisi
    Soruyu görmekte, analiz etmekte sıkıntılıyım. Bunun kesinlikle bir parça zekâyla alakâsının bulunduğunu sanıyorum. Konu anlatımlarına çalışıp, soruları görememek. Hobaaa....

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı angelic'den alıntı Mesajı göster
    Soruyu görmekte, analiz etmekte sıkıntılıyım. Bunun kesinlikle bir parça zekâyla alakâsının bulunduğunu sanıyorum. Konu anlatımlarına çalışıp, soruları görememek. Hobaaa....
    Zeka'da ısrarcısınız.
    O halde savınıza göre , çalışmanız anlamsız zira siz bu işin bir zeka işi olduğunu ; ve kendinizin bunu beceremediğini söylüyorsunuz.(Yanlış anlaşılmasın)

Ne anlamı kaldı çalışmanın?

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Herkes her şeyi yapabilir. Farklı olarak yeteneği olanlar daha hızlı, daha kısa zamanda yapabilir. Çok kesin bakıyorsun olaya, bi aşsan şu halini çok daha rahat olacak bazı şeyler.
    "Asıl önemli olan ve memleketi temelinden yıkan, halkını esir eden, içerdeki cephenin suskunluğudur."

Grubu
    Üye
    İş
    AÖF Öğrencisi
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Zeka'da ısrarcısınız.
    O halde savınıza göre , çalışmanız anlamsız zira siz bu işin bir zeka işi olduğunu ; ve kendinizin bunu beceremediğini söylüyorsunuz.(Yanlış anlaşılmasın)

Ne anlamı kaldı çalışmanın?
    Tamamen değilse de bir parça öyle olduğunda hala ısrar ediyorum evet. Yılmadan düzenli çalışarak bir yerden sonra açılabilmek mümkünse; umudumu yitirmemek isterim.

Grubu
    Üye
    İş
    AÖF Öğrencisi
    Alıntı BelginB'den alıntı Mesajı göster
    Herkes her şeyi yapabilir. Farklı olarak yeteneği olanlar daha hızlı, daha kısa zamanda yapabilir. Çok kesin bakıyorsun olaya, bi aşsan şu halini çok daha rahat olacak bazı şeyler.
    Hadi inşallah.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Zeka diye bir şey yok arkadaş
    vardır neden olmasın, hatta isim bile koymuşlar.

3-5 matematik sorusu çözdük diye zeki mi olduk?
    hayır

Adamın teki türkiye'de matematik olimpiyatlarında 1.lik yaptı diye zeki mi oldu?
    çok büyük ihtimalle

ya da dünyada birincilik yaptı diye zeki mi oldu?
    kesinlikle

yukarıdakilere ek olarak zekanın kolay ölçülemeyeceğini ve insan hayatında aşırı belirleyici olmadığını düşünüyorum.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster

hayır

çok büyük ihtimalle

kesinlikle

yukarıdakilere ek olarak zekanın kolay ölçülemeyeceğini ve insan hayatında aşırı belirleyici olmadığını düşünüyorum.
    ben de tam aksini düşünüyorum.
    Bu işlerin zeka işi değil ; tamamen "kafa yorma" ve "emek" işi olduğunu düşünüyorum.

Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster

İsim koymak var olduğunun ispatlandığı anlamına mı geliyor? Ruh var diyoruz da var olduğu ispatlanmış mı?

Herneyse, "zeka" var diyin siz , "benimde yok diyin" çalışmamaya devam edin.
    Kolay gelsin.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Zekanın etkisi yadsınamaz yalnız ilk 1000 e 100 girenlerin kaçı gercekten zeki? Ne ot insanlar var ders çalışmaktan baska isleri yok. Sen çalış gerisi gelir. Hatta kendin bile inanamazsın sonucu görunce. Umutsuz olma.
    İstanbul Tıbbiyesi

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!