Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf

Mat-Geo SB

mat geo kitap tavsiyesinde bulunun
    Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.
    Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Kırtasiyeye gittim az önce.Karekökten tut f.em konu özetliye kadar,odtü den tut birey e kadar hepsine baktım.içlerinden en beğendiğim Birey B oldu C yokmuş ama gelebilirmiş birkaç güne olmazsa zaten intten siparis ederm Ben birey B ye baktım süperdi.Acaba C serisi ondan güzel mi yoksa gereksizce daha zormu bilemedim?

Birey C sahibi biri pm atarsa sevinirim

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    böyle bir anket yapılmasını fazla saçma buluyorum
    sonuçta bireyc de size öğretecek bazı nitelikteki soruları odtüde bulamazsınız ya da odtüde olanları bireyde falan filan.
    en iyisi en iyi 2-3 tane çözün olsun bitsin.
    bu aralar geometriye fazla yükleniyorum sakın ola ki 3-5 tane soru bankası bitirdin diye "evet ben üçgenleri anladım" gibi bir duruma kapılma zira böyle olmuyor.
    geometride kolaydan başlayıp zora gitmek en iyisidir ben de bugün iki tane kitap aldım bir tanesi uğurun ygs-lys geometri diğeri de (bu 2.el çok eski bir basım ama içeriği çok hoş - kaliteli çözümlü örnekler içeriyor aysen yayıncılık diye bir kitap)
    dediğim gibi bireyc biraz fazla üst seviyedir.ama güzeldir

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Ben de Birey C kullanıyorum, eğer matematiği ve matematikle uğraşmayı seven bir öğrenciyseniz öneririm, yavaş yavaş gider ve faydasını da yavaş yavaş görürsünüz.
    Diğer türlü sadece hızlı soru çözeyim, bitmiş soru bankam olsun, amann şu testi çözeyim de bitsin gibi amaçlarla çözecekseniz bu kitap size göre değildir.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    yahu anket manket bahane neşe olsun diye koydum da o ö.d. önemli olan birey c nasıl birey b den farkı nedir çünkü birey b ye gözattım bugün Bir de ben farklı kaynaklara şuan yönelmeyeceğim.sadece konu anlatımını destekler bir kitap arıyorum.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Geometriyi konu anlatım kitaplarından öğrenemezsin Matsever evet 2-3 tane soru çözebilirsin ama konu anlatımından ziyade çok soru çözmek önemli (2000-3000 soru demiyorum bunu senin iç güdülerin belirleyecek -evet ben bu konuyu anladığım dediğin an soru çözümünü bırakabilirsin) bu nedenle geometri'de ilk önce çözümlü örnekler incelenmeli daha sonra çok sayıda soru çözülmelidir.

Ayrıca ODTÜ-Final gibi yayınları çözmeden BireyC'yi çözmek aklını peynir ekmekle yemek demektir.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Ayrıca ODTÜ-Final gibi yayınları çözmeden BireyC'yi çözmek aklını peynir ekmekle yemek demektir.

Öyle mi? tamam anladım peki şöyle yapsam nasıl olur.elimde f.e.m var ondan sonra birey b çözsem olur mu yoksa başka kaynak mı çözsem faydalı olur ama ben baktım birey b güzel ben diyorum b yi bitirdikten daha sonra hazırlıkta c ile takılırım?

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Femdeki sorular aşırı kolay.(Açıortay konusunda 2 hafta kaldım bireyc filan belki de ondan çok kolay geliyor ) bu nedenle onunla da BireyC'yi kıyaslamamanı tavsiye ederim.

BireyByi kullanmadığım için bilemiyorum,ondaki sorular da güzel diyorlar ki eminim öyledir (A'sı bile çok orjinaldi.)
    Ben kendi çalışma yöntemimi yazayım (geometriye) sen de buradan kitap isimlerini çıkart.

Şuanda halen Üçgenleri çalışıyorum.
    Örneğin Eşkenar Üçgen konusunda ilk önce 10.sınıf geometri kaynağındaki çözümlü örnekleri inceliyorum.Daha sonra Mustafa Yağcı My Geometri I'den soru çözüm + konu anlatım yapıyorum.
    sonrasında artık Fen Bilimleri Çizgiüstü Geometri ve Esen 10.sınıf geometri deki soruları çözmeye çalışıyorum.Bu kısım çok önemli.Bu çalışma bölümünde konuya hazır olup olmadığımı tespit ediyorum ve (Uğur Ygs-Lys kitabından da çözümlü örnekleri inceliyorum) daha sonra çözmeye başlayınca Finalden ve Birkent Yay.Geometriden devam ediyorum.Tabi bu sırada Mustafa Yağcıdaki soruları da çözmeye çalışıyorum.

Daha sonra Odtü Geometriden soru çözümü yapıyorum sonra da BireyC filan işte

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    oho senin işin uzunmuşben mat ta ilk başta video konu anlatımı izliyorum daha sonra antremanlarla mat ı çözüyorum çok çok kolay ama
    akılda kalınmasını sağlıyor çünkü ardı ardına birsürü aynı soru tiplerini soruyor.sonra intten soru çözüm videolarını izliyorum sonra güvender 11. mat e çözümlü soruları çözüyorum sonracığıma en son f.em evet f*em* kolay gibi onun için ek sb arıyorum ama çokta kolay denilemez ama arada orjinal var ama arada işte. çözemediğim soru nerdeyse kalmıyor şuan femde ne yapayım ?

geodan ise konu anlatımı video soru çözümü video ve *** SB/konu

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Femin geometrisinde (arada) orjinal sorular olabilir ama matematiği için aynı düşünceyi savunmuyorum (en azından matII için)

"Benim işim uzun" evet ama geometride hepimizin yapması gerekenin bu olduğunu düşünüyorum hatta eğer bireyC'yi eline alırsan sen de böyle düşüneceksin
    Odtü filan kullan.Takıl kafana göre

3 sayfadan 1.si 123 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!