Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf

YGS adına tavsiyeleriniz.

Arkadaşlar,ilk öncelikle merhaba.
    Sizlerle kafama takılan bir konuyu tartışmak - tavsiyelerinizi almak istiyorum.

Bu sene tüm YGS-LYS biyoloji konularını bitirdim.YGS Kimya ile Fiziğe de başladım.Benim bir çalışma programım var ve en fazla 2 aya bu konuları bitireceğim.Daha sonra sözellere yazın başlamalımıyım kararsız kaldım?

Bazı arkadaşlar.Unutursun diyorlar.

Ne yapmalıyım sizce?

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Bazi arkadaslar

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Bazi arkadaslar
    Bir sen değilsin Okuldan da var

MKE
    MKE isimli üye şimdilik offline konumundadır

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Dilbilgisini adınız gibi bilin, 40 netle başlarsınız denemelere. Coğrafya ve Tarih sonradan öğrenilebilir, ama erken öğrenilmesinde sakınca görmüyorum. Sonuçta tekrar ettiğinizde hatırlayacaksınız ve bu denemelerde net anlamında büyük artı sağlayacak. Ancak alanınız gereği 12. sınıf matematik konularına bakmanız daha yararlı olacaktır. Organik kimya için de erken gibi görünse de iyi bir temel işinizi kolaylaştırır

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    çok sıkı gidiyorsunuz(bence). ama alıştıysanız devam edin. bitirdim deyip soru çözmezseniz her şey unutulur. en az haftada bir tüm konulardan 5-10 soru çözün. unutmazsınız.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı kaskas123'den alıntı Mesajı göster
    çok sıkı gidiyorsunuz(bence). ama alıştıysanız devam edin. bitirdim deyip soru çözmezseniz her şey unutulur. en az haftada bir tüm konulardan 5-10 soru çözün. unutmazsınız.
    Sıkı derken? Gayet esnek bir programım var halbuki.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    doğru coğrafya,tarih,felsefe derslerinin unutulabileceğini düşünüyorum onları ygs ye daha yakın bir zamana bırakmanı öneriyorum (ki ben öyle yapacağım) ama türkçe için ygs ye kadar unutmamak için bol bol deneme çözerek canlı tutabilirsin.tabi sayısal dersleri bitirmen daha önemli.hem sosyal çalışırsan diğer dersler için sıkıntı yaratabilir.yani demem o ki sayısal derslerde rahat olman için.

Allah kolaylık versin kardeşim.
    Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.
    Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Daha öte bir zamana bırakılabilir ama bence en kötü yazın son 2 ayda bitirilmeli diye düşünüyorum.Son zamanlara bırakmak sosyali ezik görmek gibi olur halbuki bir sosyal sorusunun lys'de bir sayısal sorusuna bedel olduğunu unutmamalıyız diye düşünüyorum.
    Bir de fenlerde zor ygs konusu yok bu kadar öğrenci neye çalışıyor anlamıyorum halbuki ygs soruları da kolay

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Daha öte bir zamana bırakılabilir ama bence en kötü yazın son 2 ayda bitirilmeli diye düşünüyorum.Son zamanlara bırakmak sosyali ezik görmek gibi olur halbuki bir sosyal sorusunun lys'de bir sayısal sorusuna bedel olduğunu unutmamalıyız diye düşünüyorum.
    Bir de fenlerde zor ygs konusu yok bu kadar öğrenci neye çalışıyor anlamıyorum halbuki ygs soruları da kolay
    doğru millerin sosyali önemsememesi de ayrıcalık yaratacak özellikle sayısal öğrencileri için.
    Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.
    Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Heleki tıp ya da iyi bir mühendislik isteyen bir öğrenci için şuan 1 soru kaç kişi öne atıyor...Bakalım .
    Sosyali aradançıkarırsak daha rahat lys çalışılır.Bir tanıdığım var kendisi hacettepe'de tıp okuyor.O da öyle dedi.Sanırım bu en mantıklısı daha ygs bitmeden lys'yi bitiririz ygs sonrası herkesin tempo düşecektir.Deneme çözerim diye düşünüyorum

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!